O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Muhammad

Ahmed

Błaganiem Allaha, by nie pozwolił mu umrzeć, dopóki nie odpłaci w pełni Banu Qurajza. W tych trudnych okolicznościach przeciwko muzułmanom żarliwie snuto spiski i intrygi. Główny zbrodniarz z Bani Nadir - Huai - udał się do siedziby Banu Qurajza, by podburzyć ich wodza - Kaba bin Asad al-Qurazi, który podpisał pakt z Wysłannikiem Allaha (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), aby przyszedł mu z pomocą w walce. Kab początkowo nie ulegał namowom Hujaia, jednak ten był na tyle sprytny, że zdołał na niego wpłynąć, mówiąc o Kurajszytach i ich wybitnych ludziach w al-Asjal, oraz o Ghatfan i ich wodzach otoczonych pod Uhud; to zdecydowało o chęci zniszczenia Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) i jego zwolenników. Ponadto, obiecał on pozostać w forcie Kaba, narażając się na potencjalne niebezpieczeństwo w razie gdyby Kurajszyci i Ghatfan się wycofali. Hujai kontynuował, aż zdołał przekonać Kaba do przejścia na swoją stronę i namówić go do złamania swojego przymierza z muzułmanami. [Ibn Hiszam 3/337] Następnie Banu Qurajza rozpoczęli działania wojenne przeciwko muzułmanom, szczególnie odseparowane garnizony zamieszkiwane przez kobiety i dzieci muzułmanów. Ibn Iszaq przekazał, że Safija (oby Allah był z niej zadowolony), córka Abdul Muttaliba, znajdowała się w garnizonie wraz z Hassanem bin.

...Historie religi, krajów...

Persję i Indie. W pierwszej połowie XVIII w. władca Persji, Nadir Szach, zdołał opanować indyjską część Afganistanu. Po śmierci władcy Persji jego podkomendny, Ahmed Szah, który był przywódcą jednego z afgańskich plemion, zdołał stworzyć w 1747 r. niepodległe państwo, którego granice odpowiadały z grubsza granicom dzisiejszego Afganistanu.

1747-1926
Abd ar-Rahman Chan

Zapoczątkowana przez Ahmeda Szaha dynastia Durrani rządziła krajem do roku 1818, kiedy to wygasła. Afganistan rozpadł się na cztery samodzielne księstwa feudalne.

Po ośmiu latach bezkrólewia nowym władcą został emir Dost Muhammad, który ponownie zjednoczył kraj. Za jego panowania o kontrolę nad Afganistanem zaczęły rywalizować Wielka Brytania i Rosja. Brytyjczycy próbowali osadzić na tronie swojego kandydata, co wywołało pierwszą wojnę afgańską (1838-1842) między Brytyjczykami i Afgańczykami. Brytyjczycy zdołali na krótko obalić Dost Muhammada, ale ostatecznie musieli opuścić Afganistan. Piętnaście lat po wojnie] Dost Muhammad zawarł sojusz z Wielką Brytanią. Po jego śmierci i krótkiej wojnie domowej o tron nowym władcą kraju został jeden z synów zmarłego, Szer Ali. W 1878 r. wybuchła kolejna wojna z Brytyjczykami, a rok Szer Ali zmarł. W.

Pilkarska kadra statystycznie 2007-????


Polska - Singapur 6:1 (3:1) 23 stycznia 2010 sobota, godz.16:00 (10:00 POL)

Korat (Nakhon Ratchasima),His Majesty The King's 80th Anniversary Stadium (~2500)

Caleb Amwayi Sikobe KEN

POL: Sebastian Przyrowski - Łukasz Mierzejewski (70 Jakub Tosik), Tomasz Jodłowiec, Kamil Glik, Maciej Sadlok - Jacek Kiełb (46 Janusz Gol), Tomasz Bandrowski (70 Tomasz Nowak), Maciej Iwański (k), Maciej Rybus (63 Piotr Brożek) - Dawid Nowak (63 Patryk Małecki), Robert Lewandowski (46 Marcin Robak).

TRENER: Franciszek Smuda oraz Jacek Zieliński, Jacek Kazimierski i Hubert Małowiejski.

SIN: Hassan bin Abdullah Sunny - Muhammad Safuwan bin Baharudin, Eddie Affendy Chang (46 Muhammad Shahril bin Mohamad Alias), Mohammad Afiq bin Yunos, Muhammad Irwan Shah bin Arismail (55 Muhammad Raihan bin Abdul Rahman) - Shi Jiayi, Tengku Mushadad bin Tengku Mohamed, Shukor bin Zailan (64 Muhammad Fadhil bin Noh), Mohammad Shahril bin Ishak (k) (71 Mohamed Syaqir bin Sulaiman), Fazrul Nawaz Shahul Hameed (46 Muhammad Khairul Nizam bin Mohammad Kamal) - Aleksandar Đurić.

TRENER: Radoljko Avramovic SER

1:0 Lewandowski 26k, 2:0 Lewandowski 37, 2:1 Jiayi 40, 3:1 Iwański 45k, 4:1 Brożek 69, 5:1 Małecki 80, 6:1 T.Nowak 88k

żółta kartka: Afiq bin Yunos.

