O czym chcesz poczytać na blogach?

Neutrino

SToMaG Co. unlimited

Takim momencie byłby jak wdepnięcie na chwilę do leprozorium żeby coś przekąsić.

Oczywiście, można wezwać bombowce USAF albo PLAF. 

Przenikliwy Czytelnik uzyskawszy dane dotyczące wirusa, wysnułby zapewne wniosek, iż ma do czynienia z  wątkiem ataku terrorystycznego na Miasto Łódź (poddawane procesowi rozbiórki) i okolice (poddawane manipulacjom tzw. Świata Zachodniego), ataku polegającego na rozsiewaniu wirusów, które przekształcają Bogu ducha winnych obywateli w Grupy Laookona, Guerniki, Lawendowe Mgły albo Bez Tytułu. Nic z tego. 

A przecież kuszą smakowite opisy zbrodni estetycznych.

Co dalej? Otóż to: Kolasa odpuścił neutrina, popędził niematerialnie do rezurektorium, sposobem strażackim zjechał po własnym kręgosłupie do formy regulaminowej, zrzucił kopie wskrzeszeńców na plejrole w formacie MP3, żeby później je przesłuchać a miniklony otoczył polem quasi-rzepaku ochronnego. Nie miał zamiaru nikomu się tłumaczyć dlaczego jedyny dostępny materiał do złudzenia przypomina połówkę byka. Potem wpełzł do krypty. Państwo Bjork stukali o siebie w kieszeni kurtki służbowej Mariana, ale im było wszystko jedno. Przynajmniej na tym nośniku. 

10:47, slavmar

Sprawdzian praktyczny-systemy zarządzania treścią

 

Sprawdzian multimedia

Słońce – gwiazda centralna Układu Słonecznego, wokół której krąży Ziemia, inne planety oraz mniejsze ciała niebieskie. Słońce to najjaśniejszy obiekt na niebie i główne źródło energii docierającej do Ziemi.

Słońce jest gwiazdą ciągu głównego (V klasa jasności). Jego typ widmowy (G2) charakteryzuje biaława barwa i obecność w widmie linii zjonizowanych i neutralnych metali oraz bardzo słabych linii wodoru.

Pomimo, że najbliższa gwiazda jest od dawna intensywnie badana przez naukowców, wiele dotyczących jej kwestii pozostaje nierozstrzygniętych. Nie rozwiązano definitywnie m.in. problemu różnicy w ilości obserwowanych neutrin pochodzących ze Słońca i ich liczby wynikającej z teorii (zob. problem neutrin słonecznych). Nie poznano też dokładnie mechanizmu podgrzewania zewnętrznych warstw słonecznej atmosfery do temperatur rzędu miliona kelwinów. Mechanizmy te próbuje się tłumaczyć na gruncie magnetohydrodynamiki, choć powstają również niestandardowe teorie, takie jak Elektryczne Słońce, co do której.

Komentarze fizyka

W 2015 znów nas czekają podwójne wybory. Jeśli Platforma nie wygra 9 października, zgorzkniały Donald Tusk i prezydent Bronisław Komorowski staną do bratobójczej walki o prezydencką nominację Platformy. Niezależnie od tego, kto wygra w wewnątrzplatformianym starciu, w tej sytuacji w roku 2015 rządy obejmą prezydent Jarosław Kaczyński i premier Zbigniew Ziobro. I wtedy nastanie prawdziwa katastrofa.

Zapobiec temu możemy 9 października. I tylko 9 października.

23:28, pfg , Polityka
Link Komentarze (11) »
Limeryk

W nawiązaniu do mojego poważnego wpisu o neutrinach, pozwalam sobie przytoczyć cudowny limeryk:

There was a neutrino named Bright

Szescstopni

(en) stwierdza, że na każdy nagłówek kończący się znakiem zapytania można odpowiedzieć “nie”. Kilka lat temu Ian Betteridge pisał o nieodpowiedzialnym dziennikarstwie:

Powodem, dla którego dziennikarze stosują ten rodzaj nagłówka, jest to, że wiedzą, że ich narracja jest prawdopodobnie gówno warta, i że nie mają źródeł i faktów na jej poparcie, ale wciąż chcą to puścić. Dlatego, oczywiście, jest to tak powszechne w Daily Mail.

Dobrym przykładem jest praca w Arxiv Czy pozorne ponadświetlne prędkości neutrin mogą być wytłumaczone przez pomiary słabo kwantowe? (Can apparent superluminal neutrino speeds be explained as a quantum weak measurement?). Abstrakt pracy jest o wiele krótszy od tytułu, więc można go tu przytoczyć w całości:

Probably not.

Niestety, tytuł artykułu w Dziennik Gazeta Prawna nie kończy się znakiem zapytania, lecz spokojnie stwierdza: Dopalacze można kupić w szkolnych sklepikach.

Raczej nie. Na pewno można kupić dopalacze od lokalnego dealera w szkole. Być może znajdzie się jakiś szkolny sklepik, w którym spod lady można kupić nielegalną substancję. W sklepikach szkolnych można kupować słodycze. W artykule nie opisano żadnych.