O czym chcesz poczytać na blogach?

Nirvana

,,Ulubieńcy bogów umierają młodo, lecz później żyją wiecznie w ich towarzystwie''

- muzycy otrzymali z to 287 tysięcy dolarów, a firmie Sub Pop przypadło 70 tysięcy z tytułu odstępnego.To właśnie Geffen Records dała muzykom wolną rękę artystyczną. Było to świadectwo, że Nirvanie nie zależało na koszeniu milionów. W maju 1990 r. zespół wydał "Nevermind" z promującym ją singlem "Smells Like Teen Spirit" (tytuł pochodzi od nazwy dezodorantu dla nastolatek), który odniósł niesamowity sukces i zdobył ogromną popularność i przychylność wielu krytyków muzycznych. Dzięki temu utworowi (a raczej hymnowi) płyta Nevermind sprzedawała się niczym świeże bułeczki. Nirvana wpadła w niekończącą się opowieść koncertową, czemu niektórzy przypisywali załamanie się kreatywności zespołu. Do tego Kurt był już wtedy bardzo uzależniony od heroiny i tkwił w związku z ekscentryczną Courtney love, z którą chciał się rozwieść. Jednak niespodziewana kariera Nirvany przetarła szlak dla innych wykonawców z okolic Seattle: Sondgarden, Mudhoney, L7 czy Pearl Jam.
Eksplozja grunge wstrząsnęła wówczas rockowym rynkiem. Band wpadł w wir ciągnących się w nieskończoność tras koncertowych - muzycy raz za razem okrążali świat, grając już nie w małych klubach, lecz w halach i na.

Niech Nikt Nie Mówi Jak Mam Żyć , Bo Nikt Za Mnie Nie Umrze! - Onet.pl Blog

Od dawna interesuje się punkrockiem. Razem grają w różnych zespołach, m.in. w Stuff Woodies, ale jeszcze nie tworzą własnej grupy. Zimą 1985 wraz z Croverem Cobainnagrał w domu swojej ciotki demo zatytułowane Fecal Matter.

 

Grudzień1986 – Cobain, Novoselic i perkusista Aaron Burckhard założyli zespół,który ma wykonywać piosenki Cobaina, napisane jeszcze kiedy był nastolatkiem. Trio długo nie mogło się zdecydować na nazwę. Zaczynali jako Ted Ed Fred, później przemianowywali się kolejno na: Pen Cap Chew,Windowpane i Skid Row. Ostatecznie stanęło na nazwie Nirvana.

 

Wiosną1987 zespół dał swój pierwszy koncert na imprezie w Raymond, stan Washington. O mało ich nie pobito, ponieważ nie grali żadnych coverów i wypili prawie całe piwo.

 

Jesienią 1987 Cobain przenosł się z Aberdeen do Olympii, gdzie razem ze swoją dziewczyną Tracy Marander wynajmował mieszkanie. Kilka miesięcy później zaczął odczuwać tajemnicze bóle brzucha.

 

 23 stycznia 1988 pod okiem pioniera grunge,.

* Gazetka Konna "Orlik" * - Onet.pl Blog

  : Czasem sie dziwie że w Virtualnych stajniach nie ma żadnych wałachów, no bo po co przeciez do niczego sie nie nadadzą nie mogą miec sławnego potomstwa, są bezużyteczne. Moim zdaniem wałachy nie są gorsze, a może nawet lepsze, chociażby pod względem zawodowym, niektóre wałachy miały pobierane nasienie mrozone, wiec wychodzi na to samo co nasienie mrożone ogiera. Wałachy są raczej ceniniejsze, bo Ogiery moga pokryc klaz w każdej chwili, u wałachów ilośc NM jest ograniczona, co onzacza,że jeżeli wałach jest bardzo dobrym np. sportowcem, to jego NM będzie o wiele cenniejsze od NM ogierów, bo nie będzie mozna juz go pobrac od wałacha.
 • Nirvana: Hm,  w czym niby? ;pp Według mnie są lepsze, poniewarz można z nimi robić co się chce przy klaczach, a wartość hodowlaną też mają, bo można pobrać im nasienia, prawda? Prawda. Realnie zajmuje się ogierem i deneruje mnie to, że jak wchodza na ujeżdzalnię, to 10minut musze uspokajać go, poniewarz kilka metrów od naszej ujeżdzalni jest padok klacz sąsiada... Na jezdzie go to strasznie dekoncentruje zwykle.

