O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

National gallery

- bloog.pl

Sebastiany, Madonny, jedno malzenstwo i Sw. Michal

Od poludnia - National Gallery. Co moge powiedziec. Plakalam. Wiem.... jestem zbyt egzaltowana. Ale widzac Leonarda, Caravaggia, Michala Aniola, niezliczona ilosc Sw. Sebastianow, Madonn, Rodzine Arnolfinich, kilka Memlingow, Hansow Holbainow.... Vermeery, Rubensy El Greca i Zurbarany...  Takie miejsa lamia mi.

Miski do mleka

Na wystawę Gauguin: Maker of Myth waszyngtońska National Gallery of Art wypożyczyła od nowojorskiego Metropolitan Museum of Art Dwie Tahitanki Gauguina. Wypożyczyła i powiesiła.

Pierwszego kwietnia do National Gallery przybyła Susan Burns. Przybyła, zobaczyła, i postanowiła zwyciężyć. Najpierw próbowała.

Fun English

Królewskiego, Uniwersytetu Londyńskiego, Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie oraz wielu innych szkół wyższych. Jest także dużym ośodkiem kultularnym: opera Covent Garden, słynne orkiestry (London Symphony Orchestra, BBC Orchestra i London Philharmonic Orchestra) oraz teatry (m.in. National Theatre). Znajdują się tu liczne muzea i galerie, które przyciągają turystów z całego świata. Najbardziej znane to British Museum, National Gallery, Tate Gallery, Muzeum Viktorii i Alberta, Natural History Museum, London Museum, Science Museum, Imperial War Museum. Londyn jest także kojarzony z ogromną liczbą pięknych i zadbanych parków (Hyde Park, St. James Park, Kew Gardens, Green Park, Regent's Park i wiele innych).

eRe nah Eireann - bloog.pl


www.bew.com.pl

i Book of Durrow :-)* National Gallery of Ireland


www.bew.com.pl
Caravaggio, Pojmanie Chrystusa

* Poczta Główna


www.pro.corbis.com

*.

naitsabes.blog

Gardens wznosi się XVIII-wieczny królewski Kensington Palace.
Londyn jest siedzibą wspaniałych muzeów. Istniejące od 1753 r. British Museum posiada bezcenne zbiory dzieł sztuki starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu oraz rękodzieła artystycznego z różnych okresów i regionów. National Gallery wystawia arcydzieła malarstwa europejskiego od XIV do XX w. (w zbiorach znajdują się szczególnie bogate kolekcje malarstwa włoskiego renesansu i XVII-wiecznego malarstwa Holandii i Flandrii). Tate Gallery eksponuje bogatą kolekcję dzieł sztuki artystów brytyjskich.
.

Australia 2008

Za chwilę.

Wcześniej wyjeżdżając z Sydney zbaczamy z głównej Princes HWY(droga nr 1) na drogę 68, wąską asfaltówkę, która prowadzi również na południe, tyle że przez Royal National Park(Królewski Park Narodowy)Za wjazd płacimy 11$ i pokręcona droga prowadzi nas w dzicz. Droga 68 to raj dla motocyklistów. To bieszczadzkie pętle w NSW. Spotykamy dziesiątki posiadaczy jednośladów, którzy w pełnym złożeniu wyskakują co chwila zza kolejnych fantastycznych.

Czegoś tak dobrego. Ciekawe kto wziął pieniążek za pomysł? Idę o zakład, że Europejczyk z krwi i kości. Warto.

Potem obiad w wietnamskiej restauracji i nie starcza czasu na National Gallery of Australia. Mamy godzinę do zamknięcia i kilometry do domu. Wybieramy kilometry i w ciemnościach wracamy do Sydney. Wyjeżdżając z Canberry spotykamy na obrzeżach miasta stado kangurów i lecimy dalej. Pół dnia to trochę za mało na obejrzenie dziwnego tworu jakim jest Canberra..

salceson blog

Duchem


Dzien Kobiet

Przyjechalem do Sheffield. Z oddali ujrzalem nasze obrzydliwe Art's Tower. Budynek ten najwiekszy co do wysoksoci chyba w calym Poludniwoym w Yorkshire o uroku klocka z metalu i szkla z.I trzeba bedzie pojsc na Guinessika
salceson 2004-03-16 23:18:55
skomentuj (8)


There is a lot of hypocrisy about the ethics of buying and selling organs.....
To cytat z artykulu, ktory dzisiaj pzreczytalem w.British Museum a wnim moje ukochane rekozdielnictwo aborygenskie i asyryjskiej. Nie bede mowil o innych atrakcjach Tate i National Gallery.
salceson 2004-03-05 16:18:40
skomentuj (1)
Rzucilem palenie....zwyciezylem sie:))

Imię szału - Onet.pl Blog


their band has officially ended and will make no further new recordings or perform live.

The reason is not due to artistic differences or lack of wanting to continue, nor any
health issues as both Meg and Jack are feeling fine and in.

W fajność! Wymienię i skomentuję:

 

- jadę do Anglii! Londyn i Oksford! W końcu zobaczę National Gallery i British Museum. Cały tydzień! Oczywiście byłam już w stolicy, jednak tylko na dwa dni. Do tego jedzie K. Łiii! Będzie cudnie!

- oficjalnie przedstawiam się jako wolontariuszka! Jestem taka szczęśliwa!

- co dwa tygodnie w bibliotece będą.