O czym chcesz poczytać na blogach?

Newton

::Syene temple of Dżehuti::

Rudy ,z parą zielonych ,świdrujących oczu wyglądających spod masy posklejanych kudłów .
Więcej zauważyć nie zdołałem ,bo zjawisko raczyło wydobyć z siebie dźwięk zduszony cokolwiek przez nagły atak wesołości ,ale dostatecznie zrozumiały abym poczuł się zaskoczony już drugi raz podczas ostatniego kwadransa
-Wielkie nieba.. –wystękał z wysiłkiem ,pokładając się na podłodze –Różne miałem wizję wybawienia ,ale takiego korpusu ekspedycyjnego się nie spodziewałem .
-Ja się już przedstawiłem –postanowiłem nie dać zbić się z tropu –Czekam na rewanż .
-Isaack Newton –mruknął ,mrużąc oczy .
-A czemu nie Mahatma Ghandi ?-zainteresowałem się uprzejmie .
-Ponieważ mój ojciec parał się nauka i marzył bym poszedł w ślady naszego osławionego przodka –mruknął Gangrel ,spluwając na podłogę –Coś mu się nie udało ,bo jak widać z przodkiem nie mam za wiele wspólnego .Prędzej już z tyłkiem .
Parsknąłem ,zanim zdążyłem się powstrzymać ,ale szybko doprowadziłem się do porządku . To nie był czas i miejsce na żarty choćby z tego powodu ,że Emir Karajev znajdujący się ledwie jedno piętro pod nami miał ujemne poczucie humoru i bardzo.

When You Can Live Forever What Do You Live For ???

Się
dopiero kiedy była tak blisko, Ŝe ciepło jej ciała uderzyło mnie jak fala
przypływu.
- Hej - szepnęła.
Szczęście tej chwili znów było nieporównywalne z czymkolwiek z
przeszłości.
- Cześć - odpowiedziałem i, poniewaŜ byłem w tak dobrym
nastroju, nie oparłem się chęci podraŜnienia z nią - Jak tam wf?
Jej uśmiech się zachwiał.
- W porządku.
Była kiepskim kłamcą.
- Na pewno? - przycisnąłem ją. Nadal martwiłem się, czy z jej
głową wszystko w porządku , czy na pewno nic ją nie boli - ale myśli
Mike'a Newtona były tak głośne, Ŝe wyrwały mnie ze skupienia.
Nienawidzę go. Chciałbym, Ŝeby umarł. Mam nadzieję, Ŝe zjedzie
tym swoim błyszczącym autem z klifu. Czemu nie zostawi jej po prostu w
spokoju? Niech się trzyma swojego rodzaju - dziwaków.
- O co chodzi? - zapytała Bella.
Znowu skupiłem się na jej twarzy. Spojrzała na oddalającego się
Mike'a, a potem na mnie.
- Ten Newton działa mi na nerwy - przyznałem.
Otworzyła usta, a jej uśmiech zniknął. Widocznie zapomniała, Ŝe
byłem w stanie obserwować ją przez ostatnią, koszmarną.

Autobiografia szarego człowieka - Onet.pl Blog

A jego syn próbuje sukces intelektualny i majsterkowiczowski ojca przerobić na biznes i rozprzestrzenić jako pomnik dorobku ojca. Ale początki – jak w obu powyższych przypadkach.

 

Teoria Łągiewki jest prosta (cytuję portal RACJONALISTA). Sprowadza się do rozpatrywania zjawisk mechanicznych jedynie w kategoriach energetycznych. Łągiewka odrzuca zasadę zachowania pędu oraz inne jej sformułowanie: trzecią zasadę dynamiki Newtona. Jego zdaniem natura nie zna pojęcia pędu, zna tylko energię. Energia kinetyczna jest zaś niesłusznie uznawana przez naukę za skalar, najwyższy czas by stała się wektorem. Siła jest w teorii Łągiewki tylko zewnętrznym, powierzchownym objawem przepływu energii.

 

O zderzaku Łągiewki słyszeli już chyba wszyscy: cudowne urządzenie, które pozwala przy zderzeniu wyparować energii kinetycznej tak, że skutki zderzenia są minimalne..

Blog o Malarstwie – techniki i produkty malarskie

Kolorów, także w uznanym za klasyczny- czarnym. Tusz kreślarski zdobył szerokie zastosowanie w wymagających i delikatnych pracach kreślarskich. Charakteryzuje się znakomitymi kolorami, jest łatwy w użyciu i szybko wysycha. Umożliwia to wykonywanie pracy szybko, bez rozcieńczania nakładanych powłok. W razie konieczności tusz można jednak rozcieńczyć wodą. Po wyschnięciu, co trwa kilka minut, staje się wodoodporny. Inną interesującą zaletą tego tuszu jest to, że nie rozlewa się on na dużych powierzchniach. To wszystko gwarantuje twórcy dzieła osiągnięcie zamierzonych efektów. My używamy tuszy firmy Winsor & Newton.