Jeśli zrobiłam w czymś błąd to prosiłabym o poprawienie go. ;) Jeśli Ty też chcesz się wypowiedzieć na temat artykułu - serdecznie zachęcam. ^^

Pod ciężarem nieba

Zagubiony, odrzucony przez rówieśników i prześladowany przez wszystkich Cobain odkrył, że może ujawnić swój bunt w muzyce. Zamknięty we własnym pokoju odkrył, że piosenki uśmierzają niepokoje. Pasja słuchania, grania i komponowania muzyki nadała sens jego codzienności i zapewniła nieoczekiwaną korzyść. Kurt odkrył społeczność podobnych wyrzutków i ekscentryków, która przyjęła go jak swego. Odkrył punk rock we wszystkich jego formach, a także podział na subkultury. Bezpośredni, szczery, konfrontacyjny, szczycący się chorą desperacją punk rock dał mu szansę na przynależność. Zaczęła się Nirvana
Trzy lata zajęła zespołowi droga od taśmy demo do debiutanckiego albumu. Kolejne dwa zdobycie światowej sławy. Nirvana to po prostu zespół rockowy - pisał Brad Morrell rok przed samobójstwem Cobaina. Dotarli jednak do poziomu, na którym mają okazję zmienić świadomość swoich czasów. Wiele gwiazd gubi się wśród meandrów sławy. Kurt pamiętał, jak ufał każdemu słowu młodzieńczych idoli. Wykorzystał światowy sukces płyty "Nevermind", by otworzyć umysły tych, którzy traktowali jego osobę z podobnym szacunkiem. Cobain nie krył kobiecej strony swojej osobowości. Nosił.

St Anger

colamp , Zwykłe Notki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 sierpnia 2004
Nadszedł koniec..

Heyah!! Widzicie mnie już ostatni raz na tym blogu..Chce wam powiedzieć, że nadszedł już koniec.. Nie będę nic robic już na tym blogu.. Nawet nie będę wam komentował na waszych blogach..

Ja już skończyłem z blogiem.. Bo mam mało czasu na bloga.. Też z powodu, że nie dajecie komentów na tego bloga.. Nie będę kasować bloga..  Skończyły się mi materiały o Metallice i o Nirvanie..  Możecie kopiować moje notki i obrazki z bloga.. Zgadzam się na to..  To moja ostatnia notka na tym blogu..  Pozdrawiam wszystkich...

17:50, colamp , Zwykłe Notki
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 26 lipca 2004
Metallica vs. Nirvana

Co wam lepiej.

What?

Niezdarnego Amerykanina chorwackiego pochodzenia, Krista Novoselica, który od dawna interesuje się punk rockiem. Razem grają w różnych zespołach, m.in. w Stuff Woodies, ale jeszcze nie tworzą własnej grupy. Zima 1985 wraz z Croverem Cobain nagrywa w domu swojej ciotki demo zatytułowane Fecal Matter. Grudzień 1986 Cobain, Novoselic i perkusista Aaron Burckhard zakładają zespół, który ma wykonywać piosenki Cobaina, napisane jeszcze kiedy był nastolatkiem. Trio długo nie mogło się zdecydować na nazwę. Zaczynali jako Ted Ed Fred, później przemianowywali się kolejno na: Pen Cap Chew, Windowpane i Skid Row. Ostatecznie stanęło na nazwie Nirvana.Wiosna 1987 zespół daje swój pierwszy koncert na imprezie w Raymond, stan Washington. O mało ich nie pobito, ponieważ nie grali żadnych coverów i wypili prawie całe piwo. Jesień 1987 Cobain przenosi się z Aberdeen do Olympii, gdzie razem ze swoją dziewczyną Tracy Marander wynajmuje mieszkanie. Kilka miesięcy później zaczyna odczuwać tajemnicze bóle brzucha. 23 Stycznia 1988 pod okiem pioniera grunge, Jacka Endino, Nirvana nagrywa demo, składające się z dziesięciu utworów. Sesja kosztuje Cobaina 152,44 $. Crover znów gościnnie występuje z Nirvaną. Jonathan Ponemon z Sub Pop chce wydać singiel zespołu. Muzycy zgadzają się. Wiosna.

