Przejdź do wyników poniżej

Nigeria

Nigeria.pl

Mansare i spółka do 61. minuty prowadzili 1:0, do 83. remisowali 1:1. Ostatecznie przegrali 2:3. Żałowałem ich bardzo.

Teraz Gwinea jest w grupie A z Ghaną, Marokiem i Namibią. Liczę, że postraszą gospodarzy już na inaugurację (20 stycznia). I trzymam za nich kciuki. Choć oczywiście jeśli spotkają się w możliwym ćwierćfinale z Nigerią, to nie ma mowy o sprzyjaniu zespołowi Mansare.

I krótki film o kolorowym bohaterze:

17:33, cegieu , Super Eagles
Link Komentarze (2) »
wtorek, 01 stycznia 2008
Gdzie jest Celestine Babayaro?

Nie pytam w kontekście powołań na Puchar Narodów Afryki, bo z lewej strony Nigeria ma Taye Taiwo. Wystarczy.

Scena Etno

bizarreinstruments
Link Dodaj komentarz »
bębny gadające

Gadające bębny-

Języki afrykańskie- Yoruba (Nigeria), Duala(Kamerun), Ewe(Togo),Lingala(m.in.Kongo) są językami intonacyjnymi, tzn. najważniejsza w porozumiewaniu jest melodia (intonacja) i rytm mowy. Dzięki temu możliwym jest(oczywiście dla specjalnie wyszkolonych bębniarzy) wypowiadanie całych zdań, przy pomocy bębnów- naśladując bębnami melodykę języka.W przeszłości władcy plemienni na terenie dzisiejszej Nigerii ogłaszali swą wolę z pomocą chóru bębnów- kilkudziesięciu bębniarzy grających jednocześnie melodie języka. Poddani słuchali bębnów, świetnie rozumiejąc przekazywaną treść.

Ufi- afrykański telefon

Return Winner - Basket Mania

Do przerwy 1:0 dla WKS. Druga połowe zaczałem ogladac od 53 minuty. Akurat znosili na noszach jakiegos bambo z Ghany. Dwie minuty pożniej kretynski faul Eboue i czerwona kartka dla reprezentanta WKS. Mija 60 sekund i słupek ratuje graczy Wybrzeża przed utratą gola. Zacząło sie robic ciekawie. Demel za Gervinho żeby wzmocnić tyły. W 66 minucie gol z rzutu wolnego Tiene (wcześniej go ostro skrytykowalem) ale jesli bramkarz rusza sie jak slon no to nie ma rady. Ten gol nie zmienia mojej oceny tego gracza, to przede wszystkim obronca a z tej roli sie slabo wywiazuje. Miala Ghana szanse, grali z przewaga jednego gracza ale zamiast zaatakować to grali to jak Nigeria w 2 polowie z Egiptem czy WKS w pierwsyzm meczu. Sporo biegania, duzo chaosu, zero dokladności i w zasadzie żadne szanse na bramke. Pomimo, że jeszcze 20 minut do końca to juz można podsumowywac ten mecz, raczej się już nic nie zmieni. Burkina Faso nie zagrało zle w 1 meczu, marny atak ale ogolnie nie ma co narzekać. Tej druzynie starczy remis z Ghana. Czarne Gwiazdy muszą wygrać. To bedzie na pewno bardzo emocjonujacy mecz ale nie przewduje latwej wygranej Ghany. Wrecz przeciwnie, myśle, że to moze byc kolejna sensancja i to B.Faso być moze awansuje. Po dokladniejszej analizie przedstawie swoje zdanie konkretniej jeśli chodzi o ten mecz..

Orient dla Jezusa

14:22, aishaafidda , Egipt
Dżihad w Nigerii

14:09, aishaafidda , Nigeria
Prześladowanie chrześcijan w Indiach

marobin.blog

Nie miała tak długo wyłączonej komórki. Mam nadzieję, że to po prostu z powodu pracy, że wszystko u Niej ok. Nie wiem czy wytrzymam, żeby do Niej nie zadzwonić.

skomentuj (0)

RATUJMY SAFIYĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2002-03-07 12:57:36

