O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Nightwish

Wszystko o Nightwish i Tarji - Onet.pl Blog

Miejsca pod drzewkiem w przyjemnym chłodku. A teraz ciekawostka: dobrze, że mieliśmy własny zapas napojów orzeźwiających, gdyż już za bramkami stały one w cenie: 15 zł za butelkę wody niegazowanej ARO. Kubek wody: 5 zł. Czyż to nie śmieszne... Siedząc pod drzewkiem dało się słyszeć grę Behemoth’a i teksty w stylu: „Nie przyjechaliśmy was rozbawić, tylko roz********* cały ten stadion!!!”. No, to akurat było żałosne ;] W końcu po kilku godzinach wyczekiwania sczołgaliśmy się jeszcze raz po ogromnych schodach do naszego rzędu prawie na samym dole (mówię Wam, miałam zakwasy po tych stopniach następnego dnia, serio) i usadowiliśmy się wygodnie, czekając na Nightwish’a… I oto jest, zabrzmiało intro i na scenę wpakowała się cała piątka. Ej, dziwne uczucie, ale świetne :) Oto cały repertuar:

1. Dark Chest of Wonders

2. The Siren

3. Ever Dream

4. Deep Silent Complete

5. The Kinslayer

6. High Hopes (cover Pink Floyd'ów)

7. Planet Hell

8. Wishmaster

9. Slaying the Dreamer

10. Nemo

11. Ghost Love Score

12. Wish I had an Angel

Najbardziej of kors spodobał.

Nightwih - Onet.pl Blog

Pomimo tego, że w tym samym miesiącu wyszły też długo oczekiwane wydawnictwa grup Iron Maiden i Bon Jovi, to właśnie Wishmaster został uznany albumem miesiąca przez niemiecki magazyn „Rock Hard”. Jedynym oficjalnie wydanym singlem do tego albumu było Deep Silent Complete. Poza tym w klubach dostępne były jeszcze promo CD z utworami The Kinslayer oraz Wishmaster.

Rok 2001 był najcięższym w historii zespołu. Z zespołu musiał odejść Sami Vänskä, ponieważ nie mógł dogadać się z Holopainenem. Sam Holopainen tak to opisuje: Pierwsze o czym pomyślałem, to to, że jeśli Nightwish miał nadal istnieć, ja i Sami nie mogliśmy pracować w tym samym zespole. To był fakt a innym faktem było, że nie potrafiłem mu tego powiedzieć. Nie wiem, czy jestem za łagodny czy za tchórzliwy, ale nie mogłem mu tego zrobić. Był moim przyjacielem przez dziesięć lat i nie potrafiłem mu tego powiedzieć. Po prostu nie mogłem być w tym samym zespole z nim i musiał odejść. Raczej odszedłbym sam od całego zespołu, niż powiedział mu to w twarz. To jedna z rzeczy, których żałuję najbardziej w całym życiu, że nie potrafiłem mu tego powiedzieć osobiście... Będę tego żałował do końca życia. To była podła rzecz. Jako przyjaciel i kumpel z kapeli powinienem był mu to.

N jak Nightwish, czyli co tak naprawdę się dzieje za kulisami... - Onet.pl Blog

  
Wpisz się
Przeglądnij
  
Rose i Cel... Cel i Rose... Jedna z krainy nadmorskiej, druga z krainy jeziornej. Odległość spora, ale cóż to dla nas! Dawno, dawno temu losy nasze się splątały, niczym włosy Tuomasa po zamiataniu klawiszy. I tak jakoś odplątać się nie mogą, a bo i nie za bardzo chcą. Nasz ukochany Nightwish był oczywiście przyczyną owych kołtunów, za co dozgonnie będziemy mu wdzięczne..

Gdzieś tam też mieszkają chwile te najlepsze...Historia:
Nazwa tego fińskiego zespołu powstała w lipcu 1996 o północy,kiedy Tuomas spędzał noc przy ognisku z przyjaciółmi.Pierwsze trzy piosenki -nastrojowa muzyka akustyczna- zostały nagrane między październikiem a grudniem 1996.W tym czasie zespół składał się z trzech osób - byli to Tuomas,Tarja i Emppu.

