O czym chcesz poczytać na blogach?

Mumia

The Sims 3 - bloog.pl

Najdłuższym sposobem jest prośba sfinksa o pomoc, trzeba przejść cały grobowiec i pomedytować w sali gdzie będzie stać ta pochodnia w kształcie Egipskiego Bożka. Nasz sim dostanie nastrójnik "Błogosławieństwo Sfinksa"(gdy najedziemy "Zawsze miłosierny Sfinks zdejmie z Twoich barków spory ciężar!").

Przygody Lanca ciąg dalszy!

Jeżeli jednak skończy nam się czas, nasz sim zamieni się w kupkę piasku(lub jeśli mamy fart to w Mumię).

Żegnaj Lance!  Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,328481035,trackback

komentarze (3) | dodaj komentarz

Własna Mumia

środa, 05 stycznia.

Starożytny Egipt - Onet.pl Blog

KV2 - był znany w starożytności. Do komory grobowej, systemem schodów i ramp, prowadzi długi, prosty korytarz. Na ścianach korytarzy i ramp zachowały się w dobrym stanie polichromie. Pierwszy korytarz zdobiony jest scenami z Litanii Re i portretami króla przed Re. Dalsza część dekoracji to sceny z Księgi Jaskiń i Księgi Umarłych. W komorze z sarkofagiem polichromie przedstawiają sceny z Księgi Bram i Księgi Amduat, na sklepieniu umieszczono obrazy z Księgi Nieba. W bocznych komorach przedstawiono wizerunki króla i całe wyposażenie grobowe. Mumia króla jeszcze w starożytności została przeniesiona do grobowca Amenhotepa II.

Grobowiec Ramzesa V i Ramzesa VI 

KV9 - w czasach rzymskich znany był jako grób Memnona, Ekspedycja Napoleońska nazwała go La Tombe de la Metampsychose. Jest to grobowiec nie ukończony. Długi korytarz prowadzi przez salę.

tanatologia

Co usprawiedliwia profanację grobów przez archelogów? - Wyższa potrzeba zwana nauką? Ile trupow trzeba odkopać a potem wystawic publicznie aby nauka była usatysfakcjonowana?

14:57, mictlancihuatl , mumie i sarkofagi
Link Komentarze (2) »
Mumie i sarkofagi - Luwr

Niestety robiąc zdjęcia w muzeum kilka lat temu nie byłam na tyle zapobiegliwa aby spisać szczegóły dotycząca eksponatów więc jeśli ktoś je zna to zapraszam 

do uzupełnienia (może znajdę te informacje na stronie www muzeum).Wiem jedynie, że jest to mumia egipska, a właściwie zmumifikowane szczątki, umieszczona w muzeum Luwr w Paryżu.

Projekt Cheops (nieoficjalnie) | Bieżące wiadomości podane w przystępnej formie

I Piramida.

IZYDA:
Trzyma podstawę Piramidy fizycznej i trzyma całą piramidę mentalną, która jest ekranem odbiorów częstotliwości, wibracji, energii – jak chcecie to nazwać.

BOLESŁAW:
Tak…

IZYDA:
Z kosmosu, z wszechświata. W środku – ta piramida będzie uruchomiona, ale w środku, w komnacie musi być otworzone centrum. Centrum będzie otworzone, gdy będzie mumia i gdy będą odpowiednie osoby przechodziły inicjację od nas właśnie w komnacie, w centrum Piramidy.

BOLESŁAW:
W tej chwili dostaliśmy informację trochę sprzeczną z wcześniejszą, gdzie było powiedziane, że mumia owszem jest ważna, ale nie podstawowa. Ona, ta mumia nie jest aż tak bardzo ważna. Jest tylko, tak jakby „nakrętką od butelki”. Więc, czy odnalezienie tej mumii i włożenie do sarkofagu jest warunkiem sine qua non, czy to jest tylko pomocne do przeprowadzenia tej całej ceremonii Czterech Wielkich.

Mój słitaśny blogaseQ.

<.
Wziełam wybiegłam troche od tema2 --'. No fięc tego, nie fieshe że nashe społeczeństfo jes przepełnione samymee pesymistamee, to kurna jaka nas przyszłość czeka ><". Coraz więcej loodzi sądzi, że nie ma po co sie starać, nie ma po co wogle żyć, jeślee i tak "zakończy sie to wszystko śmiercią i nic po nas nie zostanie". Kurna, to niedłoogo oolice będą pooste, a wszyscy będa leżeć w łooshakch i czekać czy śmierć przyjdzie czy może "łaskawie" pozwolee eem przeżyć kolejny beznadziejny dzień ==.
No i podsoomowoojąc te moje wywody, to apelooje do wszystkeech loodzioof-pesymistoof: dojrzyjcie w tym swoeem życioo jakeeś sens, prooboojcie je zmienić, nikt tego za was nie zrobee, jeślee wam coś nie odpowiada, to dążcie do zmian, a nie oożalajcie sie nad sobą ><. Ha powiedziałam co wiedziałam [i co czoołam]. Koniec kazania, AMEN.
PS. mumia na trawniq loodzie... ^^"""""""""
Przyszło na myśl 2002-04-11 o 18:08:10
.