O czym chcesz poczytać na blogach?

Nina simone

halli32eb

W towarzystwie Niny Silmne, Ja bierny malkontent, postanowiłem przyjrzeć się chłodnym okiem w ten upalny dzień naszej rzeczywistości. Mój ukochany premier Andrzej właśnie poinformował mnie z mównicy sejmowej że 90 % Polaków jest tolerancyjna, jeśli by mu zaufać to 10 % nietolerancyjnych wyjechało z kraju… a Nina nuci mi „ You now i’ Feeling Good ” !!! Jeśli w polanda jest tak cudownie niech Bóg wkopie tu kamień węgielny pod nowy raj… a na straży postawi homofobitów lud to zacny i ze wszech miar pokojowo nastawiony co z tego że ma brunatne koszule a na hymn proponuje „ TO My ziemi waszej sól… ”

Co tu PiSać… jest lato… słońca nie ma – duchota maksymalna, moje szare komórki z braku chłodzenia zwolniły sobie obroty i teraz wszystko w moim mózgu jest na podtrzymaniu. Leniwie czas płynie jak woda w kiblu, cos mnie wyrwie z letargu np. Nina Simone … pozdrowienia dla wszystkich co zostawiają po sobie ślady…

myslo-odsiewnia.blog

Więcej Gretkowskiej
własnoręcznie przyrządzony obiad, ta nieszczęsna pojedyncza pierś, w słodko-ostrej marynacie ze szwedzkich specyfików, na bazie soi i brązowego cukru, w towarzystwie mieszanki sałat w sosie vinaigrette z pestkami słonecznika i dyni, przy otwartym oknie balkonowym, z widokiem na słoneczny wiosenny świat i z kieliszkiem białego wina
a w tle i w głowie Nina Simone, remixed and reimagined,
i westwind,
i - my man is gone now...

dzień doskonały
smakuję każdą chwilę

i tylko ciało tęskni do bliskości, ale do tej jedynej, prawdziwej, właściwej, tej nieodnalezionej...

skomentuj (1)

myśli 2007-04-07 20:20:51

.

orion.blog

Gdzieś wśród gwiazd,
widzę przyszłość - piękny świat.
Coraz bliżej jest do marzeń.
Coraz cieplej dla mych wrażeń.

skomentuj (0)

Muza 2005-06-23 21:59:42

Od kilu miesięcy porusza mnie do działania stary, ale wciąż świetny utwór: Niny Simone - Sinnerman.
Można też go usłyszeć w nieco nowszej wersji, równie dobrej, na płytce Verve Remixed 2.
Polecam

skomentuj (0)


Strona główna
czerwiec 2005

leona lewis - Onet.pl Blog

Leony Lewis jest podwójne, gdyż również w październiku ma się ukazać reedycja jej krążka "Spirit", co oznacza, że płyty będą konkurować ze sobą na listach.


W Los Angeles, w nocy z 7 na 8 sierpnia, Leona i Lil Wayne wykonali cover klasyka "Don't Let Me Be Misunderstood" na gali (MTV Video Music Awards) znanego choćby z interpretacji The Animals czy Niny Simone. Osoba z otoczenia rapera ujawniła w rozmowie z dziennikiem "The Sun", że Amerykanin ma ochotę nagrać coś jeszcze z Leoną.


Podsumowując zostanie wydana reedycja płyty " Spirit " oraz nowa płyta ze starymi piosenkami , planowany jest również duet z Lil Wayne.


  


kasia :)

o tym i tamtym, przy kubku mocnej czarnej

Łomocącym sercem tylko i wyłącznie dlatego, że przez ten jeden elektryzujący moment patrzeliście sobie w śnie w oczy i wszystko tam było wypisane jak na śnieżnobiałej kartce papieru.
Nie, buntuję się, powinnam być ponad to.
Mogę się zachwycać Kierkegaardem i czeskim kinem. Mogę spacerować po mieście ze złotymi słuchawkami na uszach słuchając Niny Simone.
Tak dawno go nie widziałam.
Tak dawno nie rozmawialiśmy.
Brakuje mi rzeczy małych i dużych, jak choćby bliskości jego ciała, uśmiechniętych oczu (co zdaża się teraz tak rzadko) czy zwyczajnej wymiany zdać odnośnie pogody. Napadają mnie przerażające wątpliwości, niesamowicie samolubne momentami, czy nie ma ochoty się ze mną spotykać ze względu na.