O czym chcesz poczytać na blogach?

Namib

mulatto - Onet.pl Blog

Spotyka góra swój cień

W kolejnym dniu Festiwalu w Obieżyświat Resto Bar, miał miejsce kolejny pokaz „Spotyka góra swój cień”.
Aby fani futbolu nie naoglądali się za dużo afrykańskiej nędzy, w Kapsztadzie z mapy miasta sprzątnięto całe osiedla warstw najgorzej usytuowanych. Film śledzi organizację protestu i oporu mieszkańców wyrzuconych z rodzinami na bruk, rysując analogię między przymusowymi eksmisjami najbiedniejszych warstw społecznych, a systemem apartheidu.

 


mulatto (21:33)
Wypowiedz się.
Pocztówki z Namibu

biologia blog

  Monika Hanczewska               11 11 pustynia Kalahari 11 11 ssaki torbacze wyspy wokół Australii   Olga Jędrzejak               12 12 pustynia Namib 12

GeografiaŚwiata

Żyjących na terenach zalewowych, np. antylop kob, a także ryb, z których wyróżnić okonia nilowego a także rybę tygrysią. Najczęściej spotykane zwierzęta oraz rośliny:
• hipopotam
• ryby pielęgnicowate
• flaming mały
• papirus

Tereny pustynne
Do afrykańskich pustyni zalicza się: największą na świecie – Saharę, pustynie Rogu Afryki, Kalahari oraz pustynię Namib. Choć pustynie wydają się lądem pozbawionym życia, są domem dla wielu zwierząt i ptaków, takich jak: drop czy stepówka. Najczęściej spotykane zwierzęta oraz rośliny:
• antylopa adaks
• scynk aptekarski
• stepówka
• fenek
• róża jerychońska
i inne.


Tereny górzyste
Ruwenzori zwane także Górami Księżycowymi, Mount Kenia i Kilimandżaro posiadają różnorodną faunę i.

GkGothic

Do Obozu Bractwa, musisz przekonać do siebie kilku Baalów. Parę przydatnych informacji może udzielić ci nowicjusz Joru [lokalizacja: od Głównej Bramy skręć w lewo, Joru stoi na pierwszym skrzyżowaniu, obok grupka siedzących Nowicjuszy] w zamian za trzy skręty, które otrzymasz w ramach dziennej racji ziela od Fortuno [stoi pod chatą Cor Kaloma, jeśli nie wiesz jak tam trafić, pomów z Lesterem stojącym nieopodal Głównej Bramy - zaprowadzi cię on w najważniejsze miejsca Obozu na Bagnie].

Baalowie, którzy mogą się za Tobą wstawić:
- Baal Namib [lokalizacja: nieopodal Głównej Bramy]
Aby zyskać jego poparcie, porozmawiaj z Lesterem i każ się gdzieś zaprowadzić; w trakcie drogi wspomnij mu, że chcesz się przyłączyć do Bractwa, a on wyjaśni ci jak możesz przekonać do siebie Baala Namiba; wróć razem z Lesterem do Baala Namiba - zacznie się rozmowa, która sprawi, że Baal odezwie się do ciebie i zyskasz jego poparcie.
- Baal Orun [lokalizacja: od Głównej Bramy idź prawym pomostem, po kilku skrzyżowaniach dojdziesz do miejsca, gdzie Baal Orun nadzoruje pracę Nowicjuszy].
Aby zyskać jego.