O czym chcesz poczytać na blogach?

Norman davies

zapiski pisane nocą - bloog.plPodziel się:

komentarze (1) | dodaj komentarz

Norman Davies "Europa. Rozprawa historyka z historią"

środa, 20 lipca 2011 12:14

czyńmy dobro! \,,/,

To bardziej przyjemność. Może tak posłuchać, dla równowagi (żeby jakoś wytłuc sobie z głowy 'stay away from my family' z Mody na Sukces i inne głupoty, których muszę, chcąc, nie chcąc, słuchać), co o swojej nowej książce ma do powiedzenia Norman Davies? To zabrzmiało poważnie, wręcz doniośle i szczur wyciągnięty przez Kasię udał sie do Krakowa w tej oto sprawie.
Tłumy, czekające już godzinę przed spotkaniem, składały się głównie z ludzi po 60. roku życia, ale i młodzi przybyli,.

gwynethpaltrow-hughgrant blog

Fascynacji widokami za oknem ). Po drugie zakochałem sie w Londynie. W grudniu też szarpnąłem sie na Canal Plus Sport w domu i teraz moge oglądać NBA i brytyjską lige piłkarską. A dzięki świętom wzbogaciliśmy sie o aparat cyfrowy i książke Europa Normana Daviesa, która ma 1400 stron.

Generalnie po roku 2005 znacznie bardziej niż rok wcześniej chce mi sie wracać do Gdańska i jestem przekonany, że uczynie to za 3-4 lata. A przynajmniej będe mógł to uczynić i uwolnić sie od mojej obecnej.

Kobieta - lepszy rodzaj mężczyzny - Onet.pl Blog

Już dawno odszedł od zmysłów, od tego, czym normalny człowiek włada i się zachowuje. On tego już nie wie, co jest w takim wypadku normą chorobową.

Cokolwiek powie, ścisłe otoczenie w to wierzy. Zauważył to z kolei Norman Davies. Nie wszyscy okazali się podatni na traumę prezesa PiS i wyszli z jego partii.

Nie wszyscy chcieli chodzić, jak zegar i wahadło uczuć prezesa. Tik-tak, tik-tak. Dzisiaj Gierek jest wielkim Polakiem, a jutro wrogiem..

Stek z bzdur. Średnio wysmażony.

by Daria Dziewięcka, Wprost
10:55, manra , Bzdura na wysokości
Link Dodaj komentarz »
poprzednie
1 ... 6 , 7
następne

donpepego

Stronę wygląda źle. Palce po gitarze kilometry wczoraj przemierzyły.

07.01.2011 :: 11:58 Komentuj (10)


Bez testu rynkowego nie biorę

W "Bożym igrzysku" zaraz na samym początku (po czterech wstępach i przedmowach) Norman Davies cytuje pierwszą wzmiankę o Polsce spisaną przez podróżnika z Europy zachodniej, bodajże ibn Jakuba. Podróżnik uznał za warte odnotowania, że ówczesne Polki mające mężów dochowują im wierności, natomiast te niezamężne bez krępacji.

atanazy.blog

Się wydarzeniami z sierpnia 1385.

A potem stało się coś, o czym możemy przeczytać w podręcznikach, ale jest to napisane w takim tonie, jakby zostało spreparowane przez dział PR kancelarii króla Władysława Jagiełły. Brytyjski historyk, Norman Davies pisze inaczej, zdzierając z całej tej historii świątobliwy patos, szlachetny, ale zaciemniający prawdziwy sens wydarzeń.

Nic dziwnego, że potraktowana w ten sposób Jadwiga zwróciła się ku życiu w chrześcijańskim.