O czym chcesz poczytać na blogach?

Nawadnianie

Akcja Obywatelska v.2.0

Nawadniania. System nawadniający wyposażony w elektroniczny sterownik i wyłącznik deszczowy zadba  o ogród także podczas naszego urlopu. Obecnie system nawadniający w ogrodzie jest nieodzowną jego częścią. . Systemy nawadniania można założyć w każdym ogrodzie.   Systemy  nawadniania działają  niezawodnie, podlewają  cały obszar z żądaną intensywnością i nie wymagają większego zachodu.
Sam system do efektywnego i sprawnego działania, oprócz podzespołów renomowanych firm, potrzebuje jeszcze profesjonalnego montażu. Cały proces nawadniania odbywa się automatycznie, korzystając z pamięci wcześniej zaprogramowanego sterownika sprzężonego  z wyłącznikiem deszczowym.

Główną zaletą nawadniania ogrodu jest oszczędność wody,  przy tradycyjnym podlewaniu zużywa się ponad 50% więcej wody, niż potrzeba, na skutek podawania jej w niewłaściwym czasie i w niewłaściwej ilości.Zasuwy i nawadnianie

Kształtki PE
Rury PCV »

Nawadnianie

Specjalizujemy się w systemach nawadniających. Już nie trzeba napełniać konewki aby podlać cały ogród jest to męczące i mało przyjemne. Wąż ogrodowy do podlewania też już nie będzie potrzebny. Dla osób, które mają duże wymagania jeżeli chodzi o nawadnianie proponujemy profesjonalne systemy nawadniające. Zraszacze wykonane w oparciu o najnowsze technologie to inteligentne urządzenia, które same wiedzą co, kiedy i jak podlewać. Nawadnianie jest potrzebne aby utrzymać ogród w dobrym stanie i aby roślinność bujnie rosła. Centralną częścią automatycznego systemy nawadniania jest sterownik, który pozwala na racjonalne zużycie wody. Sterownik działa we współpracy ze stacją pogodową co daję możliwość zaoszczędzenia wody od dwudziestu do pięćdziesięciu procent. Jeżeli dodatkowo użyjemy czujników deszczu i mrozu również zaoszczędzimy wodę. Czujnik wysyła sygnał do sterownika i w ten sposób zostaje wstrzymane polecenie zraszania. W przypadku mrozy czujnik wychwyci temperaturę poniżej dwóch stopni i również wyłączy podlewanie aby podjazd do garaży nie stał się lodowiskiem a rośliny nie pozamarzały.

Działkowicz Blog: Niech Ci Ziemia Lekką będzię

Po co? Otóż jeśli się tym nie zainteresujemy, około 80% naszych plonów pochłoną chwasty. Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że czas który zmarnowaliśmy do pieniądz, zabieramy więc motykę i ruszamy w pole.

Planowanie terminów odchwaszczania buraka ćwikłowego powinno być uzależnione od terminu siewu, liczebności chwastów i ich składu gatunkowego, dynamiki pojawiania się poszczególnych gatunków chwastów i faz rozwojowych buraka.

Pielenie ręczne i zabiegi mechaniczne w międzyrzędziach należy wykonywać płytko (na głębokość 1-3 cm), tylko w miarę potrzeby. Najlepiej usuwać chwasty w fazie liścieni i pierwszej pary liści. Pielić w czasie pochmurnej lub przekropnej pogody, albo wkrótce po deszczu lub nawadnianiu, gdy tylko możliwe jest wejście na pole. W zależności od dynamiki pojawiania się chwastów, na którą wpływają warunki cieplne i wilgotność gleby, trzeba wykonać 1-3 ręcznych pieleń i 1-3 mechanicznych uprawek międzyrzędowych.
W latach o większej ilości opadów i w warunkach nawadniania odchwaszczać trzeba częściej niż w latach suchych. W buraku wysiewanym w kwietniu-maju, do czasu zakrycia międzyrzędzi, trzeba wykonać więcej zabiegów odchwaszczających niż w wysiewanym po połowie czerwca, zwłaszcza po przedplonach.

Mam nadzieję, że moje rady pomogą wam drodzy działkowicze uniknąć bólu jakim jest obserwowanie naszych zbiorów zmarnowanych.

Pozdrawiam, zapraszam do lektury kolejnych artykułów

Izrael

Się w dziedzinie genetyki, medycyny, rolnictwa, nauk komputerowych, elektroniki, optyki, inżynierii i innych przemysłów high-tech.

Izraelskie nauki jest szczególnie znany ze swojego technologii wojskowych, od prostych pistoletów submachine jak Uzi, począwszy do zwalczania balistycznych zaawansowanych systemów obronnych – takich jak strzałki. Ponadto Izrael jest jednym z grupy małych narodów na świecie, które posiadają zdolność do uruchomienia na orbicie satelity (inne obejmować USA, Rosja, Chiny, Japonia, Indie, a niektóre narody poprzez ESA).