muzyka - Onet.pl Blog

- stało się tak ze względu na jego pomoc finansową przy produkcji albumu. Bleach uzyskała w niezależnym środowisku pewną renomę i dzięki niej Nirvana zaczęła się cieszyć sławą na zachodzie USA.Tuż po premierze Bleach zespół opuścili Everman i Channing. Miejsce za perkusją zajął multinstrumentalista Dave Grohl, znany wcześniej z punkowego projektu Scream. Już z Grohlem udało się Nirvanie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Geffen, co umożliwiło zespołowi promocję na całym świecie i ostateczne zerwanie z etykietką zespołu o lokalnym znaczeniu, czego muzycy bardzo nie chcieli. Przy współpracy z wytwórnią Geffen - DGC Nirvana nagrała w 1991 płytę Nevermind, która zdobyła olbrzymią popularność i okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym. Z jednej strony grunge'owe środowisko cieszyło się, ponieważ w sukcesie Nirvany widziało szanse sukcesu i wyjścia z podziemia również dla siebie, z drugiej strony jednak zarzucano Nirvanie komercjalizacje i zatracenie własnych, muzycznych ideałów. Zespół okrzyknięto legendą, a płyta Nevermind trafiła na pierwsze miejsca list przebojów, okazując się jedną z najlepszych płyt lat 90. Utwory takie jak "Come As You Are" czy "Lithium" stały się bardzo popularne, zaś "Smells Like Teen Spirit" uważany jest za hymn.

Nirvana smells like teen spirit

dwie-rzeki-z-odnoga.blog

Ciemniej. Tak jakby, ktoś powoli gasił światło. Żyletki po prostu leżały w łazience. First cut is the deepest, like they say. Ale ja najpierw wziąłem nóż i w niemej rozpaczy pociąłem całe ręce. Od przegubów po łokcie..

Close the door
Comfortable
And it's out of this world
Comfortable"

Faith No More “digging the grave”

skomentuj (15)

smells like.... november rain... 2006-02-23 14:06:14

Wraca z powrotem do kuchni, a dredziarz majstruje coś przy komputerze. Po chwili rozlega się dźwięk smels like teen spirit Nirvany

MMŻ: kto to śpiewa?

Kurtyna opada pośpiesznie. Rozlega się dźwięk hung.

Together we stand, divided we fall.

Spirit /Nirvana Cover/
-------

Aenima.
modestia 2004-05-29 11:43:14
skomentuj (5)

Nirvana lithium

kolory życia

Ja mam MASĘ zadania domowego!! I jeszcze tego nie tknęłam... Czemu ja jestem taka głupia (zamiast wczoraj grać na kompie mogłam zrobić chociaż część)?! No i jeszcze sprawdzian z angielskiego... Grrry...

Nadal mam doła, ale próbuję uwierzyć w słowa piosenki Lithium (Nirvana) "I'm so happy, couse today i found my friends, they're in my head". Próbuję znaleźć swoich przyjaciół w głowie, ale nie jest to takie łatwe, nie ma się już tej dziecięcej wyobraźni... Ale może kiedy wmówię to sobie i w to uwierzę będzie mi łatwiej znaleźć.

...:::Blog:::... - Onet.pl Blog

The way..

Na poczatku może umieszczę kawałek piosenki,dzieki której po przesłuchaniu mój zły dzień lub humor zostaje automatycznie poprawiony.Jest to kawałek no i poczatek piosenki Nirvana - Lithium jest to zajebista piosenka.Mozna powiedziec,że szybko wpada w ucho i łatwo się ją zapamietuje.Ostatnio w ogóle włączyła mi sie mania słuchania rocku i tym podobne.

I'm so happy because today

 I've found my friends ...

malinowemarzenie blog


Nirvana - Lithiumskomentuj (1) 
 

[.::silvergirl blog::.]

Your inner demons and rub your

triumph in all those stupid peoples' faces!

Rock on!


Which Member of KoRn Are YOU?!?!
brought to you by Quizilla


Lithium


What Nirvana song are you?
brought to you by Quizilla

silvergirl 2006-02-16 19:45:50
skomentuj (2)

Nirvana nevermind

blok czekoladowy - bloog.pl

Nie ma co, nie mogę się doczekać

Poza tym doszłam do głupiego, ale chyba w jakimś stopniu prawdziwego, wniosku, że ludzie to kurwa sami wymyślają sobie problemy by mieć czym się martwić i nad czym płakać, a w dodatku są to problemy jebanie przyziemne. 

