O czym chcesz poczytać na blogach?

Noga

Techniki Parkuru

Obiema rękami przedłużając skok i zapobiegając upadkowi na nia. Łatwiej sztuczkę tą wykonuje się na przeszkodach wyższych (ok wysokości pasa).

Pop vault
Trik wykorzystywany do przeskakiwania wysokich murów / przeszków /płotów. Po rozbiegu odbijamy się nogą od przeszkody (ew. więcej koroków w górę) by złapać się krawędzi. Szybkim ruchem podciągamy ciąło do góry (ewentualnie pomagając sobie krokami wzwyż) na tyle dynamicznie by na górze wykonać dowolny rodzaj przeskoku bez dotykania nogami/stopami szczytu przeszkody.

Precision run
Bieg z zachowaniem równowagi po serii nie wiele oddalonych od siebie słupków, poręczy, palików itp.

Turnover / Turn vault
Skok przez przeszkodę z obrotem o 180 stopni i zatrzymaniem. Rozpoczynamy skok opierając się o przeszkodę jedną ręką, palce skierowane w naszym kierunku. Przeskakujemy jak przy two handed vaul. Kiedy nogi znajdą się nad przeszkodą dokładamy uchwyt.

Mięśnie brzucha

Siady z ugiętymi kolanami(brzuszki) nie wspomagane:
Połóż się na plecach, podciągnij kolana, stopy postaw płasko na podłodze. Załóż ręce na karku, za głową. Usiądź starając się dotknąć brodą kolan i trzymając ręce założone na karku. Wytrzymaj tak chwilę, po czym opuść się na podłogę, przy czym głowa nie może jej dotknąć.

3.
a) Naprzemienne podciąganie kolan:
Połóż się na plecach, podeprzyj się na łokciach, wyprostuj nogi przed sobą i unieś je kilka centymetrów nad podłogę. Przysuń prawe kolano jak najbliżej głowy; lewa noga w tym czasie pozostaje prosta i uniesiona tuż nad podłogą. Podciągnij lewe kolano do głowy jednocześnie wyprostuj prawą nogę do jej pozycji wyjściowej. Ćwicz tak zmieniając nogi, podciągając jedno kolano do głowy, z jednoczesnym prostowaniem drugiej nogi. Jedno pełne powtórzenie składa się z przyciągnięcia po kolei, najpierw prawego, potem lewego kolana.

b) Naprzemienne wymachy nóg:
Połóż się na podłodze z rękami pod pośladkami i dłońmi w dół – dla podparcia. Wyprostuj nogi i unieś stopy i głowę lekko nad podłogę. Trzymając nogi.

Nie bój się, to tylko zombie! - Onet.pl Blog

1 Kociaki, stać was na więcej!!!
Rozdział 8 : Najgorsze jeszcze przed tobą...

 

  Było już jasno.Pierwsze promienie słońca lekko muskały moją twarz.  Oczy nie chciały się otworzyć. Ręce odmawiałymi posłuszeństwa. Nie miałam czucia w nogach. Zebrałam się w sobie i podniosłamgłowę. Ból od razu przeszył mi całą głowę, potem przeniósł się do nóg.Postanowiłam otworzyć oczy. To nie był dobry pomysł, ponieważ to co zobaczyłam,nie było bardzo wesołym faktem. Moje nogi były całe purpurowe, podobnie ręce.Co się dzieje? A raczej co się stało z moim ciałem? I gdzie do cholery jestJonathan?!

  Próbowałam wstać, leczefekt nie był zadowalający, wręcz przeciwnie. Głowa zaczęła mnie jeszczebardziej boleć, a co najgorsze, zauważyłam czerwone plamki na.

koniowatka

Wykonuje jednoczesny ruch i jednocześnie opiera się o ziemię, np. lewa tylna z prawą przednią. Po podniesieniu pary nóg znajdujących się po przekątnej i postwieniu przeciwstawnej pary następuje faza lotu. najwyższe zebranie w kłusie nazywa się pasażem, a kłus w miejscu - piaffem.
Kolejność nóg: np. lewa tylna, prawa przednia, prawa tylna, lewa przednia.
galop - Galop jest chodem skokowym, trzytaktowym. Zaleznie od kolejności stawiania nóg wyróżniamy galop z lewej, lub prawej nogi. Najdalej wysunięta do przodu noga przenosi w fazę lotu. Na łuku koń powinien naturalnie galopować na nogę wewnętrzną. Jeżeli galopuje z zewnętrzenej nogi mówimy, że "fałszuje". Czasami jednak taki galop jest wymagany - np. w ujeżdżeniu, tzw. kontrgalop.
Kolejność nóg (w prawo): lewa tylna, prawa tylna i lewa przednia, prawa przednia.
cwał - Cwał jest najszybszy spośród podstwowych chodów konia. Jest uważany za chód czterotaktowy, ale w zależności od tempa mogą wystąpić pewne różnice. Prowadząca noga dotyka.

Parkour Tylko ARDARON

J± jako pierwsze a ręce służ± jedynie do odbicia się od niej. Podbiegamy do przeszkody i wyskakujemy do¶ć daleko od niej, prostujemy nogi i kiedy nasz tyłek znajduje się nad przeszkod± odpychamy się rękoma.

Monkey vault

Monkey vault – prosty trick polegaj±cy na przeskoczeniu przez przeszkodę (barierkę lub murek). Aby go wykonać musimy położyć obie ręce na przeszkodzie, a nogi podkurczyć pod klatkę piersiow±. Cały czas musimy być pochyleni i lekko zgarbieni żeby nie zahaczyć nogami o obiekt, nad którym skaczemy. Gdy jeste¶my nad przeszkod± odpychamy się od niej rękami cały czas maj±c podkurczone nogi.

Split Vault

Jak Monkey Vault, tylko nogi kierujemy na zewn±trz ramion, a ręce puszczamy szybciej.

Vert Vault

Vert vault – wygl±da on tak jak stick vault z tym że podczas robienia stick’a mamy nogi nisko nad przeszkod±, a tutaj mamy mieć nogi jak najwyżej niemalże pionowo.

Palm spin