O czym chcesz poczytać na blogach?

Niskie ciśnienie

Odzyskaj zdrowie i energię do życia - droga do równowagi hormonalnej

Ilość produkowanego kortyzolu spada i ilość cukru dostępnego dla komórek jest zredukowana. Przy mniejszym poziomie cukru, mniej energii jest dostępne dla organizmu i odczuwana jest fatyga. Gdy poziom cukru spada poniżej poziomu krytycznego doświadczane są zawroty głowy i słabość. Są to objawy niskiego poziomu cukru we krwi (hipoglikemii). Zwykle objawy te odczuwane są pomiędzy posiłkami, od 10.00 do 12.00 i od 15.00-16.00.

Co czyni sprawy jeszcze gorszymi, automatyczna reakcja organizmu gdy.

Ważne jest by pamiętać, że ilość sodu i wody w organizmie zależą od siebie nawzajem. Gdy stężęnie aldosteronu rośnie, rosnie też ilość wody i stężenie sodu, więcej wody jest zatrzymywane w organizmie i wzrasta ciśnienie krwi.

W przeciwieństwie do kortyzolu, stężenie aldosteronu nie zależy od sprzężenia zwrotnego gdy zostaje wydzielana nadmierna ilość.  Gdy poziom aldosteronu jest zbyt wysoki,.

Nic nie jest takie jak się wydaje...

wtorek, 24 lipiec 2007, 10:10 Czy można się naćpać kawą? Ale nie chodzi mi o wciąganie tylko o normalne (może nie do końca) picie...

Wczoraj, jak wróciłam z Dzierżoniowa, okropnie się czułam... Powód? Ciut za niskie ciśnienie... Miałam bowiem 94/66... Dla rozeznania: "Zbyt niskie ciśnienie tętnicze krwi nazywamy hipotonią tętniczą i rozpoznajemy, jeżeli średnie ciśnienie tętnicze osiąga wartości poniżej 100/70 mm Hg." Z kolei moje serce  waliło 85/min, gdzie przeciętnie jest około 70....

Nocne oświecenia w łazience nad ranem

Zdać. Nie spodziewałam się takiej reakcji, wow!
Czułam się nierealnie jak szłam do kawiarenki przez te wszystkie obozowiska. Raz po raz ktoś do mnie kpiąco wołał, czy nie za gorąco mi. Ja się mimo wszystko czułam nierealnie i tak, jakbym miała za chwile stracić grunt pod nogami. "Pieprzone ciśnienie"- pomyślałam. Wyszłam ze ścieżki na główny teren Watry i minąwszy namiot redakcji "Na Tropie"- usłyszałam Taiffuna- "Rodzyna! Gratulacje!". Aż prawie podskoczyłam. Odwróciłam się i z uśmiechem zapytałam: "A skąd wiesz, że zdałam? He he, idę się odmeldować" i poszłam szukać.To i tak nie dotyczy, bo jestem na próbie i po tym musiałam znów usnąć. Potem mnie obudziło nawoływanie że zostało pół sekundy na dokończenie wbijania się w mundury i zbiórka przed namiotami. Miałam duży problem, żeby się dobudzić, najwidoczniej z powodu głodówki ciśnienie miałam bardzo niskie, coś pewnie rzędu 80/40, bo czułam się tak właśnie, jak zawsze gdy mam takie. Się zebrałam możliwie szybko, ubrałam w mundur, spięłam włosy, zabrałam aparat i ubranie cywilne i jak tylko szybko dałam radę, pognałam na apel. Byłam cholernie zła, bo nie dość, że dziewczyny nie.

Człowiek tygodnia

I obok "kasiu jesteś boska / aniu odezwij sie / u magdy" jeden ubódł mnie najbardziej. W sumie to sprawa osobista i nic śmiesznego, więc... nie tematycznie. Na szczęście od zawału i kurwicy żył uratował mnie człowiek kardiogram. Ot siedzi sobie taki, jak masz za wysokie ciśnienie to Ci żyły podwiązuje, a jak za niskie, to podwyższa Ci różnymi sposobami. Co Ciebie najbardziej wkurwia? Bo mnie np. jak się namydlę pod prysznicem i nagle spada ciśnienie i taką malutką strużką wody muszę się spłukiwać! No i właśnie człowiek kardiogram mi to załatwia jak mam za niskie ciśnienie. Przekleństwa na moim.

Chcę żyć normalnie - Onet.pl Blog

Ale nie, koncert był ważniejszy. Zaczęłam im uciekać i strasznie mnie to śmieszyło, jak one za mną biegały ;p Błagałam je, żeby dały mi pójść do domu i po jakiejś godzinie już chyba miały tak mnie dość, że odprowadziły mnie kawałek i dotarłam do domu. Powiedziałam tacie, że przez to niskie ciśnienie byłam taka śpiąca, że nie mogłam tam dłużej wytrzymać i musiałam wrócić do domu. Obudziłam się o 1 w nocy. W łazience bardzo mnie mdliło, ale nie mogłam zwymiotować, bo nie miałam czym. Tak mnie suszyło, że popiłam wodą i wróciłam łóżka. Potem wstawałam jakieś 4 razy do.

pamiec-podreczna blog


Może to wpływ jesieni a może i nie, czas w każdym razie przyznać się przed sobą, że takie psychiczne kalesony pomogą przetrwać chłód rzeczywistości. Przynajmniej częściom intymnym.pamiec-podreczna 2004-09-24 13:11:29
skomentuj (8)


Niskie ciśnienie

Kolej Wawa-Gda. Trochę przed Działdowem nabieram przekonania, że ziemia jest płaska. Płaska i prostokątna. To chyba z powodu geometrii pól. Z ziemi wystają jedynie krowy i kępy drzew. Nad ziemia unoszą się kawki, druty trakcji i tłuste chmury.
Leje i jest niskie ciśnienie. Tak niskie, że z komina domu kulącego się tuż przy torach siny dym spływa na ziemie po ścianach.
Parę minut później kilka byle jakich domów udaje wieś, jacyś ludzie sennie pedałują na rowerach, do kompletu dwa psy w lekkiej depresji i nadal leje. Nagle spomiędzy domów.

angel-diary's Blog

Lubię.
LUBIĘ.

A on mnie chyba kocha...

Po rozmowie 12tego i napisaniu notki trafiłam do szpitala... Uwielbiam te wizyty. Rodzice już nawet nie dzwonią po kartkę, już nawet nie ślęczą nade mną całą noc zamartwiając się. Nie.

Osłabienie organizmu, za niskie ciśnienie, arytmia. Uwielbiam ten stan, choć trwa krótko nim tracę przytomność... Błogość jak po narkotyku, czujesz, jak gorący oddech leniwie drąży gardło by wydostać się przez zeschnięte usta... A później martwymi oczyma jeszcze chwilkę widzisz jasność zmierzającą ku pełnej czerni.