O czym chcesz poczytać na blogach?

Muzyka klasyczna

Szuflada, niezbyt wypchana. - Onet.pl Blog

2009
 Marzec
 Luty
 Styczeń
2008
 Lipiec
 Kwiecień
2007
 Czerwiec
 Luty
 Styczeń
2006
 Grudzień


13 grudnia 2006
Muzyka klasyczna kontra Muzyka rozrywkowa
Zakodowane, co jest "cool", a co nie nigdy nie odkryją wspaniałości muzyki klasycznej. Bo jeśli w ich najbliższym otoczeniu nie ma nikogo, kto mógłby im ją pokazac, to oni nie maja żadnych szans na jej...Zresztą, kto by chciał....poznac coś co robili kiedyś jacyś WARIACI w perukach... Muzyka tychże "wariatów" przetrwała do dzisiaj, muzyka współczesna znana jast może przez 20 lat...nie znam sie. Starośc niby nie radośc, a przecież to, co najstarsze -  najpiękniejsze. Wszystkie pozostałości z dawnych czasów są podziwiane. Dlaczego ludzie chcą unowocześniac,.

Blog muzyczny

Papapa to tyle z mojej strony piszcie  swoje komentarze <prosi> papa!!

Komentarzy: 0 Muzyka klasyczna 2008-01-26 Jakiś czas temu miałam inny pogląd na muzykę klasyczną. Uważałam, że jest ona dla kretynów. Dzięki mojemu koledze moje zdanie na ten temat zmieniło się.  Za co mu serdecznie dziękuję .  Teraz uważam , że muzyka klasyczna jest piękna pełna wdzięku  pokory  radości i pogody ducha myślę że ona  pomaga nam się wyciszyć uspokoić  z  radością rozpocząć nowy dzień . Jest to pokarm dla duszy którym każdy może się nasycić. Więc jeśli teraz ktoś mi powie.

assamith.blog.pl

tak wiec mieszkam w ciekawej okolicy :>.
Poza tym, znowu zaczelam sluchac muzyki klasycznej ( moje cudne In the hall of a Mountain King :>, przy okazji uklony dla Dostojnego za to,ze uswiadomil mi, iz to nie Wagnera ale Greiga, ale Wagnera tez lubie za O Fortuna :> ). W ogole muzyka klasyczna to cos, co daje mi kopa, a jezeli jest ona grana na gitarach elektrycznych, to juz totalny kop, jakbym mogla jezdzic przy tym samochodem to zle by sie to skonczylo :>. Mam jakas taka slabosc do muzyki klasycznej i choralnej, wlasnie szukam sobie mp3 Bogurodzica :>. Jak narazie to planuje.

mulatto - Onet.pl Blog

W pamięć melodie a zaśpiewane przez Roberta Janowskiego odtwórcę jednej z ról w filmie. Piosenki są bardzo fajnie rozmieszczone: na początku, mniej więcej po środku i pod koniec albumu. Są one o specyficznym klimacie. Skupiają się na filmowych problemach. To po prostu nie jest muzyka dla każdego i na każdą okazję. Należy się jej odpowiednie podejście, nastrój i dobra wola. Krótko mówiąc - dla wytrwałych i lubiących twórczość Kaczmarka.

mulatto (15:50)
1komentarz.
fala muzyki 42

  MUZYKA  FILMOWA - Kopia mistrza

"zaakcentowanie faktu, że muzyka filmowa ma swoje korzenie w muzyce klasycznej"

Album jest przekrojem.

Kriegspiel

Głównie na skrzypce i flażolety. I chyba właśnie ta zdolność do przeplatania pieśni morskich muzyką ludową stała się przyczyną powodzenia zespołu.

Podsumowanie literackie: “Moby Dick” (H. Melville). Abstrahując od klasyczności, Cztery Refy to wciąż kawał świetnej muzyki. Możesz z nimi obcować przez całe życie a i tak znajdziesz w nich coś nowego. Niezależnie od tego, z które strony podchodzisz do polskiej muzyki morza i tak otrzesz się o Refy.

Apanasewicza (wokal i anglo-koncertina). Akordeon trochę pomógł na brak koncertiny, ale wciąż brakowało mi nieco wyższego głosu Jacka.

North Wind to jeden z tych zespołów, które średnio wypadają w krótkich występach. Wynika to pewnie z tego, że muzyka jest nieoczywista i trzeba trochę czasu, aby wejść w odpowiedni do niej nastrój.

Podsumowanie literackie: Okręt (L. Gunther-Buchheim). Blisko historii i tradycji, pomimo drobnych usterek wyjątkowo wierne przedstawienie minionych.