To wszystko nie jest do końca chyba takie, jakie chciałam żeby było

Ale nevermind, 

Hahah

Nie wypowiadam się co do ludzi

Nie ogarniam ich, nie ogarniam sama tego wszystkiego i w ogóle rozpierdol

                  

                  Nirvana wieczorem to cud,Podziel się:

Upiorna Lalka

Z.. Właśnie z kim? Chłopakiem, kumplem, adoratorem? Tak, to ostatnie chyba najlepsze słowo. Innego nie mogę znaleźć. Czekał z różą na mnie, oparty ościanę. Później kawa, drink i droga do klubu w jego okolicach. Klub był taki jak lubię... Zaznaczam, że to było Rock Party. Ostry trans, czasem Nirvana, Korn, Bon Jovi... Nawet niesądziła, że przy American Idiot Green Daya można sie tak bawić. OCzywiście wybrałam się na 5 cm szpilkach. No i dziewczyno skacz i poguj tak... Właśnie, pogo moją szyja ma mały zakres ruchów teraz. Shhh muszę się śpieszyć, bo dziś do pracy. Atmosfera.

Z Laurą. Laura jest z Litwy, niby słowiańskie korzenie, ale nie przepada ona za mną, a ja za nią. No i wszyscy są szczęśliwi. Najgorzej, że jest nowa, wlecze się z myciem włosów i jest... Irytująca. Mam nadzieje, że ja taka nie byłam, gdy zaczynałam tu pracę. Mój angielski jakoś eee pełza? Nevermind. Grunt, że jutro Michał będzie i oprócz angielskiego, będę mogła rozmawiać po polsku, doprowadzając kilka innych osób do szału.

Apropos doprowadzania ludzi do szału... Zawsze... Często drę koty z managerem. Sergiej (gdy jestem na niego zła piszę Sergej) jest Serbem i go.

NICKELBACK the best!!! - Onet.pl Blog

Członek (xP) był w kanadyjskiej fabryce firmy i zainteresował się nią (firmą, nie fabryką samą w sobie ;P). Z tego co zrozumiałam, zaproszono chyba Adaira na jakieś warsztaty, gdzie będzie sprawdzać będą rezonans i inne takie brzmieniowe bzdety (nie wiem, czy na potrzeby Dana czy firmy, nevermind ;)). Podobno firma ma całkiem niezłe produkty i zbija mamonę, co miał niby potwierdzić jakiś guru perkusji John Good na spotkaniu z Danem. Cóż, pozostaje się nam cieszyć, że Adair będzie miał dobre zaplecze techniczne ;) (czy poprzednie było złe? Wolę nie myśleć, jak teraz będzie.

  Angielsku
 • Wklep fotę i nie przejmuj się brakiem miejsca na blogu tudzież stronie :)
Inne fajne zespoły:
 • 30 Odd Foot Of Grunts - zespół Russella Crowe :) :P
 • Rammstein - strona polskich fanów
 • Nirvana - polska strona
 • Sum 41
 • DELONS
 • SPOTLIGHT :)

metamorfoza (musi nastapic)

niedziela, 17 kwietnia 2005
Leci. Sobie tak, ale zawsze.

Właśnie Kaczkowski puszcza kawałek Nirvany, który nie zmieścił się na Nevermind ... chylę czoła przed nimi za tą energię jaką generowali u milionów słuchaczy. Niby stare ale wciąż działa i nastawia na odpowiednie tory. Eksplodować wprost można. BUM!!!

Wczorajszy wieczór był.

Nirvana come as you are

disco polo - muzyka dla wszystkich - bloog.pl

Spowrotem na sali. One tańczyły, a ja... No cóż. Stałam przy laptopie DJ'a i szukałam na youtube 'lithium' Nirvany. W końcu jak upić się colą to całkowicie ;D

Ustawiłam stronkę i poprosiłam.Kopia na yt była zbyt szumiaca. To samo z 'EMI'. Więc postawiłam na starą, dobrą Nirvanę i 'Come As You are'.

Nie było już kółeczka, ale widok Maćka 'grającego' przy głośniku jest.

"kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy się nie zachwycają, bo ja zachwycam się bez przerwy."

16. wyznaje "zasadę ogólnego wiszenia"
17. zna na pamięc "jest jedna rzecz" peji/ "come as you are" nirvany
18. chodzi na czaty/siedzi na gg, używa przy tym nicków sk8er_girl, avril,.