O czym chcesz poczytać na blogach?

Nauka czytania

Omnibus

Słowo mówione można zapisać i potem odczytać),

- kreatywne pisanie (bazgrołki, tworzenie książek);

Polecam:

- FULLAR, metoda do wprow. liter (patyk, kółko i ptaszek),

- TARP – met. czytania wspomagana nagraniem magnetofonowym,

- książeczki ze słowami i obrazkami do czytania globalnego (w kolejności wprowadzamy: rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, po 2 wyrazy, zdania, na końcu przyimki i zaimki). 3 razy dziennie po 5 słów przez 5 dni,.

- Czytam sam (10 zł, dla 6-7latków);

- Majchrzak,

- Rocławski,

- Bogdanowicz (Metoda Dobrego Startu, jest też dla młodszych przedszkolaków, piosenki, karty);

- Łyko, Poznaję litery i czytam  (12 zł);

- Silberg, Nauka pisania i czytania przez zabawę (pakiet za 45 zł);

- Schiller, Wczesne czytanie (sporo teorii oraz zajęcia do każdej litery).

 

 

 

Ps. Klasę mam świetną. Pracy mnóstwo, ale jakoś ogarniam, przy wydatnej pomocy innych.

Dysleksja Rozwojowa

    Tego wieku dziecko ma ustabilizowany narząd wzroku i powinno potrafić skupić się na tekście.
  • Trudności ortograficzne.
  • Problemy z nauką języka obcego.

Oczywiście samo rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim wyzwaniem dla dziecka. Nowe wymagania potrafią.
Tych dziedzinach. Jednak jeśli wyżej wymienione problemy utrzymują się, warto sprawdzić, czy przyczyną nie jest dysleksja. I należy pamiętać, że problemy z nauką pisania i czytania nie wynikają z lenistwa dzieci i zamiast denerwować się na nie, warto poszukać informacji, jak zachęcić dzieci do pracy :)
  • Studia przypadku
  • Sławni z dysleksją
  • Ćwiczenia online

Moje publikacje

Glenna Domana). Jego elastyczność odpowiadała moim oczekiwaniom i jak się okazało również oczekiwaniom dzieci. Realizowałam jego elementy . Pierwsze działania podjęłam od września 2002 r .Obejmowały czytanie całościowe (globalne ) wyrazów. Zabawy kartami do czytania w dwóch wersjach; -z podpisami -do etykietowania były nieocenionymi ,przydatnymi pomocami. Następnie przeprowadziłam z każdym dzieckiem „ inicjację „( I . Majchrzak) i rozpoczęłam urozmaicone zabawy mające na celu sprawne rozpoznawanie imienia.Do pozytywnych efektów podjętego działania zaliczyć mogę to, że w czerwcu 2003 roku wśród 24 moich wychowanków - 12 czyta zdania -14 odczytuje wyrazy -18 czyta sylaby Za sukces uważam również to, że wszystkie litery łącznie z dwuznakami poznało 7 osób. A nauka czytania nie była wymuszoną czynnością, była radosną zabawą w czytanie. Zadowoleni są rodzice, ponieważ ich dziecko rozwija się. Buduje się korzystny obraz przedszkola w otaczającym je środowisku. Na pewno będę kontynuowała realizację zadań.

mefailenglish

Potem były kolejne płyty tegoż zespołu, potem znów zaczałem szukać nowości. Tutaj trafiłem na Groove Salad z soma fm, gdzie jest głównie muzyka ambientowa. W komentarzach do ww. wpisu natrafiłem, oczywiście na dużo innych zespołów wartych polecenia, m.in. Sigur Rós i Mogwai

Ostatnimi czasy słucham głównie Frisky Radio na zmianę z Groove Salad.

 

A Wy? Słuchacie muzyki podczas nauki/czytania? Czy wręcz przeciwnie, uważacie to za “zło wcielone”?

Paulaaaa pisze:

Zdarza mi się słuchać muzyki podczas nauki i czytania. Nawet powiedziałabym, że dosyć często w każdym razie zazwyczaj jest to coś ze słowami, nie przepadam za “melodiami”, bo mnie to po prostu usypia aczkolwiek nie powiem, że nie lubię czasem czegoś tego typu posłuchać – ale nie do nauki.

Blog akademickiego nonkonformisty – Józefa Wieczorka

W jednym z przedszkoli w powiecie wołomińskim odbywają się tajne zajęcia z czytania i pisania dla sześciolatków. Tajne, bo zgodnie z nową podstawą programową dla.Podobnie uczą się także dzieci w jednym z przedszkoli w powiecie pruszkowskim oraz we Wrocławiu. Tyle że w tych przypadkach nauka odbywa się na prośbę samych rodziców, którzy zaoferowali pomoc w organizacji zajęć, zakupili podręczniki i pomoce naukowe. W żadnym z nich dzieci nie mają jednak zeszytów. W przypadku kontroli byłby to ewidentny dowód na prowadzenie niezgodnych z prawem.

bohaterowie opowiadań. - Onet.pl Blog


INNI.

Imię i nazwisko
: Ana McGrey
Wiek: 16 lat
Sympatia: Sebastian Moore
Hobby: Quiddtich, czytanie, wkurzanie Rona

Imię i nazwisko: Sebastian Moore
Wiek: 16 lat
Sympatia: Ana McGrey
Hobby: nauka, czytanie książek o wampirach

Imię i nazwisko: Catherine Valmont
Wiek: 16 lat
Sympatia: brak

Książki, które czytałam - Onet.pl Blog

W bibliografii aż roi się od pozycji co najwyżej popularnonaukowych, a raczej poradników. Nie przeszkadzałoby mi to absolutnie, zwłaszcza, że niektóre z nich cenię, gdyby nie to, że autorki silą się na taką naukowość (miarą naukowości jest nieprzyswajalność produktu). lubię książki naukowe, jeżeli prezentują coś nowego, ale robienie streszczenia z nienowej już literatury dostępnej na rynku bądź w bibliotekach na prawdę moim zdaniem mija się z celem. Ale.

Znów praca, ale tym razem połączona z ogromną przyjemnością. Książka składa się z kilku wywiadów, w których autorka przybliża swoją koncepcję odimiennej nauki czytania. Poza tym, że czyta się lekko i bardzo przyjemnie. To, co uderza to sposób pisania o dzieciach. Inny, zupełnie inny niż u pedagogów. Autorka z resztą zastrzega sobie na początku, że pedagogiem nie jest, więc.