O czym chcesz poczytać na blogach?

Nato

Łukasz Błażys

1997 roku. Tu możemy postawić pytanie: czy umieszczenie rakiet 70 km od granicy rzeczywiście narusza akt ? Kwestia sporna.

Gdyby jednak USA wystąpiło z NATO teoretycznie nie było by problemu (teoretycznie, ponieważ w praktyce Rosjanie na pewno znaleźliby argument przeciw). A czym byłoby NATO bez Stanów Zjednoczonych ? Zwykłą organizacją z którą poważny kraj nie za bardzo by się liczył. Wyobraźmy sobie sytuacje, że Polska zostaje zaatakowana przez wrogie państwo. Zgodnie z artykułem piątym który mówi, że atak na dowolne państwo, należące do NATO, równy jest z atakiem na cały Sojusz, w obronie Polski powinno stanąć całe NATO. Jednak stanąć w obronie, nie znaczy dyplomatycznie powiedzieć NIE, stanąć w obronie to znaczy wykorzystać wszelkie możliwe sposoby, w tym również użycie siły. A jak to się ma do rzeczywistości ? Wyobraźmy sobie nagle pomoc Belgii, Holandii, Francji. No tak, jeszcze jest nasz niemiecki sąsiad. Kwestii Wielkiej Brytanii chyba nie ma sensu poruszać (tak, tak, mają świetne siły zbrojne, ale co z tego jak będą patrzeć głównie na swój interes ?). Po za tym, uczmy się na błędach:.

artykuły komentarze felietony - bloog.pl

 

Dalej, biorąc pod uwagę to, jak prowadzone jest śledztwo, i czy w ogóle można powiedzieć że Polska faktycznie prowadzi śledztwo, to odpowiedzialność Pana Tuska jest jeszcze większa.

W ogóle jestem zszokowany tym, że po takim wydarzeniu rząd nie podał się do dymisji i nie powołał międzynarodowych grup ds. tego zdarzenia, np. grupy z ramienia NATO czy UE. Poza tym milczenie tych organizacji wydaje się jakby zmową milczenia i świadczy o działaniu na szkodę Polski.

 

Nie trzeba być specjalnie spostrzegawczym, aby dostrzec panikę i wręcz przerażenie w oczach naszych niektórych rządzących. Ale nie ma co się dziwić, bo sprawy każdego dnia idą coraz dalej, jest coraz więcej dowodów, nieścisłości. Sprawy wymknęły się spod.

zielonalibia

"szczurzą radą") została zaatakowana przez libijskich partyzantów, wiernych rządowi. W ataku śmierć ponieśli obywatele Stanów Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii, w tym najemnicy prywatnej firmy ochroniarskiej Blackwater. W skład TRN wchodzą byli członkowie libijskiego rządu, którzy przyłączyli się do planowanego przez kraje zachodnie zamachu stanu. Nigdy nie zostało ujawnione dokładnie kto zasiada w TRN.

skomentuj (0)

Smutny bilans "humanitarnych" nalotów NATO na Libię 2011-06-03 21:31:23

Do dnia dzisiejszego w wyniku agresji NATO śmierć poniosło 718 cywilów a 4067 osób zostało rannych. Rzecznik rządu Libii, Musa Ibrahim oświadczył, iż 433 rannych znajduje się w stanie ciężkim. Lista ofiar po stronie libijskiej nie zawiera strat wojskowych, gdyż ministerstwo obrony nie wydało w tej sprawie jeszcze żadnego raportu.

skomentuj (0)

7 dni – prawdziwe wyzwanie to poznać Świat

Zaopatrzenie kraju ofiary takiej agresji w surowce energetyczne, od których dostaw kraj ten został odcięty”.

Lugar postuluje zatem plan zbliżony do proponowanego swego czasu przez rząd Polski paktu energetycznego, nazwanego też energetycznym NATO. Został on wtedy źle przyjęty w Europie.

SpiritoLibero


I organizować się.

To jest robota do zrobienia.


Komentarzy: 1 NATO – Paladyn wolności ze skrętem w gębie 2011-03-30


W ciągu ostatnich dwunastu lat, od agresji NATO na byłą Jugosławię, to już nie pierwszy raz jak jesteśmy świadkami międzynarodowej interwencji mającej za cel suwerenne państwo.

I wszystko to pod egidą ONZ, ze szczytnymi hasłami „demokracji” i „obrony praw człowieka” na ustach.

W rzeczywistości jest to stara jak świat technika „divide et impera” - dziel i rządź, której jedynym celem jest pozbawianie narodów suwerenności państwowej, przywłaszczenie bogactw naturalnych niezależnych do tej pory krajów i coraz większe umacnianie.

Polska Lewica media - Onet.pl Blog

Z apelem o poparcie kandydatury duńskiego premiera Rasmussena na stanowisko szefa NATO i nieprzyłączanie się do prób jej blokowania przez państwa muzułmańskie zwrócił się do polskich władz przewodniczący Polskiej Lewicy Leszek Miller. Według byłego premiera szans Sikorskiego na to stanowisko uniemożliwiła polska polityka, zwłaszcza prezydenta Kaczyńskiego. -W sytuacji, w której polska kandydatura jest praktycznie bez szans, kandydatura Rasmussena jest najlepszą z możliwych. Nie tylko dlatego, że ten wybitny polityk doskonale orientuje się w problematyce NATO, ale dlatego, że Polska ma pewien dług wdzięczności, który powinna teraz spłacić - powiedział były premier na zorganizowanej konferencji prasowej.

 

W ocenie Leszka Millera Polska powinna odwdzięczyć się duńskiemu premierowi za jego "bardzo przyjazną i konstruktywną postawę" w finale polskich negocjacji dotyczących przystąpienia do Unii Europejskiej. - Kiedy Polska kończyła rokowania otwierające nam drogę do Unii, Rasmussen stał na czele duńskiej prezydencji i w imieniu całej Unii prowadził końcowe negocjacje - powiedział.