O czym chcesz poczytać na blogach?

Niepełnosprawni

Masz głos, masz wybór

Inicjatorzy  Koalicji Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością:

1. Polski  Związek Niewidomych
2. Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej
3. Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku”
4. Stowarzyszenie „Po Pierwsze Rodzina”
5. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Imperium Słońca"
6. Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo
7. Polskie  Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
8. Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”
9. Fundacja Pomocy Chorym na Zanik  Mięśni
10. Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska  „EKON”

"Blog Pariego"

Niepełnosprawnymi. Apelujemy do działaczy PZPN-u, Ekstraklasy, UEFA, organizacji działających na rzecz rozwoju polskiej piłki i ludzi związanych z futbolem, o rozsądek i wszelką pomoc, dzięki której osoby niepełnosprawne nie będą miały w przyszłości tego typu problemów z wejściem na trybuny obiektów sportowych. Zdejmowanie z osób poruszających się na wózku odzieży, było żenującym spektaklem uwłaczającym godności tych ludzi. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że problemem polskiej piłki nożnej nie są kibice niepełnosprawni. Ta grupa społeczna ma tyle problemów w codziennym życiu, że stwarzanie kolejnych absurdalnymi decyzjami uważamy za działania, które należy bezwzględnie piętnować.

Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować klubowi z Bełchatowa za to, że pomimo nacisków ze strony delegata nie ugiął się pod jego presją, dzięki czemu kilkanaście osób niepełnosprawnych mogło choć na chwilę zapomnieć o codziennych problemach i oddać się swojej największej pasji, jaką jest piłka nożna.

smaki zycia 4 kolek

Wiadomości Powiatu Gliwickiego - styczeń 2012 str. 5
Artykuł w Nowinach Gliwickich
Nasze Sprawy grudzień 2011 wydawane przez OIPiP
Nasze Sprawy styczeń 2012 przez OIPiP
Reportaż w TVP w Magazynie Reporterów Katowice 18 stycznia
Kulinarnie
Creme de la creme...
Dorota smakuje
Kuchnia Izabelii
Moje miasto
Gliwice
Gliwice raz jeszcze
Miejscowy Portal Internetowy
Orif
Kontakt z konsultantką czyli ze mną
Mój Orif na Fejsie
Podróże a niepełnosprawni
Ciekawy blog
.

Niepełnosprawni w dzisiejszym świecie

Działający przy Powiatowym Starostwie w Bochni, na ul. Kazimierza Wielkiego 31. Został on zarejestrowany w 1998 roku przez Sąd Wojewódzki w Tarnowie, który przyjął Statut MZON-u. Związek ten działa na terenie południowo-wschodniej Polski, obejmuje następujące województwa: tarnowskie, krakowskie, rzeszowskie, nowosądeckie, przemyskie, tarnobrzeskie, lubuskie i kieleckie.
Celem organizacji jest nawiązywanie kontaktów z osobami niepełnosprawnymi, ich rodzinami i ich przyjaciółmi…
Jest to świetny pomysł na to, by ludzie niepełnosprawni pomimo swego kalectwa mogli sie integrować, poznawać innych ludzi, którzy sa w podobnej sytuacji, ale którzy maja także podobne zainteresowania…:)
Związek stara się również organizować różne imprezy integracyjne (ogniska, wycieczki, rajdy samochodowe, spotkania opłatkowe, Powiatowe Dni Osób Niepełnosprawnych). Obecnie MZON liczy 250 członków.

ZAPRASZAM DO ODWIEDZENIA STRONY!!!

http://www.mzon2009.bloog.pl/ <—– BLOGROLL

Nie ma jak w Legionowie - Onet.pl Blog

Pokazywane na wystawach i sprzedawane na aukcjach.

Uczestnicy Warsztatu biorą też udział w sportowych spartakiadach (tegoroczne zawody pływackie to piękna sportowa rywalizacja, wspaniałe dopingowanie i wiele wzruszeń), koncertach, wycieczkach pieszych o autokarowych. Organizowane są dla nich turnusy rehabilitacyjne nad morzem, różne imprezy okolicznościowe a także bale-zabawy.

Dzięki uczestnictwu w działalności Warsztatu nasi niepełnosprawni mają cel w życiu, mogą ciekawie a przy tym bardzo pożytecznie spędzić czas. Wielu z nich nauczy się radzić sobie w życiu, podejmie pracę. Jest jeszcze inny pozytywny aspekt funkcjonowania Warsztatu. Rodziny osób niepełnosprawnych też mogą odetchnąć, zacząć normalniej żyć, pracować przynajmniej kilka godzin dziennie, gdy ich dzieci mają zapewnioną profesjonalną  i troskliwą opiekę w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Jak to jest ważne, wiedzą tylko ci, którzy stale mają pod opieką osoby niepełnosprawne.