O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Nadciśnienie

krytycznemyslenie blog

Mnie prześladuje.


Więc drogi rodzicu opanuj się czasem, by dziecko mogło zażyć chodź trochę wolności, oczywiście ojciec mi mówi, że mam być wdzięczny matce, dzięki niej mam wszystko, ale czy to jest takie ciężkie do zrozumienia, że ja niczego aż tak nie pragne jak spokoju w domu, codzienne kłótnie mnie wykanczają i zjechały mi już tak psychikę, że czasami niewiem przez co mam nadciśnienie:

A oto teleturniej zgadnij przez co mogę mieć nadciśnienie:

a)Kawa (pije ją litrami)
b)Szkoła (odziwo zacząłem lubieć to miejsce)
c)Kłótnie rodzinne

Jak znam moją matkę, ona zaznaczyłą by A, ponieważ "Kawa jest niezdrowa jak można tyle pić jej w tym wieku?!", i znowu kłótnia...I wracamy do początku "Nie słucham" lub "Czy Rumcajs strzelał tymi żołędziami, czy nie?!", najgorsze jest odkużanie w moim pięknym domu, zawsze mi matka mówi bym odkużył,.

ortalio :: blog poczytalny

By kupić oranżadę.

Nie spodziewał się, że zastanie support.

A ten leżał na chodniku. Piechotą nie chodził. A ściślej chodził aż się przewrócił.

I tak leżał jak go mijali. Reszta zajęta sobą okolicznie po osiedlu. Niedziela, noc.

Nikt nie patrzył bo by zauważył. Dyletant dostrzegł.

- Nic panu nie jest? - podszedł.

- Ssss...

Oddycha. Ona się pochyla z troską.

- Żyje pan? Co panu jest? Coś pana boli?

- Nadciśnienie - odrzekł leżący - Boli mnie tutaj, serce.

Upalna noc. Bóg wie ile ten leży. Jeszcze piwko ma w siateczce.

Zadzwonili.

Najpierw 112 - przepraszamy ale wszystkie linie są obecnie zajęte. Potem 999 - przyjęli.

Przy okazji nazywa się Wiesław, bo dyspozytorka spytała czy potrafi się przedstawić.

Leży Wiesław na trawie. I kawałku chodnika.

- Nie podnoś go - Dyletant ostrzegł Ją - Nie wiadomo, czy czegoś nie połamał, w.

Zapiski z puszczy. kobieta sama w domu - Onet.pl Blog


18 stycznia 2010
Złudzenia

Kiedy w lipcu straciłam pracę, poczułam nawet ulgę. Praca z takim przełożonym jest koszmarna, wykańczająca, nerwowa... dość wspomnieć, że chorowałam na duże nadciśnienie, chorobę wrzodową żoładka i alergię. Teraz jestem zdrowa, pozostało nie bardzo dokuczliwe nadciśnienie.  Zwolnieniem z pracy się przejęłam, m.in. dlatego że mam kredyt - jak wielu innych Polaków. Jednak myślałam: "na takich jak ja czekają z otwartymi rękami! Miesiąc,  dwa, i pracę znajdę, i to wiele lepszą od tamtej. W końcu taki specjalista jak ja, z takim doświadczeniem zawodowym i życiowym..."  Bezedura!(tak by powiedział Grzegorz Poszepszyński).

"Love is like the wind...

Zaliczeń. Chociaż nie pisałam sprawdzianu z łaciny i PO, to mam 4 z łaciny, a 5 z PO. Miałam też proponowaną ocenę dopuszczającą (CZYT. 2) z informatyki, ale poprawiłam ją dziś na 4, bo zaliczyłam kontrakt. Mam już tego wszystkiego dosyć. faszerują mnie lekami, źle się czuję, jestem zdenerwowana. Byłam wczoraj u świetnego neurologa i powiedział, żebym nie szła do szpitala tylko zadzwonić do nich kilka dni przed, że mam anginę to mnie nie przyjmą. Według niego moje nadciśnienie jest spowodowane stresem, a większość chorób jest ponaciąganych. Polecił mi jedynie udanie się do dobrej poradni psychologicznej, abym tam uporządkowała swoje emocje. Mam już ich wszystkich dosyć:((((((((( tak bardzo chciałabym odpocząc w te ferie:) Dobra, kończę, bo jeszcz historia mnie czeka. Pozdrowienia dla wszystkich znajomych:)
skomentuj (0)

zielone opowieści z mojej nie zawsze zielonej duszy

Tolerancyjny dla obcokrajowców z zachodu, plujący na wschód, pełen wiary, że usa nam coś rzuci i że nie będzie to atomówka, kraj żałoby narodowej, katolickich świąt, patriotycznych lektur, kraj bezaborcyjny, nieznający co to dzieci porzucane na śmietniku, kraj gdzie się nie pije do upadłego a jedynie sączy, kraj gdzie do lekarza-specjalisty czeka się miesiącami a w aptece odlicza drobne, by wiedzieć czy wystarczą na żarcie, bo banknoty trzeba wydać na to, aby zwalczyć nadciśnienie, kraj w którym pielęgniarki mają czas żeby strajkować, ale nie wystarcza im go do zmienienie cewnika, kraj w którym nie ważne są umiejętności i wiedza a znajomości lub przypadek,kraj w którym nie ma nic pewnego a wybory są częstsze niż wygrane piłkarzy, kraj, który kocham i z którego nie zamierzam rezygnować, kraj w którym zapierdala się na rachunki mając wyższe wykształcenie i otrzymuje się wyższy socjal nie robiąc nic. bosko
w przypadku.

