O czym chcesz poczytać na blogach?

Noni

Poezja dnia codziennego - Onet.pl Blog

różne lecznicze cuda
Przeglądam internet i czytam różne artykuły dotyczące leczniczych roślin, soków , grzybków, japońskich kryształków, napojów z kombuchy i cokolwiek nie piszą o danym specyfiku trzeba pamiętać żeby zachować umiar i nie wierzyć we wszystko co piszą, bo jeśli coś jest tak wychwalane pod niebiosa to z pewnością może mieć także skutki uboczne i nie powinno się łączyć wielu specyfików jednocześnie. Weźmy na przykład taki sok z Noni opisują go w samych superlatywach pomaga podobno na wszystko, jeśli to prawda że pomaga to się cieszę ale  jeśli nie, to ludzie wydają  bardzo duże pieniądze na wiarę w cuda. Czytałam o roślinie z której ten sok się produkuje a także o tym że właściwości lecznicze tego soku nie są potwierdzone naukowo, zresztą poczytajcie sami, pisze nawet o zapaleniu wątroby więc jeśli ktoś ma ochotę popróbować tego specyfiku radzę z dużą dozą ostrożności a to jeden z wielu artykułów które znalazłam w necie i zdjęcie rośliny nawet ładna, podobno to.

sokznoni.blog

Sok Noni 2009-06-25 11:19:50

Wielu z nas nie ma pojęcia jak na prawdę powinno się obchodzić z sokiem Noni i w jakich dawkach powinniśmy go spożywać. Jest to bardzo nieodpowiednie podejście, gdyż nawet najzdrowsze substancje w nieodpowiednich ilościach mogą szkodzić naszemu organizmowi, zamiast leczyć. Najważniejsze jest, aby butelkę z sokiem przetrzymywać w lodówce, a przed każdym spożyciem zamieszać, bądź wstrząsnąć butelką, aby wymieszać wszystkie substancje znajdujące się wewnątrz. Nie powinno się także podawać soku Noni metalową łyżką, gdyż sok posiada wiele aktywnych biologicznie składników, które mogą wchodzić w nieodpowiednie reakcje, a w rezultacie tracić swoje właściwości. Najmniejszą dawką jaką powinno się przymować jest 30 ml i jest to skierowane przede wszystkim do osób szczupłych i zdrowych, które stosują sok Noni w celach profilaktycznych. Wraz ze wzrostem wagi należy stopniowo zwiększać dawkę nawet do 60 ml. Istnieje także zależność pomiędzy chorobami, gdyż jak twierdzi doktor Solomon, ilość spożywanego przez nas soku, powinna być ściśle uzależniona od.

{{ Fusigi no Kuni - tłumaczenia piosenek Vocaloid }} - Onet.pl Blog

Należącym tylko do nas dwojga.

Mosimo kono te ga kieta tositemo bokura wa
Nawet jeśli moje dłonie znikną,
Zutto tunagatte'irareru koto oboete'ite
zawsze będę pamiętać, że będziemy złączeni.
Kikoeta kidô'on wa syûen no hibiki
Dźwięk, który dobiegł moich uszu, to echo twojego końca.
Murisita egao de kimi wa
Z wymuszonym uśmiechem,
Arigatô
"Dziękuję",
To itta
powiedziałeś.

Watasi no te wa hikari o tukamezu, samayou
Moja dłoń, nie mogąc pochwycić światła, błądzi.
Kimi ni tutaetai kotoba, takusan atta noni
Było tyle słów, które chciałam ci przekazać.
Miageta disupurei ga boku o azawarau
Ekran, na który patrzę, szydzi ze mnie.
Kimi no tameni umareta boku o wasurenaide...
Nie zapominaj mnie; tego, który urodził się dla ciebie...

Kimi wa watasi/boku ni totte tada hitotuno hikari...
Ty jesteś dla mnie moim jedynym światłem...

piniaco (12:11)
Brak komentarzy

Opowieść Fantasy - bloog.pl

W któym było czuć słodką woń krwi i czającą się wszędzie śmierć. Patrząc na tych wszystkich, którzy tutaj leżeli domyśliłem się, że większość znich bez boskiej interwencji lub magii nie przeżyje zbyt długo. Niestety w naszym grodzie nie było żadnego czarodzieja  ani kapłana. Jedynie tylko od czasu do czasu z Wołobicia przybywał kapłan Antryka, aby poprowadzić ceremonie na cześć tego boga, a czasami także leczył wiernych, choć niechętnie, bo uważał, że od tego są medycy i znachorzy. Niestety i tych tutaj brakowało, był tylko stary już Noni, który był chyba niziołkiem i jego uczeń Montyrni, który nie nadawał się kompletnie do roli medyka. Była też stara Nraja, ale mieszkała daleko od grodu.
       Nie łatwo było odnaleźć pośród leżących mojego ojca. Gdyby nie Montyrni, długo bym się błąkał, zwłaszcza że trudno było rozpoznać tatę. Gdy podszedłem do niego, aż się przeraziłem widząc w jakim jest stanie. Pół głowy była owinięta szmatami, zakrywając część twarzy. Na policzkach zastygła krew wiła się aż do szyi. Tors jego był owninięty jakimś.