O czym chcesz poczytać na blogach?

Nigeria news

Blog Rwacia

Wydaje sie wciaz ten sam, jest juz jednak inny. Idziesz ulica i nie ma juz ludzi, ktorzy zebrza lub przeszukuja smietniki, gdyz kazdego stac na godne zycie. Nie ma bezdomnych bo kazdy ma juz swoj dom. Wlaczasz telewizor, a tam nie ma na kazdym kroku newsow o klejnej wojnie lub klesce glodu bowiem te problemy zostaly wyeliminowane. Otwierasz gazete i nie czytasz juz artykulow, ze gdzies na swiecie ludzie ciagle umieraja na choroby, ktore od dawna sa uleczalne lub calkowicie wyeliminowano je w.Byc powazna, wszak chodzi o najpowazniejsza sprawe jaka jest ludzkie zycie. Zapewne slyszeliscie o toczacej sie od pewnego czasu akcji, zarowno w mediach jak i w licznym gronie ludzi wokol niej skupionych, a majacej na celu ocalenie zycia pewnej nigeryjskiej kobiety, Safii, skazanej na ukamienowanie. Pomijajac sam fakt, ze proces znacznie odbiega od standardow przyjmowanych przy uznawaniu proces za uczciwy to sama kara nie powinna miec miejsca. Jak mozna kogos zabijac za urodzenie dziecka?.

hajdaszek blog

(NADZIEI NA LEPSZE JUTRO...?)

Skąd ten ból brzucha? Czy już powoli zaczynam stresować się wtorkowym egzaminem or am I digesting the latest news?... :(

Ps. M., nie pisz mi „trzymaj się”. Nie chcę się trzymać. Chcę się rozpaść… :((
skomentuj (2)

Miejsca) lepiej. Z pole position wystartuje jutro Lewis Hamilton. Wyścig o 18:oo.

MŚ. Dobry mecz Korei z Grecją (wygrana tych pierwszych 2:0), jeszcze lepszy Nigerii z Argentyną (wygrana tych drugich 1:0). Bardzo dużo niewykorzystanych sytuacji Leo Messiego sprawiło, że wymiar porażki jest tak łagodny. Nie chcę jednak umniejszać poziomu gry Nigeryjczyków. Mecz mógł się podobać, bo.

Dancing With Camels

er>

Stanowią swoiste insygnia władzy i autorytetu. Dlatego też wyłączne prawo do ich używania posiada król.

Większość masek nakłada się na twarz, ale istnieją również takie, które wkłada się na czubek głowy np. maski Gelede z Nigerii lub maska w kształcie ptasiej głowy z Kamerunu. Noszone są one wraz z kostiumami, które służą jako przebranie, dodają wzrostu i imponującego wyglądu tancerzowi. Z chwilą, gdy tancerz założy kostium, skrywa swą tożsamość.

Polska Tajemnicza

Orishy, o czym nie zapomina Chango flirtujący z tą patronką miłości i seksualności.”

fragment pochodzi ze strony: http://afryka.org/index.php?showNewsPlus=472

To naprawdę interesującez tym błękitnym paciorkiem. slonko.gif

A tutaj więcj nt. Yemayi i myślę, że zwłaszcza ciebie Marine może.


- Właściwości: Kobiece bóstwo morza – macierzyńskie, czułe i pożądane,żywicielka
- Święte miejsca: Wybrzeża mórz, Brazylia, rzeka Ogun/Nigeria Symbole: Muszle, grzechotki, błyszczące chustki, perły z kryształu, brodziec-(gatunek ptaka), albinos
- Dzień: Sobota
- Kolory: Biały,.Sił i patronuje sprawom kobiet. Jej postać jest wielka i ciemna, a ciało odpowiada wizerunkowi uwodzicielskiej nimfy wodnej. W Afryce, na obszarze Joruba w Nigerii, oddaje się jej cześć jako matce rzeki Ogun. Dzbanek z wodą z rzeki Ogun jest tam uważany za środek pomagający bezpłodnym kobietom w zajściu w.