O czym chcesz poczytać na blogach?

Novello

POWRÓT DO ŹRÓDŁA

Wykonane w czasie rzeczonego festiwalu w roku 1999. Przyznam szczerze, że rok się zbierałem do tego albumu, przeczuwając najgorsze. Tymczasem okazuje się, że Karl D.v.D. napisał w 1786 bardzo ładną rzecz, stylistycznie zawieszoną po prawdzie w Baroku, ale miejscami rzeczywiście podobna do dokonań rozpoczynającego się przecież (chociaż nikt tego nie ogłosił) okresu klasycznego chociaż do lekkości i dezynwoltury Mozarta całości daleko. Pojedyncze części Oratorium rzeczywiście wyjątkowo ładne, nawet z rozmachem. Na przykład aria Ismaela „Giorno orrendo”, Aria „Quanto piu grave”, Aria Hioba „Sento novello guibilo”. Wydaje się że zawiodło zupełnie wykonanie w arii „No, non singanna”, ale przy czterdziestu ariach kilka potknięć zapewne musiało się trafić. Wówczas jeszcze Wrocław żył prawdziwą MUZYKĄ a nie jak teraz siuperprodukcjami opery dolnośląskiej a i Festiwal inny. No ale wiadomo – szefowa festiwalu ma ważniejsze sprawy na głowie niż sztuka. A szyldu i dobrej tradycji festiwalu starczy by się w dawnym blasku popławić czas jakiś. Tymczasem polecam serdecznie Dittersdorfa. Wydatek niewielki – bo 20 złotych a przyjemności wiele bo czterdzieści utworów na dwóch płytach i tłumaczenie libretta na.

antybeza.blog

Kalendarz ślubnotargowy wygląda imponująco, będzie tego od groma, podobno sezon się już zaczął;) Znaczy chyba trwa cały rok. Szkoda, że sezon budownictwa jeszcze w zastoju, przeszłabym się na jakiś Interbud. 

skomentuj (0)

The Dress 2010-01-09 16:58:16

Przy okazji bycia na stronie różnych targów znalazłam dwie strasznie ładne kiecki, które koniecznie muszę przymierzyć. Niestety w stolicy. Ku pamięci: www.margarett.pl w CH Panorama, kolekcja Novello. (thx Asio za zdjęcia)

Jak widać te słynne nowe kolekcje, które wg mnie są po prostu stertą białego materiału upiętego inaczej i dwa razy droższego, czasem się przydają – na podstawie poprzednich kolekcji tej firmy w życiu bym do ich sklepu nie poszła:)

Poza tym warto może również zajść do www.juliette.pl i obejrzeć na żywo kolekcję Glamour (fajna kiecka w kwiaty i ta na lewo od niej). Belwederska 32.

Blog Klaudia1226c

2. W marcu wokalistka udała się do Tajwanu na konferencję prasową i koncert, gdzie świętowała swoje zwycięstwo podczas Grammy Awards. W kwietniu wystąpiła na Men Strike Back, jako jedyna przedstawicielka płci żeńskiej. Na tym koncercie pojawili się również Backstreet Boys, Sting i Enrique Iglesias. W maju zdobyła dwie nagrody Blockbuster w kategoriach: "najlepszy nowy artysta żeński" oraz "ulubiony singiel" (za "Genie In A Bottle"). Również w maju "Genie In A Bottle" został uznany najlepszym międzynarodowym singlem roku na ASCAP Awards. W podobnej kategorii Christina odebrała nagrodę Ivor Novello Awards.

W czerwcu Christina ruszyła w trasę koncertową, której sponsorami byli Levi's oraz Sears. W lipcu 2000 roku w Wielkiej Brytanii pojawił się singiel "I Turn To You". W Stanach Zjednoczonych kawałek ten doszedł do trzeciej pozycji na liście przebojów. W sierpniu świat obiegła wiadomość o tym, że Christina jest zakochana w jednym ze swoich tancerzy. Jej wybrankiem był Jorge Santos. Jeszcze w sierpniu wokalistka nagrała piosenkę przewodnią dla nowej kampanii reklamowej koncernu Coca-Cola. We wrześniu ukazał się hiszpańskojęzyczny album Aguilery zatytułowany "Mi Reflejo". Płyta doszła.

Narodowa szkoła magii i czarodziejstwa Vivalt

Klasa I
Laura Tothanshelf, Klasa I
Klara Trovine, Klasa I
Gabriela Watherdragon, klasa I

BRUMAW
Agnieszka Sandeliberate, Klasa III
Ania Bones, Klasa II
Klaudia Starmoon, Klasa III
Kuba Fergl, Klasa II
Róża Managise, Klasa I
Aurelia Thunderbolt, Klasa I
Marta Bloodcurling, Klasa I
Agnieszka Disopuseid, Klasa I
Aga Chestnut, Klasa I
Ania Sackville, Klasa I

CAELIN
Hania Rivindil, Klasa II
Janina Silverrose, Klasa III
Kamila Grey, Klasa III
Krysia Windcat, Klasa II
Agnieszka Windcat, Klasa I
Lilianna Swanlake, Klasa I
Anna Novello, Klasa I
Julia Otohime, Klasa I
Sara Butterfly, Klasa I
Magda Cover, Klasa I
Aleksandra Fire-Book, Klasa I
Marcelina Becker, Klasa I

GOŚCIE
Sylwia Branchscharp
Jessica Fowl
Marta Aslan
Catherinne
Czarna
Rzym

Wszyscy Vivaldczycy otrzymują po 3 Ioony.

Asia Shadowcat otrzymuje jeszcze 10 I. za napisanie anielskiej pieśni i duża pomoc :)OD NIEDZIELI ODBYWAJĄ SIĘ LEKCJE

Klasa I
brak

Klasa II
brak

Klasa III
18:15 – 18:55 – ONMS z Wiolettą Nighthaven
.