O czym chcesz poczytać na blogach?

Novum

Moje podróże małe i duże - Onet.pl Blog

Dnia 3.08.2009 roku. Wczesnym rankiem udałam sie razem ze swoją mamą do Nowego Brzeska skąd miał miejsce wyjazd. około godziny 6.00 zapakowani do wspaniałego autokaru wyruszylismy w drogę. Najpierw kierowaliśmy sie do przejścia granicznego w Chyżnem, skad przejechaliśmy na Słowacje, potem na Węgry, do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, zaś w drodze powrotnej jechaliśmy przez Słowenię, Austrię i Czechy, wiec jak widać podczas tego wyjazdu ,,zaliczyłam"aż siedem krajów.Super.

Organizatorem mojej wycieczki było oczywiście biuro turystyczne NOVUM TRAVEL Pana Darka Tusznio z Więcborka, z którym już w ubiegłym roku podróżowałam do Włoch.

 

Jadąc przez Węgry Pan Darek zrobił naszej grupie wspaniałą niespodziankę,  mianowicie zabrał nas na zwiedzanie Budapesztu, którego nie było w programie wycieczki, bede Mu za to dozgonnie wdzięczna, gdyż Budapeszt to przepiękne miasto,a ja nawet nie marzyłam, że je kiedyś zobaczę:-)ale dzięki wspaniałemu organizatorowi zobaczyłam:-)

Pamiętnik arTRISTyczny

Novum Mój blog wziął „trzeci oddech” (jak to określiła K.). Może trzeci - ostatni? Lepiej najdłuższy, skuteczny? Jako jego twórca, życzę mu tego!

Tę notkę można w sumie traktować jako początkową, jako zapowiedź novum. Nie skasuję wcześniejszych wpisów, choć się od nich odcinam. Mam nad nimi władzę, mogę je zniszczyć. Przyzwyczaiłem się, niech zostaną. Jednak troszkę je upokorzę. Nie traktuję ich jak uwerturę do novum, nie są nawet „strojeniem” orkiestry przed koncertem. Są prawie niczym. Tworem, od pierwszych słów, skazanym na zagładę (The Beginning Is The End Is The Beginning...). W zasadzie nie „są” - „były”. Jedynie przeszłość może je definiować. Zostają przez zasiedzenie, przez przyzwyczajenie. Koniec już o nich!

Novum.

Mam ochotę na odrobinę perwersji. Naskrobię o sobie. Otworzę wnętrze, wygrzebię cosik i wpuszczę w te elektroniczne żyły. Będę pisał o myślach i pomysłach. O sztuce, bo sztuką jest żyć.

annaczyrska blog

:P


annaczyrska 2010-01-21 17:20:18
skomentuj (0)
A BÓG SIĘ ŚMIEJE

         Przede mną daleka podróż pełna moich słodkich 
naiwnych marzeń- wiadomo, zbyt barwnie nie będzie.
Jednak mój otwarty umysł kocha novum.

położne

Wypadkowego, renty i emerytury z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych)

4. Struktura i zadania Służb Medycyny Pracy, zapobieganie chorobom zawodowym i parazawodowym, organy sprawujące nadzór nad zakładami pracy.

15:45, staroscina2
Link Dodaj komentarz »
Terminy egzaminów

23.05.07 - Podstawy chirurgii, blok M (Collegium Novum), godz. 11.00, sala nr 1 na 6 piętrze

1.06.07 - Podstawy interny, blok M (Collegium Novum), godz. 10.00, sala nr. 1 na 6 piętrze - WSTĘPNIE

11.06.07 - Położnictwo i pielęgniarstwo położnicze, ZPP - G (ul. Warszawska), godz. 10.00, sala nr 6 (3 pytania otwarte)

15.06.07 - Zdrowie noworodka, blok M (Collegium Novum), godz. 10.00, sala nr 1 na 6 piętrze      (11 - 12 pytań otwartych)

Wpływ technologii na społeczeństwo.

  1. busho powiedział/a,

    “Tylko głupcy nazywają samowolę wolnością.” To tak tylko tytułem ad vocem do pytań retorycznych postawionych na końcu, na które z definicji nie powinienem odpowiadać. Tak więc wracam do tematu. Jeśli prawdą jest powszechność tego novum (w sensie novum dla mojej osoby) czyli Pro-Ana, to dla mnie jest to choroba cywilizacyjna upowszechniająca się wraz z mediami. Z socjologicznego punktu widzenia sensowne jest że blogi o takiej tematyce napędzają te zjawisko. Jednak jako człowiek o poglądach liberalnych jestem przeciwko zakazywaniu takiej działalności, jednakże każdy powinien ponosić odpowiedzialność za głoszone przez siebie treści. Wierzę w ludzi, w ich racjonalność więc jeśli nie sami to tysiące organizacji tylko czekają bym im pomóc. Niepotrzebne są radykalne rozwiązania które mają dotykać zdrowych ludzi.