O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Neutron

Chemia na planszach

Elementarną, która posiada dodatni ładunek elektryczny równy wielkością ładunkowi elektronu. Masa protonu
jest w przybliżeniu równa jednostce masy atomowej.
Neutron jest cząstką elementarną o masie w przybliżeniu równej masie protonu. Neutron nie posiada ładunku elektrycznego i jest elektrycznie obojętny.
Elektron jest cząstką elementarną o masie około 2000 razy mniejszej od masy protonu i posiada elementarny, najmniejszy ujemny ładunek elektryczny.
Wszystkie atomy tego samego pierwiastka mają taką samą liczbę protonów w jądrach atomowych, czyli taką samą liczbę atomową. Mogą jednak zawierać różne liczny neutronów, a zatem mogą się różnić między sobą masą atomową. Atomy, które w jądrach atomowych mają taką samą liczbę protonów, a różnią się między sobą liczbą neutronów, a tym samym i masa atomową, nazywamy izotopami.
Izotopami wodoru jest zwykły wodór (jeden proton), deuter (jeden proton i jeden neutron) oraz tryt (jeden proton i dwa neutrony). Izotopami helu jest zwykły hel (dwa protony i dwa neutrony) i lekki hel (dwa protony i jeden neutron).

Roxio's zone | Co się w ogóle da powiedzieć, da się jasno powiedzieć; o czym zaś nie można mówić, o tym trzeba milczeć

Obrazu wczesnej historii Wszechświata. Niestety, neutrina te mają zbyt niską energię, by można je było wykryć bezpośrednio. Jeśli jednak mają małą, lecz różną od zera masę, jak to sugeruje nie potwierdzony eksperyment rosyjski z 1981 roku, moglibyśmy je wykryć pośrednio. Mianowicie mogą one stanowić część „ciemnej materii”, której grawitacyjnie przyciąganie jest dostatecznie silne, by powstrzymać ekspansję Wszechświata i spowodować jego skurczenie się.
Mniej więcej w sto sekund po Wielkim Wybuchu temperatura spadła do miliarda stopni; taka temperatura panuje we wnętrzach najgorętszych gwiazd. W tej temperaturze protony i neutrony mają zbyt małą energię, aby pokonać przyciągające siły jądrowe, zatem zaczynają się łączyć tworząc jądro deuteru (ciężkiego wodoru), zawierającego jeden proton i jeden neutron. Jądra deuteru łączą się z kolejnymi protonami i neutronami; w ten sposób powstają jądra helu, składające się z dwóch protonów i dwóch neutronów, oraz niewielka ilość cięższych jąder, między innymi litu i berylu. Można obliczyć, że według standardowego modelu Wielkiego Wybuchu około jednej czwartej wszystkich protonów i neutronów zużyte zostaje na produkcję helu oraz cięższych pierwiastków. Pozostałe neutrony rozpadają się na.

Kres Fizyki kwantowej

być może wzór ten należałoby uzupełnić , niemniej jednak ja będę stosował zamiast „G” w/w wzory .

 

Jak wygląda wszechświat ?W konsekwencji kontroli wszechświata poprzez grawitację w czasie rzeczywistym powinna istnieć cząstka która jest jego obrazem. Ja wybrałem neutron. Jego nietrwałość może wskazywać na silne sprzężenie z makro obrazem wszechświata . Jeżeli wybrałem prawidłowo to podobnie jak my widzi wszechświat tak jak gdyby znajdował się w jego środku , a tym samym środek neutronu obrazowałby środek wszechświata , a w oddaleniu od środka widziałby rzeczywiste miejsce we wszechświecie w którym się aktualnie znajduje . Jeżeli neutron jest mikroobrazem wszechświata to wszechświat posiada środek pomimo naszego subiektywnego odczucia , że wszystkie punkty we wszechświecie są równoprawne . Średnica wszechświata lub bok sześcianu w.

