O czym chcesz poczytać na blogach?

Myślenie

Anty Bananowe Pokolenie - Onet.pl Blog

A w Polsce nikt nie dba o szacunek do czyjejś pracy oraz o poszanowanie mienia publicznego. Jest inaczej? Spójrzcie na przystanki, dworce, na publiczne skwery i parki. Wywalając papier za siebie, czy ktoś się zastanawia, że śmieci. Większości ludziom, nawet przez głowę to nie przejdzie. Po „Imprezie” drugiemu przyjdzie do łba powybijać szyby na przystanku. A co tam go obchodzi, że ktoś to będzie musiał naprawić. Liczy się własny kawał tyłka. Nie ma dobra wspólnego. Liczy się własny interes.

„Najpierw zrób coś dla kraju a dopiero potem żądaj od niego czegokolwiek”

 

Na koniec dowcip 

Dlaczego w Niemczech produkuje się tyle dobrych samochodów?

Jak się ma takie żony, trzeba się czymś zająć.

ABP - Myślenie nie boli

Gry i zabawy edukacyjne

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
 • a

 • O nas :)

  Cześć Wam - to my: Marta i Pamela. Studiujemy sobie na I roku pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim. Jesteśmy fajne! :D
 • O blogu

  Ten blog powstał, aby zaprezentować kilka pożytecznych zabaw edukacyjnych zarówno dla najmłodszych jak i młodzieży i dorosłych. Zabawy te się doskonale nadają do integracji grupy, oraz pomagają w nauce. Zapraszamy do odwiedzania! :)
 • Najnowsze wpisy

  • Zabawy twórcze rozwijające mowę i myślenie cz.4
  • Zabawy twórcze rozwijające mowę i myślenie cz.3

 • AUTOREFLEKSJA NAD ŚWIATEM - Onet.pl Blog

  ... Żadnej złociutkiej myśli ...

  24 stycznia 2006
  Myślę, więc jestem...


  Myślenie często jest zawrotne. Zastanawiam się nad tyloma rzeczami na raz, że czasami mam dosyć. Myślenie to przejaw naszej egzystencji, a jednak przyczynia się do tego, że się gubimy w sytuacji, że nie potrafimy wszystkiego ogarnąć, że ono boli. Jak się z tego wyrwać? Tego to ja sama nie wiem. Dręczą mnie różne pytania, niektóre nawet bezpośrednio nie związane ze mną. Myślę o innych osobach, o tym, że jest im cięzko, a ja nie mogę im pomóc, bo nie są w zasięgu ręki. Dwieście kilometrów, niby nie jest tak daleko, a jednak to duża odległość, która sprawia, że nie mogę Go widzieć, tak często jakbym chciała. I jeszcze te nieszczęsne pieniądze, które nami rządzą powodują, że niemogę go zobaczyć. Nie mam pracy, bo studiuję, a On nie może przyjechać do mnie, bo.

  Blog agraffka15

  Z Moniką i Nati wkręciłyśmy sobie tekie akcje......o stary...

  Szymon pojechał....ciekawe kiedy znowu przyjedzie....Oby jak najszybciej :D


         Agata =*=*
  Komentarzy: 1 MoJa FoTkA 2006-05-13 Jeszcze w starej fryzurce :P Komentarzy: 0 2006-05-12 ObEjMiJ mNiE tYlKo tEgO jEsT mI bRaK :(
  =*=*=*=*

  KoChAm CiĘ....  ......niestety :(


  =*=*=*=*
  Agata =*=*
  Komentarzy: 0 PoZyTyWnE mYśLeNiE... 2006-05-12

  cudowne życie

  Osiągnięcia, na pewno jest ich dużo. nie muszą być wielkie. pomyśl, w czym się wyróżniasz, w czym jesteś niezastąpiony. wzbudź w sobie zdrowy szacunek do samego siebie. myśl o sobie jako o człowieku ukierunkowanym na sukces. i takim , który ma wysoką samoocenę, odczuwa dumę i szanuje samego siebie. pamiętaj – stajesz się tym, o czym najczęściej myślisz.