Jako ląd, Izrael był pionierem w zakresie nowoczesnych technologii rolnych, takich jak woda ochrony metody nawadniania, beztlenową trawienia, zasolenie badań, wzbogacony kompostu, nawadnianie i wzmocnionej inżynierii genetycznej roślin uprawnych. Sucha ziemie, które pokoju z Izraelem otrzymali pomoc od i / lub współpracował z izraelskich ekspertów w celu poprawy pustyni rolnictwa i produkować więcej żywności. Izrael ma na całym świecie reputację w tej dziedzinie

Venegoor

Chciało się pokonywać długiej i skomplikowanej drogi do wyjścia z tego kompleksu. Ale Wielki Mistrz musiał przemyśleć kilka spraw, dlatego gdy ostatni z magów zniknął z Sali, czarodziej ruszył schodami w dół wieży.

Narada ostatecznie zakończyła się pomyślnie, udało mu się przeforsować wszystkie swoje postulaty, w tym ten najważniejszy. Oficjalny komunikat dotyczący śmierci Falken będzie mówił o błędnie wykonanej teleportacji i heroicznej walce toczonej pod murami miasta. Oprócz tego zadecydowano o powołaniu komisariatu zajmującego się przydzielaniem siły roboczej do poszczególnych zadań, dzięki czemu będzie można szybciej, sprawniej, a przede wszystkim z pominięciem Rady decydować o takich sprawach jak pomoc przy nawadnianiu upraw, albo wzmacnianiu murów obronnych. Co najważniejsze jednak, udało się wypracować pewien dobrze rokujący sposób prowadzenia rozmów, po początkowych sporach magowie uspokoili się, być może Vesterowi faktycznie udało się wlać w ich serca trochę nadziei, albo przynajmniej zaapelować do odpowiedzialności.

Tylko jedno nie dawało mu spokoju. Agharta. Jej konfrontacyjnie nihilistyczne nastawienie, mogło być obliczone jedynie na wprowadzenie zamieszania, albo zdenerwowanie Wielkiego Mistrza. Wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, jak ciężkim tematem jest szaleństwo byłego nauczyciela, większość wiedziała, że Venegoor był dla Vestera niczym ojciec. Wiedziała to także Agharta. A jednak, wyciągnęła tę sprawę i.

Niecodziennik odchudzania - moja walka z nadwagą

Głodować. Utrzymanie się w limicie kalorii jest możliwe przy dosyć obfitej ilościowo diecie i to z takimi "ekstrawagancjami" jak owoce czy wino. Na szczęście mnie słodycze nie kuszą, znacznie bardziej dobrze zrobiona golonka, kabanosy. Niestety by móc sobie pozwalać na owoce czy wino, trzeba pozostałe posiłki starannie planować, a mnie planowanie szalenie pobudza apetyt. No to zostają serki i - jak zaproponowała przyjaciółka - gar zupy Kwaśniewskiego. Może taka mieszanka gotowanych warzyw będzie zjadliwa. Zwłaszcza podgrzana w zimne dni.

Niestety mimo że bardzo dużo piję, znacznie więcej niż zwykle, mocno przesuszyłam sobie skórę, zwłaszcza na twarzy. Pojawiły się brzydkie czerwone plamy - aż tak jest podrażniona. Dziś nawadniam się i nawadniam od wewnątrz i zewnątrz. Nie widać efektów, jutro rano będę straszyć w pracy.

A niewytrwałość dlatego, że jednak się zmierzyłam. Nie wytrzymałam do piątku. I są efekty, niepowalające, ale są.

17:01, dziennik.odchudzania , Dieta
Link Komentarze (1) »
piątek, 18 marca 2011
Pierwszy tydzień

Minął pierwszy tydzień.  Nie widać żadnych efektów tygodnia diety, poza kilkoma wpisami na tym blogu. Byłam na to nastawiona.

suicidalmaniac.blog

Bieszczady 2006-08-07 09:55:25

Fajne są Bieszczady
uwładzają się niedowłady
napowietrza się niedotlenione
i nawadnia sie to co wyschnione
dolesia się to co bezlesiste
doczłapia to co niedoczłapiste
dopatrza się to co niedopatrzone
uwzględnia to co nieuwzględnione

i trawka do gęby
w przestrzenie
wzrok przez dno butelki
i nie wiem
gdzie kto i komu za ile
a trwa to wieczność - chwilę

skomentuj (0)

bieszczadowe pomyjki 2006-08-07 17:48:08

Bieszczadnik

Na Połoninach zażerał słoninę,
w Ustrzykach strzegł sie przed strzyżeniem w zimie,
w Bereżkach baraszkował, w Wetlinie tulił chaty
w Wołosatem się kąpał wraz z wołem włochatym,
w Mucznym raz zamuczał, w Cisnej miał za ciasno,
na Tarnicy tarł lico, a na Haliczu raz klął.
Nad Sanem kiedyś zasnał i miał sen o potędze:
są góry, jest droga, on na niej ... nic więcej
zbudził się ze.