O czym chcesz poczytać na blogach?

Native speaker

Gosiabutler's Blog

Na ostatnią sylabę i wymawia go jak JUnik – eunuch. Więc ona myśli, że mówi, że każda bombka jest unikalna. Tak samo Szwed Henning Mankell , autor świetnego Wallandera, udziela w radio wywiadu tak perfekcyjnie po angielsku, że można by przyjąć, że jest native speakerem, aż tu nagle mówi ” stereoTYP” zamiast angielskiej wymowy „TAJP”.
No to co zrobić, żeby sobie poprawić ogólnie wymowę, ale tak szybko, już, bo jesteśmy niecierpliwi? Paradoksalnie, należy być BARDZIEJ leniwym i niedbałym. Ktoś.

.::Samotny blog::.

Bez efektu... nikt Ci nie pomoze wyjsc z tego cało... jedyna nadzieja? Rzeką przepłynie statek i pogrąży Cię bardziej, lub tez fale przez niego wytworzone sprowadzą Cię na kurs ku brzegowi... rozpuścisz sie w wodzie... rzeka wyschnie...

2. Biografia of NATIVE SPEAKERS
postać nr. 1... Afroamerykanin
Urodzony nawet nie tak dawno temu we Francji, a dokładniej w Paryżu. Z matki Jamajki i ojca Kameruńczyka. Był jednym z 8 dzieci swojej rodzicielki i jednym z 9 dzieci rodziciela:) Ojciec pracował jeździł po.

suharsky blog ;)

Magdalena, czy tobie nigdy sie nie zdazylo puscic baka?" no i bylo wesolo i te puszczanie bakow bylo bardziej dozwolone.

co do baby i pierdzenia, to kiedys w liceum czyli tak dawno temu, ze jeszcze czesci uzyszkodnikow na swiecie nie bylo, mielismy angola z native speakerem. gosciu byl fajny i opowiedzial nam, jak to byl kiedys przekonany, ze kobiety nie pierdza. sa takimi istotami cudownymi, ze im sie to nie zdaza. no i pewnego dnia stal gdzies z 2 babkami no i nagle poczul smrod! jego mit niepierdzacych kobiet zostal brutalnie.

hind blog

Lori, musze się nią umówic, no bo oczywiście okazało
się, że gdzieś zawieruszyła mi sie jej komórka, wrr... aha, no a tak w ogóle
to szkołe mam super, jest lepsza niż się spodziewałam, angielskiego mamy po
uszy - 6h/tydzien z czego 2h z native speakerem i 4h z polskim nauczycielem,
do tego chyba wszyscy nauczyciele wymiatają po angielsku, do tego stopnia, ze
matematyke babka prowadzi raz po polsku, raz o angielsku - notatki z logiki
mam raz takie, raz takie ;) chemiczka kaze uczyc sie.

LISTY

Do powiedzenia niż ona.

Trochę, ma się rozumieć, przesadzam. Powinnam chwalić taką różnorodność, w końcu na czymś trzeba oprzeć te zajęcia. Strzelam do tarczy obok, bo tylko ta jest w moim zasięgu. Mogę irytować się na fakt, że nie będąc native speaker, często jestem traktowana jako ta głupsza, wolniejsza, dziwaczka nawet, ale po co? To w końcu nie mój problem, chociaż, czy rzeczywiście?
Parę dni temu stałam w ogonku do przymierzalni. Dziewczyna przede mną zagaiła rozmowę, kiedy.

bezbrzezna-pogarda.blog

Jako koło ratunkowe, a kolejny jeszcze tylko przyszły 400 km dalej. podjęłam dwie przegenialne decyzje: skończyć i pojechać. szkoda, że tak długo zajęło mi budzenie się z tej głupoty. dobrze, że pojechałam. zaczęłam się uczyć niemieckiego. mam prywatnego native speakera. który mnie lubi. i będzie moim mężem. tylko jeszcze o tym nie wie. ekspres do kawy uznam za pierścionek. drogi ekspres.
bo wszystko zmierzało ku lepszemu. ja się ogarnęłam, zaczęłam coś robić, myśleć przyszłościowo i w ogóle zaczęłam.