O czym chcesz poczytać na blogach?

Nadajniki

S t r o n a • byłych działaczy • Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża

Radia Solidarność używanym do końca działalności. Metoda „ulotkowa” była bardzo kłopotliwa i pracochłonna. Zorganizowanie druku ulotek i ich kolportaż wymagało zaangażowania wielu ludzi, to z kolei zwiększało ryzyko. Ponadto przeciwnik uprzedzony o terminie emisji mógł przygotować się do przeciwdziałania: namierzania, zagłuszania itp. Audycje zapowiadane ulotkami były w Warszawie i okolicach emitowane z różnym natężeniem aż do 1986 roku. Z czasem utrwaliło się, że nadawano mniej więcej raz w miesiącu, z reguły w czwartek o godz. 19.30 (pora dtv).

Sposób drugi – „przykrywanie” sygnałem oficjalnych stacji

Dysponując odpowiednio silnym nadajnikiem można było przebić się przez sygnał nadajników państwowych. Odpadało wtedy wiele problemów, nie trzeba było drukować ulotek a precyzyjny termin emisji znali tylko bezpośredni wykonawcy. Po prostu włączali nadajnik a osoby słuchające oficjalnej stacji, i będące w zasięgu, słyszały w radiu dźwięk audycji podziemnej. Ubecja dowiadywała się o wszystkim często już po skończonej akcji. Ta metoda była z powodzeniem wykorzystywana w wielu miejscach w Polsce. Jednakże w Warszawie przez dłuższy czas to się nie udawało. Otóż w stolicy nadajniki państwowe były umieszczone w samym centrum miasta, na Pałacu Kultury i dysponowały bardzo dużą mocą. Wydawało się, że.

usiak blog

A takie miałam dobre chęci...

************************************
To wszystko powyżej pisałam koło 17-tej. Gdy jeszcze nie wiedziałam o kolejnej atrakcji, która sie właśnie czaiła.
Otóż mamy piec gazowy dwufunkcyjny - do ogrzewania pomieszczeń i jednocześnie do grzania wody. I mamy do niego czujnik, który ma tenże piec załączać w momencie, gdy temperatura spadnie poniżej zaprogramowanej przez nas. I działał sobie ten czujnik bardzo fajnie aż do dzisiaj, gdy po po akcji dyskoteka (włączyć prąd, wyłączyć. Włączyc. Wyłączyć) uznał, że ma dość. Pielęgniarki mogą strajkować, to on też. 
Właściwie czujnik skąda sie z 2 części - nadajnika i odbiornika. Nadajnik jest na baterię i znajduje się w pomieszczeniach mieszkalnych, natomiast odbiornik podpięty jest do pieca i działa na prąd... 
Tak więc nadajnik ładnie działał, ale odbiornik radosnie olewał komunikaty z niego wysyłane.
Najpierw przyjął komunikat, że spadła temperatura i dał cynk do pieca, żeby grzał. WIec piec grzał. I grzał. I grzał. Aż zauważylismy, ze cos się za ciepo robi. Sprawdzilismy wszystko - teoretycznie ok. Ale piec grzeje i ani mysłi przestać. Zresetowalismy piec (my - bo już mąż był w domu), wyłączylismy na chwilę odbiornik, załączyliśmy wszystko od nowa - dupa, grzało nadal. No więc.

SQ2HCZ

Silnym sygnałem centrum Bydgoszczy znajdujące się w pradolinie Brdy, szczególnie południowa cześć doliny oraz okolice ul. Nakielskiej które znajdą się pod skarpą. Zyska południowa część miasta gdzie obecnie sygnał jest na dobrym poziomie. W odległości kilkunastu i więcej km od centrum Bydgoszczy zmiany nie są wielkie.

Korzystając ze strony cloudfr.com w oparciu o narzędzie tam udostępnione uzyskałem szacunkowe mapy zasięgu dla obecnej oraz nowej lokalizacji części nadawczej SR2U.