- 1997 - 1998 - 1999 -

"Później chcieliśmy sprawdzić jakie byłoby brzmienie naszej muzyki z perkusją i z gitarą elektryczną zamiast akustycznej.Po paru tygodniach treningu w kwietniu 1997 weszliśmy do studia.W tym czasie nagraliśmy siedem utworów,których można znaleźć na Angel Fall First - edycja limitowana."
W maju 1997 Nightwish podpisał kontrakt z wytwórnią Spinefarm na dwie płyty.W sierpniu zespół wszedł do studia i nagrał cztery nowe piosenki.Przed wydaniem Angel Fall First ukazał się singiel o nazwie The Carpenter,który osiągnął ósme miejsce na oficjalnej fińskiej liście przebojów. Angel Fall First został wydany na początku listopada i na fińskiej liście albumów był 31. Nightwish zagrał pierwszy koncert w Kitee 31 grudnia 1997.W zimie 1998 Nightwish zagrał tylko 7 koncertów,ponieważ Jukka i Eppu byli w wojsku,a Tarja była zajęta nauką.Kontrakt ze Spinefarm został rozszerzony z dwóch do trzech nagrań.W kwietniu 1998 zaczęły sie nagrania do pierwszego klipu The Carpenter.Był gotowy na.

Nightwish, Within Temptation i Lordi - Black Rose - Onet.pl Blog

więcej zdjęć
Within Temptation w Polsce
więcej zdjęć
Historia Nightwish

Nightwish sleeping sun

zuzanna-von-jungingen Zuzanna von Jungingen

Tego.


PS: no dość długi


Zuzanna von Jungingen 9/02/2008 21:01:09 [komentarzy 12] Zuzanna nie zginęła... ona żyje w nas...

Rozdział XIV

PS: Rozdział pisany pod wpływem utworu Nightwish – Sleeping Sun z weną ok, ale chyba obejrzę krzyżaków xD muszę się na patrzyć, bo od środy aż do piątku z krzyżaków nici, :( bo do babci jadę a że babcia nie posiada kompa to nie obejrzę krzyżaków a jak nie obejrzę krzyżaków, chociaż raz na.

Gvalch`ca

Perkusją Jukki, basem i nietuzinkowym głosem Marco i wspaniałą gitarą Emppu - to było coś. Bardzo dobra muzyka. A teraz? Brak mi słów... Anette Olzon ma głos miły, sympatyczny i cieplutki. Ale ni w ząb nie pasuje do tego zespołu. Jak usłyszę Sleeping sun w jej wykonaniu, to sie chyba pochlastam :/
Co do samego singla... Ech. Niestety, najlepsza piosenka Nw jaką słyszałam to to nie jest. Tekst wysoce nieambitny, kiczowate dzwoneczki w tle, a chórki to już w ogóle tragedia. Zawiodłam się i.

Nightwish amaranth

Odwieczny znak zapytania - bloog.pl

Chillout. Mega happy. Zasłużeni? P. - z dredami, inny P. ze swoim głosem i niezłym gadaniem, A. - z energią... No i dom - nie byłam tam już od prawie 7 tygodni!!!!  :D Jest git! Byle do piątku, a później... a kurwa, pierdolę to. Najwyżej będę dawać dupy na ulicy. :D I chuj. A w glowie piosenka Nightwish - Amaranth. Po rozkurwieniu sesji będę popierdalać po miasteczku i się luzować. Na wesoło i totalnie pozytywnie :D Wszakże życie jest piękne, czyż nie? :DPodziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,330885437,trackback

"Idź zawsze do przodu nie oglądaj się wstecz...;*" CoconutCake - Onet.pl Blog


>>skomentuję nowe notki ;*
>>odpowiem na komentarze
>>postaram się umieścić jakiś nowy szablon,bo ten mnie trochę męczy
>>napiszę nową notkę...
I to by chyba było na tyle. Lecę,bo trzeba skończyć pakowanie. Po południu wyjazd. ;))

P.S.Zakochałam się w piosence Nightwish - Amaranth. Posłuchajcie sobie. Polecam.Jest boska! ;* A teraz do napisania ;)


Przerwa wakacyjna!
17.08.2010 - 28.08.2010