Tusze Winsor & Newton

Początkowa faza rysunku piórkiem i tuszem

W ofercie firmy Winsor & Newton dostępnych jest 18 jasnych transparentnych kolorów plus dodatkowo 2 kolory nieprzezroczyste: biały i czarny. Przez mieszanie kolorów półtransparentnych z białym uzyskuje się ciekawe pastelowe odcienie. Zaleca się przechowywanie prac w teczkach, aby zabezpieczyć je przed.

Feminizm-Maskulizm - Onet.pl Blog

Innymi prędkościami, które są dla nas [kobiet] równie ważne” (sic!).Ponadto mechanika brył sztywnych miałaby być lepiej przebadanym obszarem fizyki niż hydrodynamika (tj. mechanika płynów) nie dlatego, że stopień trudności równań ruchu bryły sztywnej jest dużo mniejszy niż równań ruchu cieczy, lecz dlatego, że mechanika bryły sztywnej miałaby być ewidentnie męska, bo męski narząd płciowy bywa sztywny a fizycy są zazwyczaj „facetami”… Ale i na tym nie koniec. Dr Sandra Harding głosi w książce „The Science Question in Feminism”, że „Straszliwe metafory mechaniki Newtona zagrażają kobietom. Badania przyrody za model mają gwałt i tortury — brutalny, mizoginiczny stosunek mężczyzn do kobiet — ten właśnie model świadczyć ma o wartości nauki. (...) Skoro naturę zaczyna się traktować raczej jak kobietę, którą należy gwałcić i torturować, a nie jak karmiącą matkę, to czyż gwałt i tortury nie stają się tym samym naturalnym stosunkiem mężczyzn do kobiet. Uczciwiej byłoby mówić o prawach Newtona nie jako o mechanice, lecz jako o newtonowskim podręczniku gwałtu.”


Otrzeźwiony ujawnieniem tych „faktów”, począłem rozmyślać na.

Wielka miłoś zwykłej dziewczyny i wampira - Zmierzch - Onet.pl Blog

pierwszy odważny

10 czerwca 2009
Midnight Sun 6 - NIEOFICJALNA WERSJA
6. GRUPA KRWI
Podążałem za nią przy pomocy cudzych spojrzeń, prawie nie znając otoczenia.
Nie posługiwałem się oczami Mike’a Newtona, bo nie mogłem wytrzymać już jego
nieprzyjemnych fantazji, ani Jessici Stanley, bo jej złość na Bellę powodowała, że
byłem wściekły; w sposób jaki nie jest bezpieczny dla ładnej dziewczyny. Angela
Weber, okazała się dobrym wyborem, gdyż jej spojrzenie było w moim zasięgu;
niezwykle miła - łatwo było mi przebywać się w jej myślach. Czasami posługiwałem
się też nauczycielami, zapewniali najlepszy widok.
Byłem zdziwiony gdy zobaczyłem, że cały dzień się potyka, o rysę w chodniku,
zgubione książki i najczęściej o własne nogi – ludzie postrzegali ją jako niezdarę.

Kriegspiel

I obserwuje cudowny pochód kuszących teorii naukowych w dezabilu [10’00]. Gdzieś na swojej drodze spotyka promotora [12’00]. Promotor ma demoniczny wyraz twarzy i jest absolutnie oddany swojej dziedzinie [12’10]. Warsztat pracy naukowca wygląda jak skrzyżowanie cyrku, bazaru i burdelu [12’30]. Jak zwykle z operami bywa, całość jest tak odczapowa, że rzeczywiście trochę przypomina prawdziwe procesy (o realiach będzie  w kolejnych notkach).

Opowieści Hoffmana pochodzą z 1851, ale mit geniusza, ruszającego z podstaw bryłę świata jednym błyskiem myśli jest dużo starszy. Odkrycia Newtona czy Archimedesa są rzeczywiście fascynujące. Z tym, że Newton nad swoimi teoriami pracował lata (Matematyczne podstawy filozofii przyrody to kilka lat pracy), zaś Archimedes miał sporą praktykę w zakresie hydrotechniki (śruba i zegar wodny).

Sporą rolę w upowszechnianiu takiego podejścia do nauki mają romantycy. Warto pamiętać, że Mary Shelley pisała w trakcie „drugiej rewolucji naukowej” (m.in. Banks, Darwin – biologia, Herschel – astronomia, promieniowanie IR, Davy – termodynamika). Badacze z tego okresu są nieco mniej znani niż Newton, bo pracowali w.