O czym chcesz poczytać na blogach?

Newsweek

woda z imbirem

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

No comments Post your own or leave a trackback: Trackback URL

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

krzysztofprendecki - Onet.pl Blog

Miejscowości jakbyśmy chcieli, a w pełni profesjonalna i pomysłowa promocja miasta, pozostaje w sferze życzeń. Aby to się zmieniało, mieszkańcy muszą się wykazać większą inicjatywą, wywierać presję, przekazywać władzom, jakie są ich oczekiwania. Bo prezydent, choć dosyć opornie, reaguje na takie sygnały. Wszyscy pamiętamy, co się działo z promocją kilka lat temu. Ona praktycznie leżała. Teraz, po kilku latach, pod wpływem właśnie głosów ludzi i publikacji "Gazety", zaczyna się o promocji coraz więcej mówić. Trochę więcej się mówi niż robi, ale od czegoś trzeba zacząć.

Oceniając prezydenta, trzeba też jednak sprawiedliwie pamiętać, że włodarz miasta całości problemów nie weźmie na siebie. Nie jest przecież łatwo walczyć ze związkami zawodowymi uczulonymi na słowo "prywatyzacja" czy wpłynąć na mieszkańców, by kupowali mniej aut i nie korkowali małego, ciasnego centrum”.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów 2008-11-14

 

Minął tydzień z kawałkiem i kolejny ranking tym razem Newsweeka. Piotr Przytocki, prezydent 47-tysięcznego Krosna, został zwycięzcą.

linki i nie tylko

– pasowałby do tej ekipy? Oto, w 2003 roku portal „Naszemiasto.pl” donosił:

 

Ta koalicja zaczynała się od wizyt Gromosława Czempińskiego w sejmowych siedzibach PO i PSL, a potem było tak, jak zdawał się to zapowiadać ten znak… Ważnym kadrowym „rozprowadzającym” w służbach specjalnych (i nie tylko) wydaje się być pan Brochwicz. Bardzo interesująca figura.

„Newsweek” przypomniał, że Hunia „zasłynął” podczas prac komisji badającej aferę Orlenu – kierowany przez Hunię kontrwywiad przeprowadził prowokację aresztowaniem pod zarzutem szpiegostwa asystenta szefa komisji (jg. IAR, Newsweek: Maciej Hunia następcą Macierewicza, GW 20.11.2007). Reszka zyskał niedawno godnego następcę – pana Ananicza, człowieka Wałęsy, któremu ufa też SLD (Belka zrobił Ananicza szefem wywiadu). Według PiS to Ananicz maczał palce w „inwigilacji prawicy”, tudzież odpowiada za umieszczenie w roku 1992 podejrzanego zapisu w traktacie polsko-rosyjskim pozwalającego na tworzenie spółek na eksterytorialnych terenach byłych baz sowieckich ….

Znajomość z Wałęsą czy Wachowskim zdaje się być w tej ekipie niezłą rekomendacją. Nowym szefem BOR został Marian Janicki to – według „GP” – zaufany Mieczysława.

mielczaninek | Just another WordPress.com site

Tytuł wywiadu z Toddem a my przecieramy oczy czy aby nie śnimy wśród medialnych wyznań wiary że jednak “euro przezwycięży kryzys”. A tu euro na przemiał? Czy to nie szkoda? Czy nie lepiej trochę tego porozdawać ludziom dopóki jeszcze chcą to brać? Można by też ewentualnie porozrzucać trochę z helikoptera. Wychodzi na to samo co drukowanie waluty z powietrza i zakup za to bezwartościowych obligacji zbankrutowanej Grecji.

Reklama : perforowane kraty pomostowe

Strefa euro wkrótce eksploduje. Cieszcie się, że was tam nie ma – mówi bez owijania w bawełnę Todd, powtarzając naszą dawną przepowiednię z 2GR. No ale jak to, usiłuje sondować Newsweek, przecież Merkel i Sarkozy zaczynają się właśnie jakby dogadywać? Pozwolimy sobie zacytować trzy relewantne fragmenty wypowiedzi Todda:

Reklama : pizzeria kielce

Todd: Zacieśnianie współpracy między krajami strefy euro odbywa się głównie w sferze symbolicznej. I jeśli się na niej skupimy, rzeczywiście odniesiemy wrażenie, że Niemcy uzgadniają ważne rzeczy z Francuzami, że reszta krajów – a zwłaszcza państwa spoza strefy euro – nie odgrywa już żadnej roli, że tworzy się nowy podział Europy. Ale prawda jest zupełnie inna. Francuzi utkwili w pułapce euro i muszą być posłuszni Niemcom od rana do.

Astrologia wydarzeniowa - Onet.pl Blog

Księga gości
Wpisz się
Przeglądnij
Statystyki
Odwiedziny 1239140
Komentarze 2747


30 grudnia 2008
Artykuły w Newsweeku
W.