• i t ' s m y l i f e'•

Dziś dzikusia 2004-09-13 11:17:42

mam anginę, czuje to ... boli mnie gartło, mam temperaturę, wiec co...
wiec dzikusia chciała wykorzystac sytuację i zapisała sie szybko do swojego ukochanego lekarza. Dzwoni, prosi o wizytę, a co usłyszała w słuchawce:
-dr Krystian już u nas nie pracuje!!

o nieeeeeeeeeeeeeeeeeee
załamałam sie, jak bum cyck cyk, już nie mam po co chodzić do lekarza... :((((, moje życie legło w gruzach, moje nadciśnienie kiedyś mnie zabije... a angine mam w dupie... :(((((((odszedł bez pożegnania ze mną :(((((

skomentuj (7)

opadłam z sił... 2004-09-15 22:01:55

i załamana napuściła gorącej wody do wanny, leżac wygodnie patrzyła na muchę skacząca po suficie. Łzy płyneły. Zębami przegryzła wargę... pewnie z nerwów. Smak krwi, ciepło w ustach...
i ta.

Wszystko o mojej chorobie MIZS

Nogi lekarz od razu dał mi skierowanie do szpitala. Wieczorem pojechałam do szpitala lekarze nie wiedzieli co mi jest nawet pytali mnie się czy nie mam jutro żadnej kartkówi lub sprawdzianu dla mnie to było śmieszne ale też przykre że mi nie wierzyli, po jakiejśgodzinie położyli mnie na oddział podali mi kroplówkę a w rozpoznaniu napisali mi zakrzepice nie mogłam wogule wstawać robili mi okłady z riwanolu po 5 dniach zrobili mo dophlera w doplerze mi nic nie wyszło i wypisali mnie do domu nie zdiagnozowaną kazali mi za tydzień przyjść na oddział pediatri z pododdziałem imunologii reszte wam opowiem następnego dnia teraz na tą chwile jest wszystko dobrze przyjmuje chemie oraz sterydy i tabletki na nadciśnienie ok. 15 tabletek dziennieNadciśnienie tętnicze

Blog beata27t

Krystalizować sie naszym myślom.
I coś w tym jest...
Dzieci, które zaczynają mówić i myślec abstakcyjnie domagają się słonych potraw.
ŻYCIE POCZĘŁO SIĘ Z SOLI I NIGDY SIE OD NIEJ NIE UWOLNI....
Jednak i minerały spożywane w ilościach przekraczajacych normy staja się truciznami.
Nadmiar soli w organizmie powoduje zatrzymanie wody, nadciśnienie tętnicze, migreny...

Komentarzy: 2 2006-10-05

Trenowanie

Sygnały z oka do kory mózgowej może się zdarzyć np. w jaskrze lub w zapaleniu nerwu wzrokowego. Takie uszkodzenie może być widoczne w badaniu dna oka w postaci zblednięcia tarczy nerwu wzrokowego (zaniku nerwu wzrokowego). Zdarza się,że problemy w dopływie krwi do oka zaburzenia dotyczące mięśni oka i struktur drogi wzrokowej występują u osób chorych na cukrzycę lub nadciśnienie tętnicze. Ich skutkiem może być pogorszenie widzenia lub nawet utrata wzroku. W starszym wieku soczewka może tracić przezierność.

Zobacz też zaćma.

blog Tkaczyk

Auto giełda mogą przyjmować tak osoby w podeszłym wieku, jak i najmłodsi. Jego receptura jest absolutnie całkowicie naturalna, co sprawia, że nie ma możliwości wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych. Auto giełda sprawdza się świetnie w wypadku konkretnych dolegliwości oraz chorób, do których zaliczyć można chociażby reumatyzm, cukrzycę przewlekłą typu II, nadciśnienie tętnicze, alergie, i wiele innych. Poza zwalczaniem efektów choroby, Auto giełda zwalcza również ich przyczyny a także uodparnia organizm tak, by konkretna dolegliwość nie zdołała już powrócić. Efekty używania preparatu Auto giełda z pewnością zdumiałyby niejednego medyka. Auto giełda niekiedy stosuje się bowiem znakomicie w wypadkach, przy których tradycyjna.

Porady dla odchudzających się

No może prócz tych za Wielką Wodą – USA. To że otyłym żyję się i krócej i gorzej nie trzeba mówić choć ciekawe jest czemu mimo tej świadomości odsetek, np otyłych dzieci w Polsce zwiększa się.- upośledzenie tolerancji glukozy, hiperinsulinomia, znaczne zwiększenie ryzyka wystąpienia cukrzycy insulinoniezależnej (typu 2)
- nadciśnienie tętnicze
- przerost lewej komory, zaburzenia wielkości i czynności serca
- miażdżyca
- zwyrodnienie stawów
- dna
- zaburzenia hormonalne
- kamica pęcherzyka żółciowego
- zaburzenia oddychania, zespół bezdechu sennego