O czym chcesz poczytać na blogach?

Najpiękniejsze kolędy

……….Podróże z Pasją………

 Gdy już wstępnie zdecydowaliśmy na weekendowy wypad do Wiednia, po zrobieniu pierwszego researchu wybór ten okazał się również wyjątkowo trafiony ze względu na liczne jarmarki przedświąteczne…

Zamknijcie na chwilę oczy i wyobraźcie sobie pięknie oświetlone ulice oraz budynki takie jak ratusz i pałce, ogromne choinki, największe i najpiękniejsze place miejskie wypełnione drewnianymi budkami ze świątecznym jadłem i napitkiem, zapach ponczu, grzanego wina, imbiru, cynamonu, piernika, owoców, czekolady i kardamonu, subtelne ciepło jadalnych kasztanów oraz a gdzieś w tle dyskretnie sączy się muzyka – najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki…

Tak wgląda świąteczny Wiedeń.

Jak widać powodów by odwiedzić Wiedeń z łatwością znalazłam cale mnóstwo… Zatem postanowione! Czas na krótki wypad do Wiednia.

Jeśli od podróże chodzi w naszym przypadku od planów do czynów niedaleka droga od razu zaczynamy działać a świąteczne marzenie.

Wszystko o Nightwish i Tarji - Onet.pl Blog

Płyty
A jednak jeszcze coś napiszę przed wyjazdem. :) Płyta świąteczna "Maailman Kauneimmat Joululaulut" ("Najpiękniejsze kolędy świata"), chociaż jej wydanie zapowiedziane było dopiero na 18 listopada, już pojawiła się w fińskich sklepach no i rzecz jasna szybko wyciekła do Internetu. Pod spodem podaję linki do trzech piosenek, w których śpiewa Tarja:

Niczyja = Niewidzialna - Onet.pl Blog

Nie lubię świąt, bo nie spędzamy ich już jak kiedyś, wszyscy razem, całą rodziną. Tegoroczne nie były może inne, ale wesołe. Szczególnie przygotowania i pieczenie z mamą ciast ;-) Uśmiałyśmy się obie po pachy.
Wigilia spędzona w domu. Grałam na gitarze i śpiewaliśmy Kolędy ;-) Nawet ojciec śpiewał. Było naprawdę czuć te święta. Tylko brat jak zwykle w komputerze... Kiedyś on też poczuje potrzebę bycia z rodziną chociaż jeden dzień w roku.
Pierwszy Dzień Świąt na wsi. Też było wesoło, bo święta pokryły się z 50. urodzinami wuja %_% ;-) Miło tak posiedzieć w rodzinnym gronie, odrazu weselej na sercu się robi. Już.
Każde słowo w tej odzie oddaje pełną wartość tego, co czuję. I to jest piękne! Jeśli on będzie szczęśliwy, to ja też. Nawet jeśli powodem jego szczęścia nie będę ja.
Tak naprawdę nie wiem co mam tu dodać. Naprawdę te słowa wyrażają wszystko, co jest w moim sercu. WSZYSTKO! To najpiękniejsze uczucie, jakiego kiedykolwiek doznałam! Myśl o tym, że możesz wspierać osobę, którą kochasz jest naprawdę niesamowite. Kiedyś na pewno osoba ta doceni to i Ci podziękuje (nie pamięta złego, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję).

starszybrat-starszasiostra-wronki - Onet.pl Blog

Wielkimi krokami zbliżają się najpiękniejsze w ciągu całego roku święta – Święta Bożego Narodzenia. Przed nami  kolędy, prezenty, wspólne rodzinne świętowanie. Tradycyjnie też i nasza programowa rodzina spotkała się na wspólnym kolędowaniu. Przy wielkim stole zasiedli i młodsi i starsi, dzieląc się opłatkiem i składając sobie najpiękniejsze świąteczne życzenia. Nie zabrakło prawdziwie świątecznego akcentu w postaci przygotowanych przez dzieci, wolontariuszy i.

Blog armel

19 grudzień 2006   Sprzątam, sprzątam...ale większych efektów nie widzę, chyba dam spokój....resztę może rzeczywiście zostawić na Wielkanoc...hahhaa....
Życzenia składane przy opłatku, sianko pod białym obrusem, kolędy i nakrycie dla niespodziewanego gościa. Tradycja ta, pełna wzajemnej życzliwości i rodzinnego ciepła, liczy sobie setki lat. Nie wyobrażamy sobie, żeby mogło być inaczej. Najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa to chyba właśnie Wigilia, jej niecodzienny charakter i klimat. Staramy się go odtworzyć, wracając co roku do starych zwyczajów,znanych i.
Żaden mężczyzna...Na wielkim , kuchennym stole Babcia zagniatała ciasto na pierogi, drożdżowe baby i mój ulubiony świąteczny makowiec...Pod parapetem okiennym wbudowana była kuchenna szafka, wykonana osobiście przez Dziadka. Aby ją otworzyć, trzeba było wejść pod stół. To było moje ulubione miejsce. Po otworzeniu drzwiczek, na zewnątrz wydobywały się najpiękniejsze zapachy świata, utrwalone przez Babcię....Suszone jabłka, gruszki , śliwki w kolorowych płóciennych woreczkach...miód zbierany przez Dziadka w słoikach ozdobionych kapturkami z czerwonego papieru i przewiązanych kolorowymi wstążkami....laski wanilii w szeleszczących papierkach.....małe pierniczki w metalowych puszkach musiały skruszeć do.

Żyj z całych sił...

Często myślę też o tym jak to życie potrafi się wywrócić do góry nogami. Jak bardzo zmienić. Może nie rzuca się to w oczy, ale każdy z nas może pewnego dnia wstać i uświadomić sobie pewne sprawy, istotne, które zmieniają wszystko, że stąpa po nowej, innej ścieżce oraz to jakie życie może być niespodziewane, zaskakujące - i właśnie to nadaje mu chyba to co najpiękniejsze i najcenniejsze. I myślę, że niektórych życiowych szans nie możemy po prostu zmarnować, a może tak naprawde nie chcemy? :) Ja nie chce i to wiem ;)

P.S. Zdjęcie z wakacji... Kocham morze za to właśnie,że będąc na plaży pozwala i dodaje weny na myślenie o wszystkim. I pozwala sobie wszystko uporządkować. Szczególnie kiedy już na plaży.

21:23, ania_bb
Link Komentarze (3) »
sobota, 06 grudnia 2008
Praktyka nie wyszla ;P

No tak i dziś Mikołajki ;) W tv kolędy, w radiu kolędy... Ehh nie mogli by troche poczekać? Psują mi świeta ;P bo jak one nadejdą to juz nie będzie miało to swojego klimatu ;)
Ale mikołaj dość miły. To co, że nie zdałam prawka ;P eee tam... :) Zdam za którymś razem ;) Kiedys zdam ;)  Ale miły dzień ;) Trochę prezentów, piękna pogoda, w ogóle mój nastrój jest jakoś dziwnie wesoły,.