O czym chcesz poczytać na blogach?

Nadciśnienie tętnicze

Antydoping – zwalczanie dopingu w sporcie.

Lekarze medycyny sportowej ostrzegają przed stosowaniem metod dopingowych. Szereg skutków ubocznych związanych jest z używaniem środków farmakologicznych stosowanych w próbie oszustwa czyli dopingu. Jednym z najczęstszych powikłań dopingu u osób biorących tzw. ”sterydy” czyli glikokortykosteroidy nadnerczowe (poprawna nazwa steroidy), jest nadciśnienie tętnicze. Fizjologicznie, ciśnienie krwi powinno znajdować się w przedziale maksymalnie do wartości: ciśnienie skurczowe – 140 mmHg. , natomiast prawidłowa wartość ciśnienia rozkurczowego – 90 mmHg. Przewlekle stosowane steroidy, prowadzą do rozwoju nadciśnienia, które grozi powikłaniami narządowymi. U takich osób.

Dotyk bólu.

Doprowadzić do pogorszenia słuchu czy wywołać szumy w uszach. Na szczęście z rynku udało się już wycofać groźne „tabletki z krzyżykiem” zawierające fenacytynę – substancję wyjątkowo toksyczną dla nerek.
Niedocenianym do niedawna niepożądanym skutkiem działania leków przeciwbólowych jest  nadciśnienie tętnicze. Okazuje się, że osoby zażywające regularnie leki przeciwbólowe muszą znacznie częściej sięgać po środki na nadciśnienie. Co szósty Amerykanin w podeszłym wieku łyka co dzień oba rodzaje tych leków.

zgredkowanie na ekranie

Kolesie którzy nic się nie uczyli, z innych przedmiotów byli cienkimi Bolasami, a na matmie potrafili rozwiązać każde zadanie. To się teraz mówi że umieli logicznie myśleć. Ja nie umiałem, dla mnie matematyka to była katorga. Szóstą klasę przeszedłem, ale w siódmej znowu się zanosiło na tragedię pozostania na II rok. No i znów wylądowałem w szpitalu. Tym razem nadciśnienie tętnicze (u 13-latka!!!). Na nefrologii zabawiłem całe 5 dni, więc niedługo. Ale sam fakt pobytu w szpitalu musiał Birkholca wzruszyć bo jakoś mnie przepuścił. W VIII klasie raczej się nie zostawiało uczniów, także choć tu miałem spokój.
Aliści przez idiotyczny system edukacyjny miałem praktycznie zamknięty dostęp do każdego liceum - wszędzie bowiem.

Blog SZYMMAR

Tak mnie wszystko jakoś ostatnio wciska w ziemię (przysłowiowo), że rady sobie nie daję. Nie potrafię niczego olać, nie potrafię sobie odpuścić. Zawsze wszystko dobrze i na czas musi być. Taka głupia jestem i zawsze byłam. Taki służalczy stosunek do świata i ludzi zawsze miałam, zero asertywności. Bokiem mi to zaczyna wychodzić. W wieku 28 lat leczę się na nadciśnienie tętnicze. Nikomu nigdy nie napyskowałam, z nikim nigdy się nie kłóciłam, nikogo nie olewałam i wszystkim się wiecznie przejmowałam. I co z tego? A no po łapkach najczęściej ... hehe. Jak to mówią, kto ma miękkie serce ten musi mieć twardą dupę. Czyż to nie mądre powiedzenie? W każdym bądź razie znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. O.

pracownia-fengshui.pl - Feng shui - bloog.pl

Takiego oto maila dostałam dzis rano. Ponieważ od lat interesuje się zdrowiem, więc postanowiłam zamieścić go także na moim blogu. Autorem jest Arkadiusz Śmigielski (Akuna)

Wiele dziś się mówi o epidemii chorób cywilizacyjnych związanych z niewłaściwym odżywianiem. Cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze atakują coraz więcej mieszkańców nie tylko krajów wysokorozwiniętych, ale i tych rozwijających się. Eksperci podkreślają od dawna, że prawidłowa dieta jest tańsza od garści pastylek. Tyle że poglądy na to, co jest prawidłową dietą, zmieniają się niemal w takim tempie, jak zawartość naszych lodówek.
Obecnie triumfy święci dieta.