O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Norwegian

przyjemnostki

Odpowiedz
 • arsenka 22 Luty 2011 o 16:32

  Nie może być Polecam.

  Odpowiedz
 • Grzesiek 22 Luty 2011 o 14:00

  Ale Wy mnie męczycie tym Murakamim. A ja nie mam na swoim koncie nic oprócz niedokończonych “Kronik ptaka nakręcacza”. Na półce “1Q84″, ale czy nie powinienem wcześniej znać Orwella?
  Bum, bum, bum.

  Odpowiedz
  • arsenka 22 Luty 2011 o 16:33

   Wiesz… decyzja należy do Ciebie

   Odpowiedz
 • Dosiak 22 Luty 2011 o 14:29

  Bardzo dobra recenzja Norwegian Wood bardo mi się podobało i mam ochotę na więcej książek tego pana

 • Blog marcela330

  / (Norwegian Forest cat) Alaida Alek Alabaster Alanka (mainkun) / (Maine Coon) Alaska Alba Albert Alberta Albin Albina Alcatel Alcest Alcybiades Alda Aldo Alejusz (od 'zejdź ze stołu, ale już!') / (in Polish similar to 'right now!') Aleks Aleksander Aleksandra Aleksandryt Alergen Alex Alexa Alexis (to dla bardzo złośliwej kotki) / (for a very malicious female cat) Alf (kto pamięta, że to skrót of Alien Life Form?) / (who remembers that this is an abbreviation from Alien Life Form?) Alfa (może razem z Omegą?) (maybe together with Omega?) Alfi (mainkun) / (Maine Coon) Alfik (uwielbia fasolkę szparagową) / (loves green beans) Alfina Alfred Alfreda Ali Baba Ali Khan Aliah Alias Alibaba (norweski leśny) / (Norwegian Forest cat) Alibi Alicja (Ala) Alik Alison Alka Alkor Allan Allegro (kocia muzyka) / (for musicians) Alluetka Alma Almar Almita Almond (mainkun, ona) / (Maine Coon female) Alojzy Alonso Alpi Alpin (rosyjski niebieski) / (Russian Blue) Alpinka (lubi się wspinać) / (likes to climb) Altana (pers) / (Persian) Altea (rosyjski niebieski) / (Russian Blue) Alva Amedeus (mainkun) / (Maine Coon) Amacea (brytyjka) / (British female) Amadeusz Amadyna (reks kornwalijski) / (Cornish Rex) Amalfi Amanda Amarea (brytyjka) / (British female) Amant Amantis (rosyjski niebieski) / (Russian Blue) Amarant Amateusz (sic! brytyjczyk) / (British) Amato (brytyjczyk) / (British) Ambaras Amber Ambrozja Ambroży Amelia Amfa Ametyst.

  Skoczkowie narciarscy - juniorzy - Onet.pl Blog

    Magnus Moss
  •  Jonas Nermoen
  •  Stian Tillug
  •  Niklas Strandbraaten
  •  Andreas Vilberg
  •  Kenneth Gangnes
  •  Norweski junior-team
  •  Truls Johansen
  •  Vegard Swensen
  •  Strona o skokach
  • 1
  •  Blog norweskich skoczków / blog of Norwegian ski jumpers
  Fajne blogi / great blogs
  •  Blog norweskich skoczków
  •  Blog Olki o Tomie
  •  Blog Justyny o skokach
  Filmy / Films
  •  trening Norwegów
  •  "mecz" norweskich skoczków / "match" of Norwegian ski jumpers
  • Trening skoczków / training of ski jumpers

  Maryja Testinowa. Co nam w (d)uszach gra. - Onet.pl Blog

  I dwa zbiory opowiadań. Ja - "Waldena" Henry'ego Davida Thoreau, "Albańskiego Kochanka" Susany Fortes oraz "Apokalipso" Maxa Cegielskiego. To ostatnie wzięłam na chybił trafił, bo coś mi nazwisko Cegielski mówiło, a okładka była ciekawa, no i sama książka kosztowała 5 zł.

   

    

  I wpadłam.

  W głąboką dziurę Babilonu.

  Dobrze, że równolegle nabyłam tego Thoreau i wpadłam na pomysł, jak się z tej dziury wydostac. Niemniej jednak do dziury jestem wpadnięta i mi tylko pan Cegielski swym "Apokalipso" uzmysłowił, jak ta dziura jest głęboka.

  Główny wątek taki, jak lubię. Miłosc nieszczęśliwa. "Albański kochanek", "Łuk Tryumfalny", "Norwegian Wood", "Święta Księga Wilkołaka", "Wichrowe Wzgórza". Brat ma romanst z żoną drugiego brata. Banał?

  No właśnie niekoniecznie, bo rzecz wpasowała się w mój cykl rozmyślań nad komunikacją, podobnie jak "Norwegian Wood" z Naoko, która ciągle szukała słów. Bohaterowie nie potrafią mówic o tym, co ich trapi i o tym, co czują. Ale starają się, choc często nieudolnie. Prowadzi to do całościowej katastrofy na apokaliptycznym tle upadającego Babilonu.

  Małgorzata też upada, i leci i leci i uczepiła się czegoś jak Pan Ptak Nakręcacz w studni (o nim następnym razem).

   

  Z tego wszyskiego, z całego przygnębienia, zaczęłam się znowu odchudzac i zamiast.

