O czym chcesz poczytać na blogach?

Noaa

Chłodno o klimacie

Zasięg stacji pomiarowych na terenie Północnej Ameryki. Prosze zwrócić uwagę na ogromny procent szarych plam na terenie Kanady:

[Kolor szary- brak danych// Kolor biały- temp. w normie wieloletniej.]

Przypadek, czy celowe pomijanie obszarów nie pasujących do teorii globalnego ocieplenia? Dla mnie odpowiedź jest oczywista.. Zwłaszcza gdy do listy zarzutów dodamy wspominane już wczesniej modyfikacje w zapiskach oraz efekt wysp ciepła.

Kanada to zresztą nie jedyny “szary obszar” na mapach GISS! Do tej listy dodać należy: spory obszar Brazylii (która generalnie również jest znacznie chłodniejsza niż kilka lat temu) ogromne obszary Afryki, Antarktyki oraz środkową część Syberii.

Źródło: icecap.us

UFO- Niezydentyfikowane obiekty latające - Onet.pl Blog

Jednak nie zna jej wielkości ani masy. Problem zaistniał kilka lat temu, kiedy wpływ Ciemnej Gwiazdy zaczął być widoczny w aktywności Słońca. Efekt ten to rezonans o naturze bardziej elektromagnetycznej niż grawitacyjnej. Naukowiec stwierdził, że chociaż bezpośrednio nie zajmował się tą sprawą wie, iż to właśnie Planeta X jest odpowiedzialna za wzmożenie aktywności Słońca i nagłe ocieplenie, które obserwujemy nie tylko na Ziemi, ale również na wszystkich pozostałych planetach Układu. „Deacon” dowiedział się o Planecie X podczas swojej pracy w NOAA (The National Oceanic and Atmospheric Administration). To ciało zostało nazwane „drugim słońcem”. Ma ono eliptyczną orbitę nachyloną pod pewnym kątem w stosunku do pozostałych planet. Obecnie ciało zbliża się, i według NOAA jest to pośrednią przyczyną zmian klimatycznych.
Naukowiec pośrednio potwierdził też, że domysły na temat roku 2012 mogą mieć coś wspólnego z odziaływaniem Planety X.
W dalszej części wywiadu „Deacon” opowiadał o innych tajnych rządowych projektach. Szczegóły wkrótce.
     .

riwkd

Znikną rafy koralowe - nasza wina.... niedziela, 20 marzec 2011, 14:21  Zanieczyszczenia chemiczne, globalne ocieplenie, nadmierne połowy ryb i zakwaszenie oceanów to zagrożenia, które mogą sprawić, że rafy koralowe zostaną zniszczone do 2050 roku. Tak wynika z raportu amerykańskiej Narodowej Administracji Oceanu i Atmosfery (NOAA) sporządzonego przez specjalistów na podstawie prac badawczych prowadzonych przez setki naukowców przez ostatnie 3 lata. Z dokumentu wynika, że w ciagu ostatnich 13 lat liczba zagrożonych raf 
wzrosła o jedną trzecią i jeśli nic nie zrobimy, dojdzie do katastrofy. W rezultacie może bezpośrednio ucierpieć aż 500 milionów ludzi
otrzymujących się dzięki żyjącym w tych.

Kriegspiel

Gra kosztuje dziesięć dolarów lub euro. Za tę cenę dostajemy kilka scenariuszy o rosnącym poziomie trudności, działający i niespecjalnie dziurawy model ekologiczno-ekonomiczny i kilkadziesiąt godzin mądrej zabawy. Instrukcja jest marna, interfejs prosty (tylko trochę zbyt ciężko jest przekopywać się przez statystyki), muzyka nie przeszkadza. Gra jest na bieżąco aktualizowana (np. wczoraj dodano nowy scenariusz i załatano kilka usterek).

Nie ukrywam, że w sporze o globalne ocieplenie bliżej jest mi do stanowisk: IPCC, NASA, NOAA czy Nature. Jeśli nie wierzycie tym instytucjom, to FotW wciąż może Wam zaoferować kilka fajnych scenariuszy w klimatach SF. Odstawiając na bok ekologiczne przesłanie, model naukowy i aktualność gry, FotW wciąż broni się jako fajna, niebanalna strategia turowa. Warto rzucić na nią okiem, aby uzmysłowić sobie złożoność problemów związanych z potencjalną zmianą klimatu.

Cała prawda o globalnym ociepleniu…

Jest zbyt złożona, abym był w stanie udzielić.

W obronie WOLNOŚCI - Onet.pl Blog

W kwietniu 148 tornad spowodowało śmierć ponad 300 osób a straty w trzynastu stanach USA osiągnęły pół miliarda dolarów. Spodziewane są reperkusje polityczne tego zarówno w krajach północy jak USA, Kanada i ZSRS ale również na obszarach tropikalnych jak Indie, Pakistan, Bangladesz, Indochiny i Indonezja. Naukowcy twierdzą, że że incydenty pogodowe świadczą o fundamentalnych zmianach klimatu. Badania satelitarne wykazują znaczące pogrubienie warstwy śniegu na półkuli północnej. Niemal pewnym jest zmniejszenie produkcji żywności do końca XX wieku. Naukowcy z NOAA wykazali że w latach 1964-1972 ilość promieniowania słonecznego docierającego do USA zmniejszyła się o 1,3%. Pojawiły się złowieszcze sygnały, że rozpoczęły się na Ziemi dramatyczne zmiany klimatu i że te zmiany wróżą drastyczne zmniejszenie produkcji żywności - wraz z poważnymi implikacjami tego w polityce światowej niemal każdego narodu na Ziemi. Spadek produkcji żywności może zacząć się niebawem, prawdopodobnie w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Nie wiem wprawdzie, jak do tego konceptu wpleść wątek głównego wroga ludzkości - CO2,.