O czym chcesz poczytać na blogach?

New york times

Nie znać historii to zawsze być dzieckiem

Zagłady, lecz przypadki morderstw, jakich dopuszczali się Polacy na Żydach w tamtym okresie.

Okrent, podobnie jak Ethan Bronner, zastępca szefa działu zagranicznego New York Timesa, są nieco zaskoczeni, gdy korespondent "Rzeczpospolitej" opowiada im o skali reakcji w Polsce na te i inne publikacje amerykańskiej prasy.

Zarówno Okrent, jak i.

Kultura dla zmiany

Po prostu genialny sposób, żeby pokazać jak działają tabloidy!

Drugi film to Page One: Inside the New York Times. Pomysł był ciekawy - poobserwować przez rok jak jedna z najpoważniejszych gazet świata działa od środka i z tej perspektywy powiedzieć coś nowego o problemach.

Wolna Palestyna

P. ROCKER, RUTH SAGIS, ITZHAK SANKOWSKY, I.J. SHOENBERG, SAMUEL SHUMAN, M. SINGER, IRMA WOLFE, STEFAN WOLFE.

Nowy York, 2 grudnia 1948 r.

Źródło: List Alberta Einsteina do New York Times. 4 Grudnia 1948 r.:
http://www.archive.org/details/AlbertEinsteinLetterToTheNewYorkTimes.December41948

Tłumaczenie: Centuria,.

Dróg i otoczona przez ziemie żydowskie, nie brała udziału w wojnie i nawet zwalczała arabskie bandy, które chciały przekształcić wioskę w swoją bazę. 9 kwietnia (New York Times) bandy terrorystów napadły tę pokojową wioskę, która nawet nie była celem działań wojennych, i zabiły większość mieszkańców (240 mężczyzn, kobiet i dzieci) i.

ZYGFRYD GDECZYK

Na ponawiane wielokrotnie żądania środowiska polsko-amerykańskiego, by media w Stanach Zjednoczonych zaniechały używania frazy "polskie obozy koncentracyjne", "New York Times" wprowadził do instrukcji dla swoich dziennikarzy zapis, aby nie stosować takiego sformułowania.
(mp, ula)

TAGI: gazeta, nazizm, polska, ii wojna światowa, guenter grass, new york times, kongres polonii amerykańskiej

podejrzane podsłuchane

Ślub w więzieniu i przez całe lata walczyła o jego uniewinnienie (angażując w apelacje liczne, znane osoby), co właśnie się udało. Całą historię opisał niedawno The New York Times, nazywając ją „historią miłosną z celi śmierci” (na pewno dobrze się „kilka”), a przy okazji ujawnił fragmenty listów, które pisali do siebie.

2011
marzenie za dolara

"Sticky Fingers" to chyba moja ulubiona sekcja w The New Yorkerze. Znane osoby opisują w niej co, komu i kiedy ukradli. Zwykle w tle toczy się jakaś ważna rodzinna historia.  W październiku, w kolejnych numerach znalazły się.