Safiya Hussaini ma 30 albo 35 lat. Mieszka w chatce z trawy i błota. Nie umie czytać ani pisać. Jakiś czas temu została oskarżona o cudzołóstwo. Dowodem tego cudzołóstwa jest jej najmłodsza córeczka. A to cudzołóstwo to gwałt! Została zgwałcona przez sąsiada.
A, że Safiya mieszka w Nigerii, gdzie obowiązuje szarjat, więc czeka Ją śmierć przez ukamienowanie chyba że zostanie ułaskawiona przez prezydenta 18 marca. Dodałem dziś link. Ja jeszcze nie widzę tego linka, ale mam nadzieję, że jak to będziesz czytać, to już będzie. Wkliknij tam się koniecznie. Znajdziesz tam duży artykuł o Niej, a także gotowy mejl do wysłania do prezydenta Nigerii z prośbą o ułaskawienie. (po angielsku i po polsku) Baaaardzo Cię proszę, wejdź tam i pomóż uratować Safije.
Szariat - prawo muzułmańskie bardzo surowe dla kobiet, pobłażliwe dla mężczyzn. Jak można gwałt nazwać cudzołóstwem?!!!!!!!!!! W głowie mi się nie.

{ DAILYHORSE } News'y ze świata końskich blogów! - Onet.pl Blog

29 listopada 2009
Zawieszam
Tak sobie jakoś teraz przypomniałam o tym blogu, ale go zawieszam, bo nie mam chęci ani motywacji, żeby go prowadzić. Szkoda mi go kasować, także do napisania : *
jeden czterokopytny osobnik

14 czerwca 2009
09. Afera z Koryskową!
  14 June 2009   16.32   Cekinkowa
Nawet nie zgadniecie co odkryłam przed chwilą... KORYSKOWA z bloga www.śmietankowi.blog.onet.pl udaje tylko, że siwa Nigeria to jej koń! Wszystkie jej jazdy są zmyślone! Najpierw popatrzcie na ten komentarz pod.

AIR CRASHES

Samolot wystartował rankiem w miejscowości Abuja a jego celem było lotnisko w Obudu Cattle Ranch. Maszyna rozbila sie o zbocze wzniesienia w Benue State ok 18 mil od lotniska docelowego.

Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Jak podaje Ministerstwo Obrony Nigerii śledztwo trwa. Wg wstepnych raportów warunki pogodo w momencie katastrofy były słabe.Na podstawie oświadczenia rzecznika Ministerstwa Obrony, Felix'a Chukwuma'a, nie jest też znana dokładna liczba ofiar wypadku.

Ten wypadek jest kolejnym wypadkiem samolotu w Nigerii w ciągu ostatnich lat. W zeszlym roku w dwóch katastrofach lotniczych w tym kraju śmierć poniosło ponad 200 osób.

15:57, air.crashes
RUSZAMY!!!!!!

Blog Air Crashes rozpoczyna swoja dzialalnosc. Publikowane tu tresci beda scisle zwiazane z zagadnieniami wypadkow i zdarzen lotniczych. Poruszane tu beda kwestie.

Nigeria news

Dancing With Camels

er>

Stanowią swoiste insygnia władzy i autorytetu. Dlatego też wyłączne prawo do ich używania posiada król.

Większość masek nakłada się na twarz, ale istnieją również takie, które wkłada się na czubek głowy np. maski Gelede z Nigerii lub maska w kształcie ptasiej głowy z Kamerunu. Noszone są one wraz z kostiumami, które służą jako przebranie, dodają wzrostu i imponującego wyglądu tancerzowi. Z chwilą, gdy tancerz założy kostium, skrywa swą tożsamość.

hajdaszek blog

(NADZIEI NA LEPSZE JUTRO...?)

Skąd ten ból brzucha? Czy już powoli zaczynam stresować się wtorkowym egzaminem or am I digesting the latest news?... :(

Ps. M., nie pisz mi „trzymaj się”. Nie chcę się trzymać. Chcę się rozpaść… :((

skomentuj (2)

Miejsca) lepiej. Z pole position wystartuje jutro Lewis Hamilton. Wyścig o 18:oo.

MŚ. Dobry mecz Korei z Grecją (wygrana tych pierwszych 2:0), jeszcze lepszy Nigerii z Argentyną (wygrana tych drugich 1:0). Bardzo dużo niewykorzystanych sytuacji Leo Messiego sprawiło, że wymiar porażki jest tak łagodny. Nie chcę jednak umniejszać poziomu gry Nigeryjczyków. Mecz mógł się podobać, bo.