O czym chcesz poczytać na blogach?

Myto

Blog kobiety swobodnej - Onet.pl Blog

Urządzeń. Uiścić opłatę za urządzenie, a pewnie i kaucję. Potem zrobić to co planowaliśmy. By na końcu odwieźć urządzenie i rozliczyć się za korzystanie z dróg.
Z jakiej okazji zatem płacę podatki w paliwie? Pewnie te pieniądze idą na reanimację ZUSu, jak i cała reszta podatków opłacana przeze mnie co miesiąc.
Ciekawe co na to powiedzą drobni przewoźnicy. Warzywka podrożeją bo średniej wielkości rolnik będzie musiał doliczyć koszt myta i urządzenia do ceny marchewki. A co na to duzi przewoźnicy? Mają winiety, podatki akcyzowe, a teraz myto.

Nie ma co narzekać na PO bo niezależnie kto się dorwie do koryta to będzie próował się nachapać i łatać dziurę budżetową naszym kosztem.
Poseł zarabia średnio 12 000 zł.
Po-słów mamy 460.
Roczny koszt (średni, a myślę że i sporo zaniżony) utrzymania p-osłów: 66 240 000 zł
Słownie: sześćdziesiąt sześć milionów złotych dwieście czterdzieści tysięcy zł).

Pewnie, skubcie tych co zarabiają ułamek waszych miesięcznych pensji, cholerni przedstawiciele społeczeństwa. Powinniście dostawać średnią krajową a najlepiej.

to tylko sen! lecz czemu śni mi się w dzień?

No to się szybko ubrałam i czytam tę kartkę. A tam: "jestem niemową. możesz mi odstąpić podpaskę?". Kurde, mówię: nie wyjdę stąd. Nie wyjdę! Ale ten facet czeka. No to wzięłam tę kartkę i odpisałam: "nie mam". No i jak wyszłam, to już go nie było.

Szkoda, że nie stało się to we wtorek, napisałabym horror na opcję.


czego nie można powiedzieć, tego nie można przemilczeć
2005-01-07 14:44:38
skomentuj (3)
strona bierna
polska wersja:
podłoga jest myta przez mamę

czeska wersja (w linearnym tłumaczeniu):
podłoga jest myta mamą


czego nie można powiedzieć, tego nie można przemilczeć
2005-01-10 11:52:08
skomentuj (1)
bo Dejwowi nie praży
12:24:41 Dejw
ja byłem na WESELU w te sobotę
12:24:50 Dejw
ale chuj
12:24:56 Dejw
rozmowa o polityce...
12:25:09 Dejw
sondaze prezydenckie...takie tam
12:25:11 Dejw
szmery bajery
12:25:41 Dejw

Egipt najpiękniejsze miejsce na Ziemi - Onet.pl Blog

Ciało by opróżnić je z wnętrzności. Jednak wtedy na zabalsamowanie mogli pozwolić sobie tylko faraon i wąska grupa uprzywilejowanych osób. Z czasem balsamiści doskonalili się w procesie mumifikacji. Ubogich stać było tylko na rozpuszczenie ich wnętrzności i owinięcie bandażami. Balsamowanie zwłok w najbogatszej grupie wyglądało następująco: rozpoczynano od wyjęcia mózgu (dla Egipcjan to serce było siedliskiem rozumu i emocji) za pomocą żelaznego narzędzia przez nos. Następnie nacinano bok zmarłego i wyjmowano wnętrzności z wyjątkiem serca. Wnętrzności myto w winie palmowym i składano do urn konopskich, ciało napełniano ziołami i żywicą zaszywano i umieszczano natronie (jeszcze do niedawna sądzono że był to roztwór wodny, jednak wielu egiptologów sądzi iż był to natron w formie stałej) Po upływie określonego czasu ciało myto i zawijano w bandaże. Między kolejnymi warstwami umieszczano amulety a kapłani recytowali zaklęcia mające pomów zmarłemu w drodze w zaświaty.. W czasach Xxi dyn balsamierów nie zadowalało wyschnięte ciało zaczęli przywiązywać wagę do konturów twarzy w oczodołach wkładano czarne i.

Kookaburra - bloog.pl

LANY PONIEDZIAŁEK

 

Tradycja oblewania się wodą w pierwsze dni wiosny jest stara, jak świat. Nie ma nic wspólnego z Wielkanocą, ale tak się jakoś przyjęło, że w drugi dzień świąt wielkanocnych urządza się oblewanko. Hołdowano temu zwyczajowi głównie na wsiach i wśród miejskiej biedoty. Powszechnie uważano to za symboliczne obmywanie się po zimie. Ma to uzasadnienie, bo na wsiach raczej przez zimę się nie myto, bo nie było gdzie. Rzeki i jeziora były pozamarzane albo woda w nich była lodowata, a kto by tam grzał wodę do mycia w domu.

 

Nie ma się co oburzać. W XVII i XVIII wiecznym Wersalu też się nie myto. Nawet w lecie damy tylko skrapiały się pachnidłami i zakładały kolejną suknię, nie zdejmując poprzedniej. O tym, co się „tam” działo, lepiej nie wspominać. Przykry.

Insecurities are about as useful as trying to put pin back in grenade.

 2007-05-02 21:17:20 >> tytuł

WybieraJą, WyCię MyCię MyTo MyśliWy WyMyJą WyCzują.
(ON) wybiera ją (oni) wybierają - podejmują decyzje
wy ciebie (oni wybierają jakąś opcje, jakąś wygodną i pasującą im możliwość), wycie wydobywające się z gardła człowieka pokonanego, lecz wciąż nie mogącego sie poddać
My (jako jakas nieokreślona nazwiskami grupa o ktorej zawsze myśle - wiesz moje otoczenie) Cię - jako podmiot (prawdę, kłamstwo Świadomość taką jaką chcemy - wybieramy i przyjmujemy za status qvo)
my cię jako przedmiot, marzeń dążeń
myśli (on podmiot) wy - dystanstowanie od.