  CinemaAsia

  Oficjalna, Zwiastun


  OBA THE LAST SAMURAI, Taiheiyo no kiseki, reż. Hideyuki Hirayama (Samurai Ressurection), na podstawie powieści Dona Jonesa. Historia japońskiego oficera, który kontynuował walkę na Sajpanie pomimo zdobycia wyspy przez wojska amerykańskie i złożył broń dopiero trzy miesiące po kapitulacji Kraju Kwitnącej Wiśni. Obsada: Yutaka Takenouchi (The Hovering Blade), Mao Inoue (Kaidan), Takayuki Yamada (Crows ZERO, MW), Premiera: 11 lutego, Strona oficjalna, Zwiastun


  OGAWA NO HOTORI, reż. Tetsuo Shinohara (Karaoke Terror), na podstawie opowiadania Shuhei’a Fujisawy (Samuraj Zmierzch). Historia młodej kobiety z samurajskiego rodu, która przeciwstawia się bratu, chcącemu zabić jej męża, Obsada: Rinko Kikuchi (Babel, Norwegian Wood), Noriyuki Higashiyama (Yamazakura),

  zaczytAnia

  Awansowany na komisarza, a okoliczności tego awansu zadziwią chyba każdego czytelnika... więc nic o nich nie napiszę ;)

  Awans wiąże się z przeniesieniem do POT (norweskich Policyjnych Służb Bezpieczeństwa), a w ramach tej służby Harry - zamiast wykonywać polecenia nowego zwierzchnika - zaczyna szukać nabywcy nielegalnie sprowadzonego do Norwegii karabinu Märklin, o którym przeczytał w raporcie, na który nikt inny nie zwrócił uwagi.

  Broń jest droga i posiada spektakularną siłę rażenia, więc Harry podejrzewa, że ktoś zamierza jej użyć do zamachu na jakąś ważną osobistość - czas pokaże, że ma rację, ale zanim do tego dojdzie, sam.

  Harukiego Murakamiego – zaparłam się (nie wiadomo czemu) i uparcie nie czytałam jego książek. Uległam dopiero wtedy, kiedy niemal wszystkie osoby, z którymi wymieniam się literaturą, zaproponowały mi któreś z dzieł Murakamiego, twierdząc, że on pisze tak, jak ja lubię. Uległam akurat przy audiobooku „Norwegian Wood”, ale nie był to jakoś specjalnie przemyślany wybór – po prostu właśnie ta propozycja spaliła ostatecznie mój, wielokrotnie wcześniej atakowany, opornik antymurakamiowy ;)

  Opowiadając o „Norwegian Wood” wszyscy mówią/piszą o tym, że jest to historia młodego studenta,.

  Norwegian air

  ...my car doesn't stop!

  Żeby znów przypomnieć sobie żulerski, swojski i polski klimat - Punky Reggae Live czyli Farben Lehre, Akurat i maj the best Zabili mi żółwia. Wezmę sobie moje norweskie piwa i będzie ciekawie :)

  God morgen, god natt i tak dalej. Norwegian rulez.


  komentarze [3]


  nie płacz, kiedy odjadę... >> niedziela, 5 marca 2006 21:03:48

  Kochany. Naprawdę. A co jest w tym.

  Powinnam wrócić w piątek.


  komentarze [14]


  gravity.. no escaping gravity.. >> czwartek, 2 marca 2006 21:56:11

  Marzy mi się Open Air. Tegoroczny. Trójmiasto. Morze. Imprezowanie. Puste mieszkanie do dyspozycji. Korzystanie z pełnoletności w każdym tego słowa znaczeniu. Aj. A najlepsze jest to, że może się udać:)
  Wakacji pragnę. Beztroski! Ostatnich takich w moim życiu,.

  Wafelek_Orzechowy

  Kocham, to wystarczy.

   

   

  Walczę.

   

   

  19:25, wafelek_orzechowy
  Link Dodaj komentarz »
  wtorek, 14 kwietnia 2009

  Everyday when I wake up, everyday, I think what a waste, what a waste of the air I use.

   

   

   

   

   

   

   
  1 , 2 , 3
  następne

  Norwegian wood

  japonica-polonica-fantastica

  Dusza artystyczna i to nawet działa na dobry nastrój, mhm.:) Pokochałam też Salvadora Dali, ten to ma dziwaczne te obrazy, ale bardzo mi przypadły do gustu.^^ Ostatnio też dużo czytam, ostatnią moją lekturą była książka przeznaczona dla Ciocio-mamuchny " Norwegian Wood ". Mieszane, mieszane uczucia co do tej książki. Nie powaliła mnie na kolana tak jak myślałam. A tak po za światem artyst, to wiele miejsca zajmuje w nim Risu, Risu i jeszcze raz Risu.:D Z Biedro też mam ostatnio więcej kontaków niż wcześniej, pomimo Jej.

  3kropki | e-blogi.pl

  - pyta.

  Na ile jesteśmy w stanie poznać drugą osobę? Czy dokładność poznania zmienia nasze uczucia do niej? Może to właśnie Murakami odpowie wam na te pytania... a może tylko zwiększy ich liczbę?

  A żeby nie wściekle różowa okładka "Norwegian wood" skorelowana z moim wściekłym dolkiem pewnie bym pana M. olała, kierując się ku półce z fantastyką. Ciekawe, co dziś sobie kupię...

  Skomentuj [1]

  o drobiazgach .