O czym chcesz poczytać na blogach?

Non profit

L'America

Platformach dziennikarskich i w nowych modelach biznesowych. A te powstają w USA już od kilku lat.
Zachęcam do przeczytania ostatniego numeru miesięcznika “Press”, a tam mojego artykułu “Profit non profit” o amerykańskich dziennikarskich organizacjach typu non-profit, od wielu lat działających na amerykańskim rynku medialnym i odnoszących spore sukcesy, przede wszystkim w dziennikarstwie śledczym.
Powyżej lista amerykańskich organizacji non-profit zajmujących się dziennikarstwem.

Elektrośmieć Blog

Zostać profesjonalnie przetworzony, a nie wyszabrowany i wyrzucony. ;(

Stalo się tak z kilku powodów, o których Elektrośmieć nie mógł wiedzieć: Organizacje Odzysku finansują wybiórczo Zakłady Przetwarzania mimo iż każdy Zakład Przetwarzania wpisany do rejestru GIOŚ ma obowiązek odbierać Elektrośmiecia nieodpłatnie, Organizacje Odzysku nie są przecież non profit czyli szukają najtańszego Zakładu Przetwarzania nie wnikając w możliwości techniczne, najtańszy Zakład Przetwarzania najczęściej zajmuje się “drukowaniem dokumentów” nie interesując się zbytnio zbiórką i przetwarzaniem Elektrośmiecia.

Klient siedzi w domu i myśli: “No ! Nareszcie u nas w kraju mądre głowy wymyśliły coś dobrego.

darkizm

środa, 12 grudnia 2007
... dniu zwyczajnym

W wielkiej wawce podzieliłem dziś miliony z funduszy ludzi z północy dalekiej, związek spółdzielni wielki, winny mi jest conajmniej troszkę, bo resztę ekspertów przekonałem do tego że oni bardziej non profit niż profit ;) ma się te siłę przekonywania, bo tylko wskazałem im drogę do argumentów, bo samych ich nie pamiętałem, a tam światli ludzie.. marszałki i inne szpece... żebym to jeszcze na swoją korzyść potrafił zastosować, nie tylko w obronie idei... a nie musiałem do Rawy pędzić prowadzić szkolenie, bo parpy doszły, że ze mnie za mały fachowiec hihi,.

Kronika Narodowa - bloog.pl

Szerszej podstawie.


Jak po 2007 roku odnajdujecie się na scenie politycznej?


Nie jesteśmy podmiotem politycznym i nasze odnajdywanie się na scenie jest wynikiem doświadczenia z lat 2001-2007, głębokiego związania się ze strukturą partyjną, które dało nam oczywiście pewne profity. Najważniejszym z nich było zetknięcie się z realną polityką. Tego często brakuje wielu środowiskom integralnej prawicy - poprzez brak tego kontaktu mają tendencję do odlotów, fiksacji. Stawiają kosmiczne postulaty w stosunku do tego, co się dzieje w rzeczywistości. My teraz wracamy do naszej podstawowej funkcji, czyli do formacji młodego pokolenia,.

Unii Europejskiej, powodowało, że byliśmy widoczni. Ale konfitury polityczne zgarniały przede wszystkim osoby, które zaangażowały się wcześniej. Tutaj nie mogę zarzucić moim starszym kolegom, że zaangażowali się w ruch koniunkturalnie, gdyż ci, którzy na sukcesach LPR skorzystali, angażowali się jeszcze w czasie, kiedy działalność narodowa była czysto ideowa i non profit. To, że często korzystali z tych konfitur bardzo nieumiejętnie, to już inna sprawa.


Czym przyciągacie teraz młodych ludzi?


Przede wszystkim naszą wyrazistością. Wiąże się ona czasami ze stereotypami, szufladkowaniem, jednak nie będziemy z owej wyrazistości.

litery


To nie utopizm, owo zjawisko już funkcjonuje! Tylko zaszufladkowane jako sektor pozarządowy. Zadajmy sobie pytanie, czy z takiego rozdziału od splugawionej polityki nie wynika spektakularna atrakcyjność ngo? Jeżeli tak to tym gorzej, bo takich ludzi – wolontariuszy, ideowców pracujących w stowarzyszeniach
non profit, a więc nie pobierających gratyfikacji, wielka polityka - pod względem idei cierpiąca na deficyt - potrzebuje. W starogreckiej demokracji byliby naszymi politycznymi bohaterami. Dzisiaj to społecznicy, którzy ze względu swoją niechęć, bądź system promujący elity, są bez szans na awans do polityki.

Wszystko o Nurkowaniu na całym świecie !

CMAS

(Światowa Konfederacja Działalności Podwodnej) powstawała z założenia jako organizacja non profit. Jej założyciele, obok promocji nurkowania swobodnego, zajęli się wspieraniem tworzenia federacji narodowych oraz ujednolicaniem programów szkoleniowych, pozostawiając jednak dużą swobodę w opracowaniu szczegółów programowych władzom federacji krajowych. Programy szkolenia w poszczególnych krajach członkowskich CMAS zostały więc opracowane z uwzględnieniem.

Transformacja 2012

   • ewa
    lut 23, 2012 @ 12:22:32

    Droga Anno – idea jest “zrób to sam”, sami wybieramy jakie SŁONKO chcemy, z czego chcemy, to są tylko propozycje. Non profit, jakkolwiek, ktokolwiek to rozumie.
    serdeczności

 • kwiat
  lut 22, 2012 @ 22:58:00