  po trzecie – bądź entuzjastycznie nastawiony do siebie i do całego świata. entuzjazm to bezcenna zaleta, która sprawia, że wszystko staje się inne. świat należy do entuzjastów, którzy potrafią zachować spokój. głębokie myślenie i mądre działanie zawsze wymagają spokoju. to ty musisz panować nad ogniem entuzjazmu i nim kierować. wtedy zaczniesz tworzyć wspaniałe rzeczy.

  entuzjazmu można się nauczyć. najlepiej zacząć od razu po przebudzeniu. już rano ustaw swoje myślenie na pozytywną stronę czytając odpowiednią książkę albo słuchając nastrojowej muzyki. postanów, że twoje reakcje na to, co przydarzy ci się w ciągu dnia będą przez ciebie kontrolowane. szukaj we wszystkim tego, co dobre. w życiu każdego z nas pojawiają się trudności. przyjmij je jako część procesu dojrzewania i odpowiedzialności. kiedy droga życia staje się.

  moje miejsce

  Noooooooom, ale zwykle wtedy nie ma przy mnie nikogo i muszę sobie radzić sama. A to już jest naj naj lepciejsze. Czekam na miłość, szukam jej w nieodpowiednich miejscach, szukam jej często wbrew sobie. Nie będę już jej szukała, jak szalony desperat, nie warto całkowicie pochłaniać się dziwnym takim stanom zauroczenia (ale jak ich uniknąć??? Ja się jeszcze kiedyś dowiem hehehe) Od dzisiaj czekam, co ma być samo przyjdzie. Nie warto użalać się nad tym , że powiedzmy jakiś Enriquo mnie nie chce. Jakże wielki będzie moje szczęście kiedy to czego zawsze pragnęłam nadejdzie. Może to być nawet kwestia lat. To niesamowite szczęście, które mnie czeka wynagrodzi wszystko. (possitivne myślenie nade wszystko).


  nakreślone 2003-01-12 19:01:49

  skomentuj (0)


  CzYtaM :) heheheeeee...

  Kocham czytać, znowu powoli to w sobie odkrywam. Wpadam, tak jak kiedyś w pewien ciąg, książka za książką, i jeszcze mi mało i chcę więcej i coraz więcej. To uzależnia, działa jak narkotyk. Dzisiaj odwiedziłam bibliotekę, wypożyczyłam kilka książek. Nie będę już tak dużo godzin spędzała na necie, po prostu wolę czytać. Noooooooom, ale muszę załatwić jeszcze parę spraw, poznać kilku ludzi, zresztą bardzo wspaniałych. To jest bardzo dobre postanowienie na przyszłość. A dzisiaj miałam bardzo.

  VAMPI - Złap mnie Panie za rękę i porwij w otchłań Twojej miłości...

  Raz
  Chcę chłonąć każdy oddech twój
  Co z nami będzie? - uwierz mi
  Tak jak ja nie kochał nikt

  Gdy ciebie zabraknie i ziemia rozstąpi się...

  W salonie wśród ciepłych świec
  Już nigdy nie zbudzisz mnie
  Już nigdy nie powiesz mi
  Jak bardzo kochałeś mnie
  Kochałeś mnie

  Czy słyszysz jak tam daleko muzyka gra?

  Zatańcz ze mną jeszcze raz..."

  COŚ OD KOGOŚ: 0 Jafia Namuel - "Pozytywne myślenie" 2007-01-19

  "Nie mów,że nikt Cię nie kocha.
  Nie mów,że nikt Cię nie potrzebuje.
  Nie mów,że nikt o Tobie nie myśli.
  I nie mów,że nikt nie chce Cię znać.

  Wystarczy odrobina nadziei
  Pozytywne myślenie wszystko odmieni.
  Starczy odrobina nadziei
  Pozytywne myślenie wszystko odmieni.

  Nie myśl,że nikt o Ciebie nie dba.
  Nie myśl,że nikt się o Ciebie nie troszczy.
  I nie myśl,że nic dla Ciebie nie ma.
  Nie myśl,że ty jesteś najgorszy.

  Wystraczy odrobina nadziei
  Pozytywne.