O czym chcesz poczytać na blogach?

Nietolerancja laktozy

Moje dzieci-Moje życie - bloog.pl

Je przez 11- miesięcy i było oki,aż tu pewnego dnia ...
wstała rano i szok!!!!
Wysypka ,biegunka,wymioty ,temp.40 stopni.
Ja oczywiście jako młoda mama totalna panika i lekarz od razu.
Na początku padło na infekcje przewodu pokarmowego (wirus?)
Po 2 dniach nie było poprawy ,więc poszłam do alergologa i strzał w 10.
Nietolerancja laktozy i wszystkich produktów mlecznych na pograniczu zagrożenia życia.
Leczenie było długie i bolesne ,bo była to zmiana diety oczywiście.
Po wykluczeniu wszystkiego z objawami walczyliśmy jeszcze prawie pół roku.
Gdy skończyła 5 lat wprowadziliśmy serki i jogurty do diety,potem wróciło mleko.
Od roku Klaudia poczynała.

DZIELIMY SZCZęśCIE NA Pół - O mnie - bloog.pl

Wspominając o jogurtach,czy serkach,na to usłyszałam że musimy sprubować powoli wracac do nabiału,bo 10-letnie dziecko powinno mleko mieć w swojej diecie,ale przy podawaniu tych produktów ,musimy wesprzeć trawienie nabiału enzymem o nazwie LAKTAZA,jest to środek pomocniczy w trawieniu mleka i jego przetworów u osób z objawami nietolerancji laktozy,a ten enzym rozkłada cukier laktozę na cukry proste ,glukozę i galaktozę.Następnie do obiadu  podawać muszę kolejny enzym trzustkowy,pomaga równiez przy trawieniu pokarmów,byc może Kacpiego trzustka zbyt mało produkuje właśnie tego enzymu.Kurcze słuchałam lekarza z szeroko otwartmi oczami i co chwile jeszcze bardzie je.

Lata leca a ja to wciaz ja.

Spontaniczna. Bawilismy sie znakomicie. Wrocilismy do domu i polozylismy sie spac.

-- Dzien siodmy, piatek

Obudzilismy sie wczesnie rano, poszlismy na badania krwi i moczu do Luksmedu. Starsza uznala ze moje przytycie ostatnimi czasy jest zbyt gwaltowne i nalezy to sprawdzic. Pozniej poszedlem na dalsze badania i lekarz wykryl u mnie nietolerancje laktozy - nieprzyswajalnosc. Jestem zdruzgotany, zegnaj moj ukochany zolty serku, zegnajcie pizze, zegnaj fondue, zegnaj sosie grzybowy, zegnaj kefirku na kacu, zegnaj salatko grecka, zegnajcie pierogi ruskie i zegnaj tysiacu innych wspanialych potraw. Pojechalismy do biblioteki oddac te ksiazki. Pani bibliotekarka nie mogla uwierzyc w to co widzi na.

Dieta Kopenhaska

Wątroby (wzrost aktywności transaminaz AspAT i AlAT).[3]

Okres inkubacji wynosi 1-3 dni. Rotawirus objawy  często zaczynają się gorączką, nudnościami, wymiotami, po których następuje 4-8 dni biegunki, czemu towarzyszą bóle brzucha. Może zdarzyć się chwilowa nietolerancja laktozy. Często (u połowy chorych) objawom towarzyszy infekcja dróg oddechowych. Chociaż ostra biegunka bez uzupełniania płynów i elektrolitów może prowadzić do śmierci, to zwykle następuje całkowity powrót do zdrowia. Najczęściej i najciężej chorują dzieci od 3 miesiąca do 3 lat. Noworodki i niemowlęta karmione piersią chronione są.