O czym chcesz poczytać na blogach?

Nad niemnem

przylapana blog

Dali sobie w gaz. Blisko brzegu zatopiona w wodzie zielona flaszka po szampanie. Może pełna, bo koniec szyjki zagrzebany w ziemi? Nie sprawdzałem. Na brzsegu wokól ogniska kupy śmieci w postaci opakowań po czipsach, puszki konserw, kartony po napojach-przepitkach i oczywiście flaszki po wódce, po polskiej wódce [nasi tu byli??]. Wieczorami na podobieństwo powieści Orzeszkowej nad Niemnem rozlegały się śpiewy i niosło te śpiewy daleko po wodzie. Czy to dalsze nieznane wątki do powieści? Niewątpliwie :))
Widoczny na fotce most konstrukcje żelazną miał mocno zardzewiałą. Jak się wkrótce okazało, trwał remont nawierzchni drogi na nim. Ta rdza sprawiała niezłe wrażenie i została zauważona przez nas i odpowiednio skomentowana.
fota1
.

Puisqu' il faut dire (?) - Onet.pl Blog

Pobobna /jak niżej/ pozycja, a chyba inny kontekst ... /?/.  Nieraz tak kobitki sobie leżą, patrząc na telewizję.  Ręka cierpnie  ;  długo nie uleżysz.  No, chyba że te inne ....  "akcesoria"  Cię wspomagają ...  :)   Bywa, że człowiek tak czyta książkę.  Tylko że nie patrzy przed siebie i tak ust nie rozchyla.  Nie wiem, może tak kobitki mają, jak ta na fotografii .... /?/  :)

   _____________

   p.s.

   A ona przypomina mi .... Alutkę z  "Rodziny Zastępczej" /Trzepiecińska/.  Może to i ona ....  Jednak Alutka w tym filmie wygląda na deseczkę, a z kolei Trzepiecińska z  "Nad Niemnem"  na taką nie wyglądała ....

  

marcq-slave (12:15)
74 grand merci !

08 listopada 2006
Dessus.

    Dessus.    [dessus]

 

   Dlaczego  Brunetki  biorą  górę  nad  wszelkiej  maści  Blondynami /rodzaj żeński/  vel.

"I put a spell on you... Because you’re mine... You’re mine" - Onet.pl Blog

Matematyka chemia i jeszcze dwa razy fizyka na początek, poza tym francuski, polski (lektury i dwugodzinne wygracowanie już pojutrze), mapa Europy z geografii i jeszcze zgodziłam się na jakiś turniej krajoznawczy, prezentacja o Szymborskiej na kolejny konkurs, WOS, kartkówka ze strasznie upierdliwych czasów na angielskim, poprawa biologii i... chyba już wszystko. Mam przynajmniej taką nadzieję, inaczej czeka mnie całkiem rasowe załamanie w okolicach środowego wieczoru.

I jeszcze czytam „Mistrza i Małgorzatę”, zamiaruję się na „Fausta”, w kolejce czeka kilka innych tytułów w tym planowany od końca tamtego roku Terry Pratchett i Cohelo.

I co.

Pozytywizmowi mówię NIE!

Powinnam zabrać się za sprzątanie, serio. Na przykład popiołu z palonych w te ferie maniakalnie kadzidełek. Albo chociaż pozamiatać. Nie chce mi się. Przeczytałam wczoraj pierwszy tom „Nad Niemnem” (miałam całe dwa tygodnie, ale jak miałabym się zabrać za coś wcześniej?!) i doszłam do wniosku, że o wiele bardziej wolę romantyzm. Pochwała dla pracy itp. itd. jakoś mnie nie kręci. Zupełnie. Już wolę obyczaje szlacheckie w „Panu Tadeuszu” i dwadzieścia różnych postaw na życie i walkę. Wszystko to okraszone mrocznością, tajemniczością i.

Blog loginspl

2009-09-14 piszcie co myslicie o tym blogu ma sens to dalej ciągnąc?? 

Komentarzy: 0 nad niemnem 2009-09-14  po lalce prusa ...czas na nanad niemnem ...elizy orzeszkowej
wiec przedstawiam linki z których można pobrac audiobook eliza orzeszkowa nad niemnem pobierz i słuchaj...
cz.1
http://www.sendspace.com/file/hd7r9d
cz2
http://www.sendspace.com/file/8x45hu
cz3
http://www.sendspace.com/file/j634h1
pobieraj i słuchaj .....
...download free...
Komentarzy: 0