O czym chcesz poczytać na blogach?

Nośność

schody

Wynika z kolei łączny kąt obrotu, a więc miejsce i kierunek najniższego stopnia (przy założeniu, że górny spocznik będzie ustawiony w kierunku antresoli).
Przed zamówieniem schodów należy się upewnić, czy strop niższej kondygnacji uniesie dodatkowy ciężar planowanych schodów i czy w stropie wyższej kondygnacji da się wyciąć otwór odpowiedniej średnicy bez naruszania konstrukcji budynku oraz aby nie uszkodzić płyty meblowe. Często wystarczy między dwie belki stropowe wstawić w  poprzek dodatkową belkę – wymian – przenosząc na nic dodatkowe obciążenie. ‘Fe roboty należy jednak powierzyć fachowcom, którzy w razie potrzeby wykonają konieczne obliczenia statyczne sprawdzające nośność planowanej konstrukcji. Po dokonaniu obmiaru, dostawca schodów wykona rysunek, pokazujący m.in. wzajemne usytuowanie pierwszego i ostatniego kąta schodów.
Montaż dostarczonych schodów wymaga umiejętności rzemieślniczych, warto zatem skorzystać z pomocy doświadczonego lachowca.
Natomiast nie ma potrzeby używania narzędzi specjalistycznych. W zestawie elementów znajdziemy wszystkie śruby, wkręty, okucia i łączniki.
Schody spiralne mają skłonność do drgań w przypadku obciążenia. Stopnie można obłożyć wykładziną tekstylną, tłumiącą odgłos kroków, ale kryjącą
dekoracyjną powierzchnię drewna. Wykładzina chroni powierzchnię drewna i zapobiega poślizgnięcia się, co.

xenon blog

Bo wielkodusznie zgodziłem się pomóc i posprzątać cały ten burdel który pozostał po remoncie. Miało to mi zając jakieś dwie, maxymalnie trzy godzinki. Zajęło ponad cztery, do tego z pewnymi przykrymi przygodami.

Pomijając jebitny skwar który utrudniał wszystkie czynności życiowe, a kilogramy glazur, terakot, zapraw klejowych, desek, gipsów, resztki starych mebli, wreszcie stara wanna... to wszystko przez tej pieprzony upał ważyło chyba dwa razy więcej. Najbardziej chyba z tego wszystkiego to się cieszył ojciec, bo odwaliłem za niego połowe przewidzianej jemu roboty... bo uniesiony honorem nie pozwolił by matce ciągać tego wszystkiego. A jemu samemu zajęło by to dwa razy więcej czasu. Dodatkowo nośność (taaak... trza było dużo nośić) mojej mamusi jest zdecydowanie mneijsza niż moja... tia bo ja jak wielbłąd zapierdalać moge i w upał i na wode niby tylko :P

Po dwóch godzinach mocowanie się z całym tym syfem, byłem już choelrnie zmęczony... i w kolorze pyłu gipsowego :) taki szaro biało beżowy... nic przyjemnego. Ale najlepsze było przede mną. Pędzelek i farbe w łapke i zapierdalaj malować na biało parapety. Przy 3 parapecie zacząłem się zastanwiać czy opary tej farby w połączeniu z wysoką temperaturą nie wpłyną jakoś dziwnie na mnie. Wydawało mi się, że nie. Po wysłuchaniu opinii na temat stylu mojego malowania zabrałem się za drzwi. (Mój styl malowania - za bardzo.

marszniemilczenia.wordpress.com

Której założycielem jest Pani Wioleta Pawlik – Nowacka, która za organizację Marszu (Nie)Milczenia została nominowana do nagrody „Serce dla Zwierząt” przyznawanej przez magazyn „Mój Pies”.

ŁÓDŹ

W Łodzi Festiwal odbył się na Rynku Starego Miasta w sąsiedztwie Parku Staromiejskiego. Uczestnicy od samego początku mogli podziwiać występy zespołów muzycznych, takich jak Patyk&RmkOne, 76 Mróz, Nośność Stropu, Enterfaith, H’ernest, eMCeeM, Lemon Dog, Gore oraz Imish (gość z Warszawy). Występy na scenie trwały przez osiem godzin trwania Festiwalu. Jednocześnie uczestnicy Festiwalu mogli skorzystać z darmowych porad weterynaryjnych (lek. wet. Jan Kunikowski), behawioralnych (Akademia Psa i Kota), pielęgnacyjnych (Hotel Na kocią łapę, Centrum Zwierzak), zachipować psa oraz skorzystać z masażu leczniczego dla zwierząt (Magdalena Rutkowska). Na Festiwalu obecne były również organizacje pro-zwierzęce (Ama Canem, Straż dla Zwierząt w Polsce Okręg Łódzki, Kocia Mama), Straż Miejska i Ogród Zoologiczny. Swoje stoisko wystawiła grupa wegan z Łodzi serwując uczestnikom Festiwalu przysmaki kuchni.

kittyhawk at ownlog '06

Rozrastał. Przy wyborze samochodu należy jednak pamiętać o niebezpieczeństwach jakie mogą się łączyć z zakupem od osoby prywatnej używanego pojazdu. Autogiełdy niestety ciągle przyciągają wielu nieuczciwych sprzedawców żerujących niestety na naiwności chęci oszczędzenia pieniędzy.


Dom


Link 16.10.2007 :: 19:17 Komentuj (0)
W trakcie budowy domu rozstrzygamy wiele problemów technicznych mających wpływ na to, czy dom będzie funkcjonalny, np. Jakie zastosować posadzki. Te sprawy powinny być dokładnie wiadome już na etapie projektowania. To wykończenie podłogi, oprócz innych czynników, w największym stopniu decyduje o rodzaju zastosowanej posadzki. Musimy wziąć pod uwagę nośność posadzki, charakter pomieszczenia i rodzaj wykończenia. Rodzaj posadzki powinien być dostosowany do typu wykończenia, musi mieć również odpowiednią wysokość. Sąsiednie pomieszczenia, np. Pokój i łazienka są wykańczane przy użyciu różnych materiałów, dlatego trzeba uwzględnić ich grubość. Panele podłogowe to bodajże najpopularniejszy ostatnio materiał wykończeniowy na podłogi. Budowa paneli jest wielowarstwowa, to cienkie deseczki klejone z kilku warstw. Na wierzchu maja wykończenie imitujące drewno i laminat zapewniający odporność na ścieranie. Panele są trwałe, odporne na ścieranie, a układanie paneli podłogowych nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Specjalnie wycięte wpusty i.

Bydgoski motorowodniak - Onet.pl Blog

Rok budowy :       1929

Długość :              57,60 m

Szerokość :           8,22 m

Zanurzenie max :  2,00 m

Nośność :