Z chmurami sobie radzę, ale nie mogę walczyć z zaćmieniem." -Eclipse - bloog.pl

Komentarze (1) | dodaj komentarz

Zwiastun Przed Świtem

sobota, 29 maja 2010 13:48
Co prawda stworzony przez fana ale naprawde ciekawy i warty obejrzenia ;)

Trackback: http://bloog.pl/id,5976922,trackback

komentarze (7) | dodaj komentarz

Eclipse: The Score!

piątek, 28 maja 2010 14:50
Oto oficjalna okładka płyty Eclipse: The Score!
Trackback: http://bloog.pl/id,5973219,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Teledysk MUSE Neutron Star Collision (Love Is Forever)

piątek,

Blog Filipa - Onet.pl Blog

- o czym on nawet pewnie nie wie - to jest taka: na pierwszym roku studiów coś tam organizowaliśmy i trzeba było wypisać zaproszenia... to posadziliśmy do tego takiego naszego kolegę Marka, z Warszawy; wiadomo, że nie można od takiego za wiele wymagać, ale pisać umiał. I ja tam potem przyszedłem i ze zdumieniem patrzę, jak ten Marek kaligrafuje:
dla pana profesora Jana Uszajtisa
Warszawiacy, nie obraźcie się. Jak to powiedziała jedna moja znajoma, wiem że Wy macie źle - do morza daleko i nikt Was nie lubi   
Filip (23:04)
3
Habilitacja - ciąg dalszy
- Powiem od razu, że o broni neutronowej nie wiemy nic. Materiał o nazwie neutron jest do dziś nierozstrzygniętą tajemnicą.

fAkt Strzelisty - Onet.pl Blog

(_)
z
Kyoko Nakajima
(`.`)
.
itp. itd.
______
3.
............................................
Pan Człoński - polak japoński
............................................
Wszyscy gadają o Akceleratorze
a jest Polak, który może
więcej niż Wielki Zderzacz Hadronów
oraz innych neutronów
Rządzi on na dachach Tokio
nazywają go Wsadźwoko
Niezły z niego jest zadymiarz
pracuje bowiem jako kominiarz
Wymiata tony sadzy
którą Japończycy nadzy
co wieczór z siebie zmywają
gdy ablucjom się oddają
W sadzy też są elektrony
które piękne żółte żony
skrupulatnie wybierają
i od sadzy oddzielają
Następnie z sobą zderzają
ręcznie (!)
i zręcznie :)
Elektrony
kontra Neutrony !!!
i mąż żółtek .. wybielony!
A co robi nasz Wsadźwoko?
on pilnuje by zbyt mokro
nie zrobiło się żoneczkom
(co przydarza się laseczkom)

I want to touch the stars... - Onet.pl Blog

Statystyka
- 1073 -
- 41 -
No więc rodzice obdarzyli mnie imieniem Aleksandra ;] Piętnastka stuknęła mi w kwietniu...

Jestem inna ? Tak ! Bo jestem sobą ;p
Napisz do mnie
Top.
Zespoły:
1. Muse ! Muse ! Muse ! ;*
2. Aerosmith ;)
3. Eminem ;D

Piosenki:
1. Neutron star collision ;*
2. Time is running out
3. I`m not afraid

Neutron star

rose i emmett opowiadania - Onet.pl Blog


Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
Napi(treść i ilustracje);
 

{Moim zdaniem ten film...}

Filmie cokolwiek ciekawego, wartego zobaczenia. Niestety bez skutku. Zdjęcia Hiszpana Aguirresarobe przeciętne, marne FX (sztuczne do bólu wilki i latanie na sznurkach). Jedyne co przykuło moją uwagę w "Zaćmieniu" to piosenka "Neutron Star Collision" grupy Muse. Ale to dlatego, że Muse zawsze przykuwa moją uwagę. Jednym piwem się nie upiję, dlatego ocena będzie surowa.   Moim zdaniem ten film może podobać się.