O czym chcesz poczytać na blogach?

Narodowy bank polski

Blog numizmatycznie

              90 rocznica
                                      utworzenia N.I.K

180 lat bankowosci     Jaszczurka zielonka
centralnej w Polsce


  

Księga gości
 
0 W maju nie wydamy monet. Abonenci płaćcie w czerwcu!! 2009-05-06 Narodowy Bank Polski zapowiedział że w maju nie wyda żadnych monet kolekcjonerskich, z tego powodu Abonenci posiadający Abonament na cały 2009 rok zostaną poinformowani o łącznej kwocie wpłaty za monety wydane w kwietniu i czerwcu po podaniu.I planu emisji monet 2 zł Nordic Gold, stanowiącym załącznik do uchwały nr 30/2008 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 10 lipca 2008 r., oraz w uchwale z dnia 13 stycznia 2006 r. w sprawie zasad i warunków sprzedaży przez Narodowy Bank Polski monet, banknotów i numizmatów przeznaczonych na cele kolekcjonerskie oraz na inne cele (M. P. Nr 4, poz. 68, z późn. zm.), NBP odstępuje od opracowywania oraz podawania do publicznej wiadomości.

Blog Jaśka Jęczmyka

Spłacą swoje zobowiązania wobec władzy po 2014 roku. Władza przejmuje ryzyko na siebie.

Ile to będzie kosztować? Nikt tego nie jest w stanie przewidzieć. Co więcej, cały plan wymaga ułożenia się ze Szwajcarskim Bankiem Narodowym. Czyżbyśmy mieli do czynienia z kaczką dziennikarską?

Narodowy Bank Polski mierzył się jakiś czas temu z innym problemem. Banki w Polsce miały problemy z pozyskiwaniem franka. W tym przypadku również doszło do wzięcia ryzyka na władzę. Narodowy Bank Polski dokonywał swapów z SNB. Wymiana.

Kredyty, Lokaty, Finanse, Oszczędności - co z nimi zrobić?

Tutaj od osoby zaciągającej kredyt. Jeśli jest to osoba odpowiedzialna to bez problemu będzie spłacać raty kredytowe nawet gdy ich wysokość ulegnie zmianie. Natomiast jeśli ktoś nie ma stałego zatrudnienia to nie dostanie od banku kredytu hipotecznego bo nie będzie go stać na jego spłatę. Kredyt hipoteczny to dobra rzecz. Możemy wziąść kredyt na budowę domu albo zwykły kredyt zabezpieczony posiadaną już hipoteką. 

 


Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 kwietnia 2009
Banki w Rzeczypospolitej Polskiej - informacje

Blog ten postanowiłem stworzyć, aby móc podzielić się moją finansową wiedzą z każdym zainteresowanym. Nie ma na świecie osoby, której pieniądze nie dotyczą. Masz.

Się zmiejsza. Skoro tylko tyle gotówki jest w obiegu to gdzie znajduje się reszta pieniędzy? Oczywiście w bankach w postaci elektronicznej lub innych formach przechowywania pieniądza np. złocie.
Na terenie Polski działa NBP (Narodowy Bank Polski). Odpowiada on za wiele rzeczy najważniejszą z nich jest utrzymywanie inflacji na odpowiednim poziomie. NBP zatwierdza również obniżki lub podniesienie stóp procentowych.


 

 

Nawigacja szuka kierunku

Dla zwiedzających. Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę, każdy będzie mógł odwiedzić siedzibę banku centralnego przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie, aby na własne oczy przekonać się jak działa instytucja emitująca złotego. Narodowy Bank Polski to bank szczególnego rodzaju. W przeciwieństwie do innych banków, które starają się zarobić jak najwięcej dla swoich właścicieli oferując swoje usługi finansowe ludności i firmom, nie zabiega o maksymalizację zysku. Jego podstawowym zadaniem jest emitowanie w imieniu państwa, czyli.

wola44.wordpress.com

Amerykanom podejścia do prawa w ogóle a do swojej konstytucji w szczególności. Często na ich filmach ich widać, jak średni amerykański menel zna i szanuje swoje i innych konstytucyjne prawa – lepiej niż niejeden polski polityk, urzędnik czy sędzia zna konstytucyjne obowiązki i zakazy dotyczące swojego urzędu.

Podałem Panu Rzecznikowi kilka przykładów.

( I ) przypadek deportacji Belgom polskiego Cygana,.

Którzy zobowiązali się w układach akcesyjnych do rezygnacji z polskiej waluty na rzecz €uro, podczas gdy art. 227, Konstytucji „bezpośrednio” stwierdza: Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej.

( II ) Z własnego doświadczenia podałem przykład postępowania.