O czym chcesz poczytać na blogach?

Niger

Algieria - instrukcja obsługi - Onet.pl Blog

- nie ma deski do prasowania, to trzeba iść gdzie indziej. A zapewnienia sprzedawcy można odłożyć między bajki.
 
W zaprzyjaźnionym sklepie spożywczym jakiś czas temu popsuła się zamrażarka. W celu podtrzymania rozmowy zapytałem, kiedy ją naprawią. W odpowiedzi usłyszałem: "nie opłaca się naprawiać, chyba w przyszłym tygodniu kupię nową". Od razu wiedziałem co to oznacza. Minęły dwa miesiące, a lodówka jak stała popsuta, tak stoi. Nie dopytuję się dlaczego - sam już wiem, że co prawda nic jeszcze nie zrobili, ale za 10 dni wszystko będzie załatwione.
Al-Gierczyk
1 komentarz. Brawo dla odważnego!

13 lipca 2009
Algier - Algieria, Niger - Nigeria?

Dzienniki antropologiczne, Mali i Gwinea ,2011 | Antropologia w terenie

Opublikowano by cyprianbus

Nasi gospodarze głodzą nas z niewiadomego powodu od wczoraj kiedy to stwierdzili ,że “jedzenia dziś nie będzie”. Dziś nawet nic nie stwierdzili po prostu go nie było, czy też nie ma do 16.30. Namawiam kolegę do wyjazdu do pobliskiego Kourussa ( 10, 15 km) w celu spożycia czegoś. Być może wyniknie z tego konflikt, dziwne to, szczególnie w kontekście stojącego po drugiej stronie rzeki Niger naszego samochodu, wypchanego wręcz podarkami dla tych ludzi, samochodu za którego przewiezienie przez wspomnianą rzekę zażądano od nas 15 euro. Na razie spasowaliśmy i był to duży błąd jak później się okazało

mini przeprawa przez Niger

happy-hippie.blog.pl


2004-04-27 10:55:24

z życia....

A gdy serce twe przytłoczy
Myśl, że żyć nie warto,
Z łez ocieraj cudze oczy,
Chociaż twoich nie otarto.
Absentem, qui rodit amicum, qui non defendit alio culpante, solutos qui capiat risus hóminum famamque dicacis, fingere qui non visa potest, comatissa tacere qui nequit, hic niger est, hunc tu, romane caveto!

Kto obmawia przyjaciela, kto go nie broni wobec oskarźeń innych, kto cieszy się z wyśmiewań ludzkich i łowi plotki gadułów, kto potrafi zmyślać rzeczy nie widziane, a nie potrafi zmilczeć zawierzonej tajemnicy, jest czarnym charakterem, tego wystrzegaj się Rzymianinie!Człowiek nie ma przyjaciół. Przyjaciół ma tylko powodzenie.Zaufaj komuś - zostaniesz zdradzony,
nie zaufaj - sam siebie zdradzisz" - Roger Zelazny"Nawet gwiazdy płaczą z tym,.

Move! With the storm, with the wind, with the flood !!

Strona główna Nasze nasienie :)
Nasze sumienie nie pozwala nam zacząć od czego kolwiek innego jak od wyjaśnienia skąd pochodzi nazwa:P Tak więc pewnego średnio słonecznego dnia kiedy przez przypadek nie poszłyśmy na sprawdzian z religii, co jest kompletnie nie w naszym stylu, przez przypadek znalazłyśmy się na stacji obok szkoły. Znaleźli się tam również Niger i Patryk. Koledzy z sąsiedniej klasy;]. I wtedy to właśnie wykrzyknęli: (weźcie sobie) henzap!!!! W tym momencie poczułyśmy że ta nazwa stworzona jest specjalnie dla nas! Ok. Koniec pieprzenia. Albo jeszcze nie! LOKOZ RULEZ!!! - napisały i nie wiedzą co to znaczy... No to o kolegach tyle a o nas w następnym odcinku...;p
henzap 2005-06-03 19:43:37
skomentuj (7)
by Kathie
No ... zamierzam sie poswiecic tutaj i dlatego kathie.blog.pl zawieszam na pewien okres swietnosci ( mam nadzieje) henzapa . Tutaj jeszcze trzeba pare rzeczy dorobic i mysle ze jakos bedzie to.

moje mrowki

To stawonóg później łepkę i miałem pewność że to mrówa ale jak ten odwłok wywaliła to była to na pewno królowa zeby ja jakos zatrzymac dla swojej własnosci byłem zmuszony ukrasc  strzykawkę siostrze dodałem do niej watę zwilżoną mocno woda. I teraz siedzi sobie w strzykawce, chyba złożyła jedno jajko ale nie jestem pewny bo nie słyszałem żeby mrówka składała jedno jajko. Co do gatunku nie mam pewności ale podejrzewam że to L.Niger ale nie zgadzają mi się rudawe odnóża i trochę mniejszy odwłok niż u mojej pierwszej nigerki.

Nowy domek

Powyżej wspomniałem o nowym domku  a więc oto on:

jak widać jest to formikarium typu płaskiego ferrero z małą dekoracją. To żółte to pinezka zatykająca wlot na wodę (nie miałem innego sposobu na nawadnianie). Dałem tam jabłko żeby mrówki miały jakieś jedzonko z witaminami  ale nie chcą go jeść. teraz mam małego problema bo mrówki nie chcą się wyprowadzić ze strzykawki i przenoszą piasek do strzykawki a w terenie robią dziurki.