O czym chcesz poczytać na blogach?

Nelson mandela

Maciek w RPA - Onet.pl Blog

Wejścia, schody, sklepy itd. przeznaczone specjalnie dla jednych i drugich. Powstała wówczas organizacja polityczna ANC – African National Committee, której celem była walka z apartheidem. Pod koniec lat 50-tych XX w. do tej organizacji przyłączył się niejaki Nelson Mandela. Muzeum składa się z dwóch części. Pierwsza to istna biografia tego wielkiego człowieka, laureata pokojowej nagrody Nobla. Druga to właśnie historia apartheidu w RPA, walki z nim. Zwiedzenie całości zajmuje jakieś cztery godziny. Ale naprawdę warto..

czytamksiazki

Polki? Swoje najciekawsze historie, zabawne anegdoty i dziwne przypadki opowiadają one same. Ponadto rozmowy z jurorami i organizatorami konkursu o tym, jak wybierano Miss i dlaczego werdykt budzi tyle...

Invictus - Carlin John
- inspirująca historia o tym, jak Nelson Mandela połączył siły z kapitanem reprezentacji rugby RPA, by zjednoczyć ich kraj - w lutym 2010 roku, na ekrany kin wejdzie film na podstawie książki Johna Carlina z Morganem Freemanem (Nelson Mandela) oraz Mattem Damonem (François Pienaar) w rolach.

Monitorpolski's Blog

Partii Południowej Afryki (SACP), założonej przez litewskiego Żyda Joe Slovo. Chris Hani od 1957 roku był członkiem terrorystycznej organizacji Włócznia Narodu (Umkhonto we Sizwe), zbrojnego ramienia ANC, której współzałożycielem był późniejszy prezydent Nelson Mandela. Organizacja ta odpowiadała za ataki bombowe i zabójstwa żołnierzy, policjantów oraz cywilów. Jej hymn zawierał słowa „Przyrzekamy sobie zabić wszystkich białych”. Wspieranie południowoafrykańskich komunistów oraz ANC leżało w interesie Związku.

podróże codzienne

piątek, 18 czerwca 2010
Smutek w czerwcowym słońcu

Dzisiaj odbył się pogrzeb wnuczki Nelsona Mandeli, dwunastoletniej Zenani, która w wigilię tego Mundialu zginęła w wypadku samochodowym. Śmierć dziecka jest tak straszna, że trudno sobie wyobrazić jak ogromny ból przeżywają ci, którzy muszą sobie z takim doświadczeniem poradzić. Gazety pisały o tym, że ta śmierć w tak ważnym, radosnym momencie dla kraju, któremu Mandela oddał tyle lat swojego życia, wydała się szczególnie bezsensownym i okrutnym zrządzeniem losu. Myślę, że niezależnie od okoliczności – na takie zrządzenie losu zawsze jest zły moment. To jedno z takich doświadczeń człowieka, które zmusza go.

Smaki Wrocławia czyli Guder gryzie

http://www.odyssei.com/pl/cuisines/rpa.php

Tagi: apartheid black label jagnięcina kuchnia rpa Nelson Mandela pinia colada piwo
21:17, jakub_guder , egzotyczne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 października.