O czym chcesz poczytać na blogach?

Narty biegowe

szosaimtb blogOgraniczenie się do jazdy na rowerze zamyka nam wiele dróg przyjemnego spędzania czasu. Zimową porą można oczywiście oddać się szaleństwom na stoku. Ostatnio jednak testujemy coraz popularniejsze w Polsce narty biegowe. Sprzęt? Ja swój przedpotopowy zestaw kupiłem za 110zł pod Młynem we Wrocławiu. Agatka dała dwa razy tyle, ale narty ma w bardzo dobrym stanie, buty super a wszystko ładne, w błękitno-dziewczęcych barwach ;) Technika jazdy? Z początku.
Są wprost oszałamiające - sprawdzone latem na rowerze. Jednak chciałbym napisać tutaj kilka słów na temat tras rozpoczynających się na Przełęczy Spalona w Górach Bystrzyckich.

Od 2-3 sezonów w Górach Bystrzyckich utrzymywane są biegowe trasy narciarskie. Pętle zaczynają się obok schroniska Jagodna w Spalonej. Przy schronisku znajduje się mały parking i funkcjonuje wypożyczalnia nart biegowych (z tego co pamiętam, wypożyczenie kompletu biegówek kosztuje 35zł). W schronisku.

od czasu do czasu mam czas... - bloog.pl

Sezonem bezruchu. Nie cierpię zjeżdżać na nartach z górki. Kilku już mnie próbowało zarazić tym sportem, ale nie działa to na mnie. Tak samo nie widzę się w skokach. Alę lubię biegać, okolica się nadaje, więc zdecydowałem się zainwestować w narty biegowe. Ponieważ ostatni raz biegałem na nartach w wieku 20 lat (miłe wspomnienia), a od tego czasu wiele się zmieniło, to chętnie wysłucham porad bardziej doświadczonych w tym "fachu" specjalistów.

Niedługo szkoła średnia.

Fitness

Procesy życiowe oraz praca serca przebiegają bardziej harmonijnie. Nie należy doprowadzać do nadmiernego zmęczenia organizmu. Trzeba wysiłek, długość i trudność trasy dostosować do swoich możliwości. Należy też robić odpoczynki.

Biegi na nartach są także świetnym przygotowaniem kondycyjnym do narciarstwa zjazdowego. Dla zjazdowców stosowane są jako „odpoczynek”. Jazda na stoku przed południem, a spacer na biegówkach wieczorem. W biegach narciarskich ważny jest odpowiedni dobór sprzętu, butów oraz ubrań. Narty powinny być długie, dzięki czemu nie zatapiają się w miękkim śniegu. Po ubitym i twardym śniegu łatwiejsze prowadzenie nart ułatwiają okucia na krawędziach nart. Kijki natomiast powinny być długie – powyżej ramion. Buty natomiast.

Nasza Klasa XIb I L.O. im. Stefana Żeromskiego w Kielcach - Onet.pl Blog

Po rezerwacie przyrody "Blueberry Plains". Graniczy on z "bazą" i jest pełen ścieżek i tras. Niektóre z nich, świetnie przygotowane, służą do uprawiania narciarstwa biegowego.

  

W trakcie spaceru, po spłoszeniu pary jeleni, trafiliśmy na wspaniałe grzyby jadalne. Królem.

Walorów wizualnych, pokazały wysoki poziom artystyczny oraz reżyserski autora. Po południu pojechaliśmy do pobliskiego ośrodka sportowego Blue Mountain (narty zjazdowe,narty biegowe, rowery górskie, golf).

  

Czekała tam na nas miła niespodzianka w postaci zawodów zjazdowych na rowerach górskich.