O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Norwegia

Wyprawy życia - Norwegia, Tatry, Alpy

Najbardziej malowniczą osadą jest Reine, która znajduje się u ujścia Reinefjordu i przez wielu uważana jest za symbol Lofotów, ponieważ skupia wokół siebie całe piękno archipelagu. Znajdują się tutaj liczne trasy wycieczkowe, dzięki którym możemy lepiej poznać ten region.

Wieczorem jedziemy 1,5 godziny do Stamsund skąd niestety jutro odpłyniemy promem do Bodo.

Tagi: Lofoty Norwegia
16:18, hapless24 ,.

Norwegia Zabytki - Onet.pl Blog

Obecnie znacznietrudniej je napotkać. Dorsz, jak wiele innych gatunków ryb, żyje dalekona Morzu Barentsa. Do wybrzeża podchodzi jedynie na składanie ikry,przy czym ulubionym jego celem są okolice Lofotów. Jedyną rybąwystępującą wzdłuż wybrzeża norweskiego, zdolną żyć zarówno w słonejjak i słodkiej wodzie, jest łosoś, który do osiągnięcia dojrzałościżyje w morzu, po czym płynie w górę rzeki na tarło i by tam zakończyćżycie. Młode łososie wraz z wiosennymi spływami wracają do morza.Pstrąg i troć zamieszkuje rzeki i jeziora zachodniej Norwegii, żywiącsię skorupiakami, które nadają ich mięsu różowe zabarwienie, podobniejak u łososia. Wschodnia Norwegia i Finnmark są królestwem ryb zrodziny Coregonidae,zwanej białą rybą, ponieważ mięso jej, w efekcie diety, na którąskładają się resztki roślinne, owady i zwierzęta, jest koloru białego.Pierwotnie gatunki te migrowały tutaj ze wschodu przez coś, co kiedyśbyło słodkimi wodami Bałtyku (lub czystymi wodami Bałtyku).Najważniejsze gatunki tych ryb to okoń, szczupak i lipień.
a (20:04)
Skomentuj mnie

Primavera

Tagi: wlochy
18:45, kaszmiri
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 marca 2012
Paryż

Paryż to miast jak sen.Wszystko tam płynie swoim rytmem i bije własnym tchem.Paryż jest taki piękny i niesamowity.Jest jak magnez wobec którego jesteśmy bezsilni.Paryż to miasto jak rzeka,w którym my płyniem jak zagubione kaczki.

18:26, kaszmiri
Link Dodaj komentarz »
Norwegia jest piękna

Witajcie

Napiszę krótko i do rzeczy.Norwegia jest piękna i potrafi oczarować swoim pięknem.

Bergen-Stolica Fiordów,Brama Norwegii

 

Bergen-Bryggen

Ulvik-Najpiękniejszy Norweski Fiord.

Tagi: Norwegia
09:35, kaszmiri
.

SpOrT pOn@d WsZyStKo!! - bloog.pl

10

Grupa C

1. Turcja541014:313
2. Grecja54018:412
3. Bośnia i Hercegowina521210:127
4. Norwegia52

Norwegia praca

Hehe oto jest BLOG KrysIUNI (KRZYSKA)

(brak czasu),ale teraz pisze xD.Wczoraj dostałem 5 z polaka <lol> za wsp 3 (myślałem ,że wsp 5 ,ale to szczegół).Bardzo się z tego powodu ciesze.DZIŚ ZNOWU DOSTAŁEM 5 Z MATMY Z PRACY DOMOWEJ(OCZYWIŚCIE SPISANEJ NA PRZERWIE ),ale BLOG nie po to jest ,żeby się jarac ocenami.Więc zaczne od tego ,że byłem wczoraj na dworku i w leclerku - najgorszym sklepie zaraz po lidlu.HEHE xD.Dziś w nocy mój tata przylatuje z Norwegii na święta i tesh sie ciesze.W szkole na technice jak zawsze jazdy były ,ale bez Skorupy to nie to samo.Robiliśmy sobie na tym pierdolonym filmie na technice fotki komórkami.Potem MartyNKA z Parimcią zabrały mi komóreczke i uciekły do.

Blog DorotaAmelia

Mi pozory chwilowej stabilizacji mojego nastroju.Niestety w niedzielę wieczorem ,włączyłam komputer i opis mojej córki na GG był powalający "jestem w ciąży"nie wiedziałam czy mam płakać ,czy dzwonić do niej ,po co taki opis?Jeżeli byłaby by to prawda i to jeszcze z tym chłopakiem ,to załamałabym się zupełnie...
Wysłałam wiadomość kuzynce która miała ją pod opieką ,zszokowana obiecała ,że spokojnie z nią porozmawia ,godzina pełna napięcia i dzwoni telefon ,córka wyjaśniła mi.Ją ,szantażował ,opublikował zdjęcia ,które dla niego zrobiła ,dostał wyrok w zawieszeniu a ona do niego wróciła ,nie chce chodzić do szkoły ,nie chce chodzić do psychologa ,mówi że go kocha i chce z nim być.
Kuzynka zaprosiła ją do Norwegii i tam pisze mi o tym ,że przemyślała wszystko i za wszelką cenę chce być z nim ,łudziliśmy się ,że ona zrozumie coś innego ,może zacznie się znowu uczyć, zrozumie co to rodzina i to ,że bardzo ją kochamy i nie możemy zaakceptować takiego.

liveinillusion

Mieszkam z: mama, tata, siostra

Kolor twojego domu: czerwony

Dom czy mieszkanie: mieszkanie

Praca: nie

Uczulona: na fałszywych, kłamliwych, nie dotrzymujących obietnic ludzi + grejpfruty

O której się dziś obudziłaś:

Ulubiony zapach: vanilla, kwiatowy

Ulubione miasto: Opole

Ulubiony kraj: Grecja, Hiszpania, Nowa Zelandia, Norwegia, Włochy

Ulubiony przedmiot w szkole: żaden? CZASEM sztuka tylko

Ulubiony człowiek: Ty

Jesteś zakochana:

Jadłaś pizze i gdzie: pare tygodni temu, w geteborgu

Kiedy ostatnio byłaś w Warszawie: nigdy tam nie byłam

Kiedy ostatnio się na prawdę cieszyłaś: w piątek

Kiedy ostatnio leciałaś samolotem: grudzień 2010

Czarny czy biały: czarny