O czym chcesz poczytać na blogach?

Nałóg

Świat w naszej perspektywie - Onet.pl Blog

Nie przejmuje czyjąś krzywdą, liczy się zysk, a szukanie przyjaciół w tym środowisku może okazać się największym błędem. Zamiast nabijać im materac, można pokazać, że nadal się racjonalnie myśli, o ile nie jest jeszcze za późno. Z tego co mówią statystyki,większość uzależnień, a także popadania w narkomanię, rozpoczyna się od tej lekkiej marihuany. Zatracili granicę? Owszem, ale jest ona bardzo cienka,dlatego to coś, co może dosięgnąć każdego.


Ludzie uzależnieni mają trudności życiowe, często z góry są skazani na upadek. Uzależnienie również prowadzi do śmierci. Nałóg jest jedną z najczęstszych przyczyn śmiertelności u ludzi, tuż obok śmierci naturalnej i chorób. Czasem warto jest więc mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ każdy nałóg ma w sobie negatywne cechy. W każdej chwili można stracić kontrolę, a uświadomienie sobie, że coś jest nie tak, wcale nie jest takie łatwe. Wyjście z uzależnień trwa latami. Warto więc zastanowić się zawczasu.


Proszę jednak o nie lekceważenie tego wątku. Myślenie, iż nie ma się nic wspólnego z narkotykami, więc wszystko jest w porządku, wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Każdy z Was może mieć na.

życie po alkoholu

Na sylwestra....

codowny koniec roku....

oby dla was i dla Ciebie był lepszy...

 

Kot.

03:12, kociesprawy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 01 października 2009
życie po alkoholu - o ja pier**lę, kolejna jazda!!!

chcieliście to macie - dobra - powinienem pisać częściej, teraz jestem nałogowym leniem czy cuś.... no dobra - palaczem też - mam nałóg palenia głupa:)... ok, i kawoszem, ale ostatnio nie ma czasu w pracy pić kawki.... W dodatku kilka osób, którym się do niniejszego "wodolejstwa" internetowego przyznałem, ma teraz pretensje, że je pominięto. Więc od począku - i proszę o cierpliwość:

1. kochana rodzino - to ze napisałem, że przyjaciel pomógł to znaczy dokładnie to co napisałem. Przypominam - ideą blogu jest w pewien sposób ANONIMOWOŚĆ. Więc - nie wymienię każdego z Was z imienia i nazwiska. Wiem, że często Was wurviam, tylko czasem jestem miły, głóie niecierpliwy, ale to nie znaczy, że nie trzymam Was w sercu i nie znaczy to, że Wam nie dziękuję. Po.

Moje Felietony - Onet.pl Blog

  a koleżanki przekonywały mnie, że wypicie codziennie jednej butelki piwa lub dwóch, trzech kieliszków wina to nic strasznego i z pewnością nie doprowadzi do alkoholowego nałogu.

W moim mieście zgodnie z panującą w całej Polsce modą pojawiły się dwa sklepy z dopalaczami. Nie wiem dokładnie gdzie i szukać nie będę, ale jestem pewna, że nie jeden młody a także starszy człowiek znalazł już do nich drogę. Bo cóż złego, gdy  spróbują raz lub dwa razy – myśli sobie taki kamikadze ? Przecież to jeszcze nie nałóg, przekonuje sam siebie. Mam syna studenta, a jak świat światem brać akademicka różnym eksperymentów, szczególnie podczas sesji poddać się gotowa. Boję się, by kiedyś nie spróbował.

Nie palę, pijam od wielkiego święta lub dzwonu, za dopalacze z pewnością nie sięgnę. Mam w sobie niespożyte pokłady energii, których dopalać niczym nie trzeba. Mam jednak i ja swoje słodkie grzeszki. Nieraz zdarza mi się przeholować z … ciasteczkami. Niestety w drodze do pracy mijam piekarnię, której wyroby nieraz już sprowadziły mnie na manowce.

Just EmO- My EmO diary... :@


Sama zaczęłam palić, ponieważ zaczęłam się zadawać z pewną dziewczyną, która miała kontakt z narkotykami, papierosami i alkoholem.. Niestety, w tamtym czasie moja sytuacja w rodzinie też nie należała do najlepszych. Starzy wygrażali sobie rozwodami, adwokatami, ojciec upijał się do nieprzytomności, a matka żyła tylko swoją pracą. Właśnie przez taką, a nie inną sytuację, nie mogłam liczyć nawet na cień wsparcia od strony rodziny...


