O czym chcesz poczytać na blogach?

Notebook samsung

Pracuj flexi

Miejsce blisko okien – idealnie dwa, ale jedno wystarczy. Naturalne światło, kiedy do tej pory pracowało się w kubiku to zbawienie. Poza tym mając naturalne światło można skusić się na roślinkę, a roślinka wyprodukuje tlen

 • Znajdź dobry sprzęt – ja pracuję na notebooku Samsunga wielkości książki. Nie da się na tym długo pracować, więc na moim biurku stoi zacnej wielkości monitor, klawiatura i myszka. Wszystko białe, bo lubie białe:)
 • pomyśl o ekologii: reduce, reuse, recykle
 • żadnego telewizora – tu się pracuje, a nie ogląda.

 • adrianmlynarski

  Według analityków, prototyp takiego mobilnego urządzenia przedstawi zapewne za niedługo Sharp, który już ogłosił że będzie produkować mniejsze wyświetlacze Ultra HD w fabryce w Kameyana w Japonii. Technologia ta może trafić także do komputerów – zastosowaniem jej w notebookach “z górnej półki” przeznaczonych dla wymagających użytkowników interesują się tacy producenci jak HP i Toshiba.

  Każda warstwa obecnie produkowanych wyświetlaczy w tabletach czy notebookach absorbuje bowiem pewną ilość światła, pogarszając ich jasność.

  Informacje o adrianmlynarski

  :)
  Leave a comment

  Posted by adrianmlynarski w dniu Czerwiec 7, 2011 in Uncategorized

   

  technofil


  Po pierwsze największym problemem jest obecnie cena. Początkowo mówiło się o przedziale $599-$999, przy czym miała to być raczej cena ze środka. Na razie wygląda jednak, że cena dojdzie nawet do $1200.
  Inna sprawa to problemy techniczne producentów. Podobno ostatnio w Korei Samsung urządził prezentazję na wzór Apple'a. W trakcie tejże prezentacji ich model Q1 kilka razy powodował problemy, przy czym należy zaznaczyć, że dotyczyło to różnych egzemplarzy. I tak, w jednym po kilku minutach skończyła się bateria, inny nie chciał wcale wyświetlić.To model iBook'a może tyle kosztować? Zeszłoroczny G4 12" 1.2GHz? A może dwu- lub trzyletni G4? Okazuje się, że nie - sześcioletni G3 z procesorem 366MHz i matrycą 800x600.

  Taką cenę trzeba więc uzasadnić. Sprzedający, twierdzący poniekąd, że zajmuje się handlem notebookami od kilku lat, przytacza następujące argumenty:

  • "PROCESOR POWER PC G3 750 ODPOWIEDNIK P4 2.0 GHz" - do tego to nawet największy miłośnik Mac'ów by się nie przyznał, natomiast sprzedający nigdzie nie wspomina o częstotliwości procesora (366MHz) tylko.

  tomaszwrona

  Tomaszwrona

  Nowe matryce LG oznaczono jako AH-IPS (In-plane switching), mają obsługiwać rozdzielczość WQXGA(2560×1600 w formacie 16:10). To cztery razy więcej pixeli, niż w przypadku popularnej w notebookach rozdzielczości 1280×800.

  Do tej pory rekordzistą jeśli chodzi o gęstość „upakowania” pikseli na calu kwadratowym ekranu (PPI), był stosowany w iPhone 4 wyświetlacz LCD IPS o nazwie kodowej Retina (swoją drogą –.

  Że możemy spodziewać się ekranów o przekątnej 3,5-, 4,5-, 7-, oraz 9,7-cali – dedykowanych dla rynku mobilnego. Co ciekawe, mowa jest także o dużych wielkoformatowych ekranach telewizyjnych 55-, a nawet 84-cale.

  LG intensywnie konkuruje na rynku wyświetlaczy z Samsungiem. Pierwszy z koreańskich koncernów specjalizuje się właśnie w ekranach LCD IPS, a drugi w technologie wyświetlaczy organicznych AMOLED. Wczoraj pojawił się informacja, że Samsung trzyma w rękawie asa – 10-calowy ekran WQXGA.