O czym chcesz poczytać na blogach?

Niedomykalność zastawki

Osiwiony | prawie oświecony

Opublikowano | 4 komentarzy

Czyli wypadanie płatka zastawki dwudzielnej czyli

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej polega na wpuklaniu się jednego bądź obu płatków zastawki dwudzielnej w czasie skurczu lewej komory do lewego przedsionka. #

wiki:

Leczyć zespół Barlowa stosując preparaty magnezu i leki beta-adrenolityczne. Jedynie w wypadku istotnych zaburzeń hemodynamicznych – konieczne jest leczenie operacyjne wady serca, jednakże sama choroba jest wówczas traktowana jako niedomykalność zastawki mitralnej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wypadanie_p%C5%82atka_zastawki_mitralnej

Kiedy u mnie to stwierdzono to miałem zwolnienie z wychowania fizycznego (w-f) w szkole na cały rok i zapisany.

Twoje Serce, dbasz o nie?

Rąk i nóg, z tą różnicą, że nigdy się nie męczy. Przedsionki są mniejsze - to do nich najpierw napływa krew. Z przedsionków krew jest przepompowywana do komór. Pomiędzy przedsionkami i komorami znajdują się zastawki - pełnią one rolę drzwi otwierających się w jedną stronę. Zastawki zapobiegają cofaniu się krwi z komór do przedsionków. Podobne "drzwi" znajdują się między komorami a dużymi naczyniami wychodzącymi z.Się sytuacje, w których te "drzwi” są uszkodzone; zasadniczo możemy wyróżnić 2 rodzaje wad zastawkowych:

* zwężenie - „drzwi” są zbyt ciasne i krew przeciska się przez nie z trudem,
* niedomykalność – krew po przejściu przez „drzwi” może się cofnąć, ponieważ nie zamykają się one


tak, jak powinny.

Na skutek wad.

kas

:: 23:29 Główna Komentuj (1)
No i po dwóch latach i sześciu tygodniach oddałam krew. W tym czasie próbowałam razy pięć.
Jestem zdrowsza, ale uważać na siebie mam, bo aż to napiszę - regularne oddawanie krwi może pogarszać niedomykalność zastawek, co ja się jej przez oddawanie nabawiłam. A na niedomykalność taką niewiele poradzisz, po latach zaś może być podła i szkodzić bardzo. Więc uważajcie na siebie młode osiemnastoletnie dziatki, nie warto się tak uszkadzać..

uroczyskobiele - Onet.pl Blog

Do następnej wiosny! Ciach! 10, martwice, krzywice, spiny i inne historie! Nie martwcie się bo przecież poza krzywicami to nie wasza wina. Strącony. Serduszko EKG, Echo i krzyk radości jest ale już tylko 7 głosów odbija się od ściany! Niedomykalność zastawki, powiększona lewa komora serca...

                Psycholog (narkotyki, tatuaże), Neurolog.