Wracając do tematu papierosów. W ten paskudny nałóg wciągnęłam też, niestety, jedną z znajomych z klasy. A stało się to, ponieważ mieszkamy przy tej samej ulicy i z reguły razem chodzimy do szkoły. Więc, kiedy zaczęłyśmy wychodzić te kilka minut wcześniej, wykorzystywałyśmy je jak najbardziej się dało- mam tu na myśli to, że "jarałyśmy" tyle na ile czas nam pozwalał. Możnaby to różnie zinterpretować- wybór zostwiam Wam.
Pewnego dnia, w końcu dopadły mnie wyrzuty sumienia i postanowiłam rzucić. Z perspektywy czasu dodaję, że "rzucałam" chyba 5 razy. No, ale ten piąty raz okazał się być skuteczny.. No, ale kiedy po raz pierwszy postanowiłam rzucić, pamiętam,.

YOU are the most beautiful thing i keep inside my heart

|#010| Ten co debet ma na koncie w uczuciach chce mieć odskok. Od całego syfu, który znam bez znieczulenia .

piątek, 14.maja.2010, 23:27
Dawno nie pisałam, ale ostatnio nie miałam internetu, a później mało czasu. Siedzę cały czas przed komputerem i szukam szkoły, którą mogłabym dać jako szkołę trzeciego wyboru.

*

W rodzinach, w których jedno z rodziców jest alkoholikiem jest wiele problemów. Brak pieniędzy z czym idzie brak wyżywienia, dzieci nie mają podstawowych środków do życia. To nie człowiek jest winien takim nieszczęściom. To nałóg. Nałóg powinno się sądzić w rozwodach.
Nałóg powinno się zwalczyć, ale gdy jest już częścią człowieka, pozbycie się go graniczy z niemożliwościom. Pozbawia życia.
Wiele osób podejmuje się leczenia. Czasami bliska obecność alkoholika ukazuje z jakimi problemami zmaga się taka osoba. Wiele agresji, mało uczuć... To wszystko źle wpływa na otoczenie, na rodzinę. Rodzinę, która powoli się rozpada. Członkowie takich rodzin wolą rozpad rodziny niż tkwienie w przysłowiowym 'bagnie'.
Najgorsze jest to, że gdy dziecko w swoim wczesnym życiu zetknie się z pijaństwem, nałogami, alkoholizmem, to dla niego w.

Uzależnienia

Może, i to był cios. Wiatr powiedział, że mógłby zrobić z bezpieczeństwem i zaczął dmuchać. Wiatr wiał tak mocno, jak to możliwe, ale tylko człowiek zachowuje płaszcz trudniejsze. Wiatr wiał tak mocno, jak to możliwe, ale ludzie po prostu zachować płaszcz jest bardziej skomplikowana. Wreszcie wysiłku rzucił na wiatr. Po wszelkie wysiłki, aby zatrzymać wiatr. Wreszcie przyszedł słońce, było słonecznie i tam człowiek wiązki wziął płaszcz. Wreszcie wyszło słońce pokazało, że promienie słoneczne, a mężczyzna natychmiast podniósł płaszcz.
Tagi: nałóg nawyki poradnik porady uzależnienie
11:23, kox300
Link Dodaj komentarz »
AA - czy to dla ciebie?

Wbrew obiegowym opiniom i program Hype traktowania ludzi, którzy starają się program AA/12 krok rzadko są udane. W rzeczywistości, AA własnych badań wynika, że w najlepszym wypadku, aby znaleźć tylko 5% długi okres zwolnienia alkoholu,.

BLOG

Życiem jest dla mnie SZOKIEM...

Uzależnienie, czyli nałóg to mocno utrwalona skłonność do wykonywania mniej lub bardziej przyjemnych czynności, które najczęściej są szkodliwe dla zdrowia, a także potępiane przez otoczenie. Przykładami nałogów mogą być: alkoholizm, nikotynizm czy narkomania. Źródło uzależnienia tkwi w przyjemnościach dostarczanych przez konkretne przedmioty, czyli wychodzi na to, iż człowiekiem uzależnionym rządzi po prostu dana rzecz.

Chciałabym napisać coś o narkotykach. Wiem, że młodzież coraz częściej po to sięga nie wiedząc co z tego może wyniknąć...

Narkomania to nałóg wynikający z nadmiernego korzystania w czasie dłuższym lub krótszym ze środków uzależniających, czyli np. narkotyki, leki uspokajające i psychotropowe. Charakterystycznymi cechami dla tego rodzaju nałogu są przede wszystkim: konieczność przyjmowania środka odurzającego, tendencją do stałego zwiększania jego dawki oraz fizycznym i psychicznym uzależnieniem. Nagłe zaprzestanie brania środków powoduje przykre doznania abstynencyjne, które w skrajnych przypadkach kończą się śmiercią.
Zazwyczaj nałóg ten zaczyna rozwijać się po wielokrotnym zażyciu narkotyku, jednak istnieją dwa wyjątki, a są nimi heroina i kokaina,.