Opublikowane poniżej pliki przygotowane są w formacie dla programu Google Earth. Po uruchomieniu programu wystarczy je otworzyć. Włączając na przemian przygotowane warstwy obrazujące zasięg nadajnika można ocenić możliwości obu lokalizacji.

Skala dBm dla symulacji: 

Do symulacji zostały przyjęte następujące założenia:

  • Moc nadajnika: 10W
  • Wysokość anteny nadawczej: 35m(nowa lokalizacja – ul. Brzozowa), 20m (aktualna lokalizacja – ul. Seminaryjna)
  • Wysokość anteny odbiorczej: 2m
  • Teren: mieszany
  • Wysokość zabudowy: 15m

Pliki do pobrania:

brzozowa.kmz

seminaryjna.kmz

Przygody naddźwiękowych jeży - Onet.pl Blog

Dla mnie rozkaz.
Weź ten nadajnik , przyda ci sie, jest to miernik energii , możesz łatwo odnaleść ten szmaragd, a także mierzyć poziom energii każdej istoty.-Doktor wręczył nadajnik jeżowi. Było to niebieksie szkiełko z nausznikiem zakładane na lewe oko. ( coś jak w Dragon Ball Z )
- A i jeśli znalazł by sie ktoś kto chciał by ci w tym przeszkodzić..Zabij.
-Żyje po to by zabijać dla ciebie.
-Ruszaj więc, i nie zawiedź mnie. Porażka nie wchodzi w gre.
-Oczywiście, zostaw to mnie.- Jeż wszedł do specjalnego tunelu z którego szybko wybiegł na powierzchnię. Ruszył przed siebie od razu przełamując barierę dźwięku. Gnał z ogromną szybkością kierując się według nadajnika. Po paru minutach zabujczego dla zwykłej istoty spaceru jego oczom ukazała sie wyspa. Była ogromna i... Lewitowała w powietrzu wysoko nad oceanem.
-Znam tą wsypę..Wylądowałem na niej w przeszłości...- Jeż przyśpieszył, skupił w sobie energię i gdy dobiegał do urwiska oddał potężny skok w powietrze. Leciał coraz wyżej , wytworzył w dłoniach kule energii które po chwili wystrzelił. Siłą energii odrzuciła go jeszcze wyżej i tak po chwili wylądował na wyspie. Nadajnik dokładnie wskazywał silne źródło energii. Jeż wybiegł z lasu. Na środku polany znajdowała się dziwna budowla..Outarz Głównego szmaragdu... W dodatku wyglądał jak nowy, nie był zniszczony co.

Tytani Wio! - Onet.pl Blog

Poruszają się szybko jakby mówiła coś bez głośnie. Nagle się zatrzymała.Jesteśmy na miejscu.

MT (12:53)
Mamy nowego!
Wariactwo wg Bestii
,,Myślisz,że Gwiazdka zwariowała?''-zapytałem szeptem Cyborga gdy zobaczyłem jak Gwiadka od samego rana gapi się w ekran gdzie nadajnik Robina stoi w miejscu.,,To nie wariactwo.To tęsknota.''-mruknął Cyborg i podeszedł do Gwiazdki.Ale ja też tęsknie za Robinem ale to nie znaczy że mam gapić się na jego nadajnik od samego rana...,,Gwiadko...Spałaś trochę tej nocy?''-zapytał Cyborg na co ona wybuchneła głośnym płaczem.,,Tęę-ęsknie za-a-a nim!''-zawyła.Cyborg niezgrabnie ja przytulił na co ona go tak przytuliła,że mu oczy wyszły na wierzch a śrubki zatrzeszczały.Gdyby nie ta cała straszna sytuacja wybuchnąłbym śmiechem.,,Idź spać Gwiazdko.''-odezwała się Raven za moimi plecami. ,,Nie moge-e-e...A co jaaak on się znajdzie a ja będe-e-e spaaać?''-zapytała czkając.Nikt jej nie odpowiedział chociaż wiem.