O czym chcesz poczytać na blogach?

Nagroda nobla

Literalnie

Podkreśla zasadność postawionej wyżej tezy o bardzo precyzyjnym kreowaniu własnego pisarskiego wizerunku i przemyślanej koncepcji pisarskiej.

Wydaje się, że najważniejszym (nic w tym dziwnego) wydarzeniem w pisarskiej karierze Coetzee’ego była Nagroda Nobla. Trudno oceniać, czy jego ambicje pisarskie czy też kształtowały się wraz z czasem i wzrostem znaczenia jego pisarstwa na arenie międzynarodowej.

Wydaje się jednak, że Nagroda Nobla była dla pisarza swoistym ukoronowaniem twórczości..

Biblioblog

O godz. 13.00 naszego czasu wszystkie oczy literackiego świata zwróciły się w stronę Sztokholmu, gdzie ogłoszony został werdykt Akademii Szwedzkiej przyznającej Literacką Nagrodę Nobla 2011. Choć w tegorocznych spekulacjach dotyczących laureatów pojawiało się głównie nazwisko Adonisa i Harukiego Murakamiego, to ostatecznie został nim Tomas Transtroemer - poeta szwedzki. Nie było to jednak spore.

Rozporządzeń w tej sprawie, Biblioteką "Zasłużoną dla Powiatu Wejherowskiego"...Ogromne wyróżnienie. Docenienie 65 lat pracy mnóstwa osób, nagrodzenie wielu realizowanych projektów i zadań obejmujących swoim zasięgiem powiat wejherowski. Ale ta nagroda to także wyzwanie i motywacja do dalszej pracy. Dzięki niej wiemy, że obraliśmy dobry kurs (kurs na kulturę, jak zawsze!) i będziemy nim podążać! :)

Dziękujemy!

 

 

Przewodnik - Onet.pl Blog

Alfred Nobel

- w mojej historii jest czarodziejem półkrwi (zmarłym, rzecz jasna), dlatego Nagrodę Nobla można też dostać w czarodziejskim świecie. Istnieje 4: Alchemiczna Nagroda Nobla, Miotlarska Nagroda Nobla, Uzdrowicielska Nagroda Nobla oraz Nagroda Nobla Uroków i Czarów.

Theus

- zaklęcie wytwarzające filiżanki do herbaty w powietrzu.

Videobloog Prezydencki Lecha Wałęsy - bloog.pl

Wizytówka


Lech Wałęsa

Działacz związkowy, polityk, prezydent Rzeczpospolitej Polski w latach 1990-1995, laureat Pokojowej Nagrody Nobla 1983r, doktor honoris causa kilkunastu uniwersytetów. W latach 1961-1963 i 1965-1967 elektrotechnik w Państwowych Ośrodkach Maszynowych w Łochocine, następnie w Leniach. Od 1967 elektryk w Stoczni Gdańskiej imienia Lenina. Mąż , ojciec ośmiorga.

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Oficjalne informacje z Biura Prezydenta Lecha Wałęsy.

Konkursy i nagrody

  • czytaj przyznane nagrody...
  • dodaj nagrodę dla blooga...

Ostatnio przyznana nagroda:

  • data: 28.03.2012 23:22:39
  • autor: TW - Twórca Wolności