O czym chcesz poczytać na blogach?

Negocjacje

SEKCJA KRAJOWA FARMACJI NSZZ SOLIDARNOŚĆ - Onet.pl Blog

Z dwoma punktami, jeden wskazywał zmianę w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy zapisu daty gwarancji zatrudnienia (wydłużenia obecnego zapisu). Drugi punkt dotyczył terminu wykupienia akcji.

Widząc po prawie już dwóch miesiącach, brak jakichkolwiek szans na wynegocjowanie Pakietu Socjalnego z prawdziwego zdarzenia, chcieliśmy w ten sposób zaproponować stronie Inwestora sposób na zawarcie porozumienia, polegający tylko i wyłącznie na ustaleniu okresu gwarancji zatrudnienia i terminu wykupu akcji. Niestety utwierdziliśmy się po raz kolejny, że z drugiej strony nie wiadomo dlaczego, może z powodu wewnętrznego konfliktu w samej grupie negocjacyjnej Inwestora, spotkaliśmy się po raz kolejny z oporem i odrzuceniem naszej propozycji.

Wobec takiej postawy, przekazaliśmy, że zawieszamy dalsze rozmowy do momentu przekazania nam projektu porozumienia, które będzie dla nas do zaakceptowania. Jednocześnie poinformowaliśmy, że wobec tego, iż uznajemy negocjacje jako pozorowane, rozpoczynamy przygotowania do manifestacji, która odbędzie się 12.

Walka ze zmianami klimatu

Mówili, że nie zostanie ratyfikowany – wszedł niedawno w życie , mówili że nie będzie Mandatu Balijskiego z terminem do 2009 roku – został przyjęty! Działania przeciw zmianom klimatu są nie do powstrzymania!

18:41, magdagp
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 grudnia 2007
Ostatnie odliczanie

To moja przedostatnia noc w centrum konferencyjnym na Bali. Siedzę przy sali Orchid, gdzie odbywają się nieformalne negocjacje nad ostatecznym porozumieniem – jaką pomoc dostaną kraje rozwijające się na rozwój czystych technologii i dostosowanie się do nieuchronnych zmian klimatu. W hotelu obok ministrowie debatują, czy zmniejszyć emisje o 25-40% do 2020, czy też rozjechać się do domu bez żadnych wyników. Została nam doba na zakończenie tych rozmów, mamy nadzieję że rządy się zmobilizują i ustalą konkrety, żeby uratować klimat!

Wczoraj minister Nowicki potwierdził oficjalnie, że to Polska będzie gospodarzem następnej konferencji klimatycznej. W przemówieniu były liczby – minister wyraził nadzieję, że zaraz po Bali zaczną się konkretne działania, które doprowadzą do zatrzymania.

Windykacja | Ściąganie długów, odzyskiwanie należności.

„gość w białych rękawiczkach”. Często wydaje mu się (i częściowo ma rację), że samo pokazanie się wywoła u dłużnika nieodpartą chęć zapłacenia wszystkich długów (byleby się to nie rozniosło po okolicy), a on policzy sobie za czynności egzekucyjne niezłe koszty i obciąży nimi zarówno wierzyciela jak i dłużnika.

Ręczę za to, że wielu tak właśnie myśli, albo podobnie. Powyższe przykłady opisuję nie bezpodstawnie. Obserwuję niektóre fora, na których uczestnicy tych for dyskutują na temat długów i ich spłaty. W zasadzie nie spotkałem się, aby ktoś opowiadał się za odzyskiwaniem pieniędzy drogą negocjacji. Osobiście jednak jestem zdania, aby egzekucję windykacyjną rozumieć jako negocjacje w pełnym tego słowa znaczeniu. Niewielu wie, że windykacja dzieli się na „miękką” i „twardą”. Podczas stosowania tej drugiej dopuszczalne jest działanie typu „straszenie” komornikiem, zajęcia, odbieranie przedmiotów, zamykanie kont bankowych.

Ja jednak opowiadam się za windykacją „miękką”, która wymaga sporych umiejętności, wiedzy na różne tematy, sprytu, przebiegłości, jednym słowem można rzec, że kiedy odniesie się zwycięstwo (stosując ten rodzaj windykacji) to daje to niesamowitą satysfakcję.

Jak to się zwykle mówi – „cały dowcip polega na tym”, aby dobrze przygotować się do negocjacji. Cóż to znaczy? Otóż musimy zebrać wiele informacji na temat.

Włoski Prometeusz – Italian Promethee

Zakończenie negocjacji fiaskiem. To oznaczałoby polityczna porażka Bruksela, która faktycznie wręczyłaby Kijów Rosji. Moskwa z kolej, podporzadkowalaby sąsiad, i go zmusiłaby oddać gazociągi, przedsiębiorstwa, i duża cześć własnych nacjonalnych interesów, czyli odmówić stad na zawsze od politycznej niepodległości od Kremla. Ukrainie zostałyby niektóre argumenty na jej korzyść, związane z odmowieniem zbliżenia do Unii Europejskiej, ale ze względu Rosji nic nie zmieniałoby, oprócz minimalnych i tymczasowych koncesji Kijowie przez coraz wiecej silniejsze panująca Moskwę.

Jaki wsród tych sceniariuszy jest najbardziej prawdopodobny trudno przewidzieć, jednakże z pewnością można zaznaczyć, ze negocjacje miedzy trzech państw będą coraz delikatne i, niewykluczone, ostre: wszystcy aktorzy maja nie tylko wiele do otrzymania, a rownież – zwłaszcza co dotyczy Rosji i Unii Europejskiej – mogą poważnie tracić możliwość, aby zostać najważniejszymi graczami na przestrzenie Starego Kontynentu.

Matteo Cazzulani

daleko od domu

cynamonowe_mysli
Link Komentarze (7) »
czwartek, 08 maja 2008
NEGOCJACJE

no ostatnio w szkole na prawie biznesowym ucza nas negocjacji

ze trzeba znac przeciwnika i jego slabosci, ze trzeba byc zimnym jak lod, ze najlepszymi negocjatorami sa kobiety :) itd itd

- jak myslicie , dlaczego kobieta jest najlepszym negocjatorem ? - pyta profesor prawnik lawnik itd KIM

- bo jest zimna jak lod...- rzy ze smiechu kolega z tylu ale smiech mu w gardle wieznie i przelyka nerwowo sline gdy napotyka spojrzenie damskiej czesci grupy

- bo my nie bawimy sie w negocjacje, tylko przechodzimy od razu do persfazji - mowie- recznej

- hahaha - dobry zarcik - smieje sie profesor prawnik lawnik

- a kto mowi ze to zart, wzruszam ramionami - mam mlodsza siostre i jak ona byla mala to wiecznie ktos ja zrzucal z roweru i wchodzila do domu zaryczana, w bialych rajstopach, czerwonych ukochanych lakierkach z wielka czerwona plama na kolanie

i nie biegla do mamy, bo mama uzywala negocjacji, tylko do mnie

ja przyczajalam sie na delikwenta co mi siostre poturbowal, krzywd wyrzadzonych rodzinie sie nigdy nie zapomina, i wyciagalam narzedzie persfazji...jak byl mlodszy to wystarczyla reka, noga, paznokcie

a jak starszy to kij albo kamien

i tak mu presfadowalam zeby nie.