NOTA: Premierowe.

Dancing With Camels

Rzekomo muszą zwracać się do niego nawet bliscy członkowie rodziny – ma otrzymywać z publicznej kasy 31 milionów euro “na własne zachcianki” rocznie. 1,2 mln euro rocznie – na karmę dla zwierząt i dwa razy tyle na własną garderobę. Jego 12 pałaców utrzymywanych jest w nieustannej gotowości, z pełną obsadą pracowników, klimatyzacją ustawioną na 17 stopni i pełnymi spiżarniami, gdyby królowi przyszła fantazja wpaść na chwilę – wytykają królowi autorzy książki. Utrzymanie tych wszystkich przybytków kosztuje podatników 1,3 mln euro dziennie, ale władca korzysta tylko z czterech z nich – wyliczają dalej. Ceremonia koronacji Muhammada VI w 1999 roku, kiedy przedstawiono go ludowi jako “króla biednych”, wydaje się dziś autorom publikacji być odległym wspomnieniem.

“Król Midas” nie zadowolił się opróżnianiem skarbca, ale położył też ręce na gospodarce kraju. Dzisiejsi krytycy nazywają go “dyrektorem naczelnym spółki Morocco Inc”, ponieważ za pośrednictwem rozmaitych holdingów kontroluje pokaźne obszary rolnictwa i przemysłu tego północnoafrykańskiego kraju. Jego fortuna szacowana na trzy miliardy euro czyni go bogatszym nawet od niektórych władców szejkanatów naftowych. Przejął wszystkie najważniejsze sektory gospodarki –.

KURDISTAN

                                         ... wa baba wa sew dabaret...
 
Postawiłam przed sobą bardzo trudne zadanie. Bo jak napisać o czymś takim, kiedy brakuje słów, które mogły by oddać to, co chciałoby przekazać serce. 
 
Halabja - kurdyjskie miasto, w którym 16 marca 21 lat temu toczyło się zwyczajne życie. Zwykłe przedpołudnie i ludzie zajęci codziennymi czynnościami. Dzieci bawią się przed domami, ktoś robi zakupy, ktoś inny sprząta, ktoś gotuje - jak Nasreen Abdel Qadir Muhammad. Pomaga jej siostra Rangeen. Mają sporo roboty, bo tego dnia około trzydziestu krewnych przyszło szukać schronienia w piwnicy ich domu. Naloty i bombardowania to przeciez chleb powszedni tych ludzi. Nasreen ma 16 lat, Rangeen jest o rok młodsza. Ani one, ani jeszcze nikt w Halabji nie wie, że za kilka godzin straci życie ponad 5 tysiecy ludzi.
Będzie wśród nich Rangeen.
 
Nasreen przeżyje, żeby później opowiedzieć swoją historię - historię naocznego świadka.

Moje widzenie Ja - bloog.pl

Moje widzenie Ja

Kategorie
  • wszystkie

Zdjęcia w galeriach.


Nieznane religie

niedziela, 08 czerwca 2008 12:35Nieznane religie


Babizm
Nurt religijny założony przez Ali Muhammad z Szirazu w 1844 w Persji. Wywodzi się ze skrajnego imamizmu - jednego z rodzajów.

Muhammad ali

Czeczenia: Kroniki

Imam Szamil w Wiedieno.(1) Szamil urodził się w 1796 r. w rodzinie awarskiej w południowym Dagestanie. Był spowinowacony z pierwszym imamem Dagestanu, Gazi Muhammadem ibi Ismailem al-Dzimrawi al-Dagistani. Od napiętnowania mianem tureckiego szpiega, po romantyczne wyniesienie do godności proroka – to opinie o imamie Szamilu, drugim w historii (po szejchu Mansurze) wybitnym przywódcy walk o.
Imam Szamil w Wiedieno (2).
Szamil był dzieckiem chorowitym i słabym. Po dziadku nazwano go Ali. Zgodnie z miejscowym obyczajem, ażeby jak wierzono, złe duchy nie opanowały malca, rodzice nadali mu drugie imię – Szamil. Stan zdrowia chłopca poprawił się z wiekiem. Wyrósł na krzepkiego, zdrowego i silnego młodzieńca. Latem.

||Your the best fansite about Ashlee Simpson|| - Onet.pl Blog

Née Clifford Joseph Harris Jr., Tameka

 

5. Vincenzo Kainalu Hammett

(Kirk Hammett, Lani Hammett)

 

6. Barlow Aix Krikorian

(Kali Rocha, Michael Krikorian)

 

7. Curtis Muhammad Conway

Laila Ali, Curtis Conway)

 

8. Enzo Edward Allen

(Annabeth Gish, Wade Allen)

 

9. Rex Champion

(Will Champion, Marianne Champion)

 

10. Shaya Charvet

(Brooke Burke, David.

intymne.mylog.pl - mój dziennik internetowy

A pieniądze przeznaczone zostaną dla osób, które cierpią na schorzenia skóry.

Aktorka nie jest osamotniona w tej idei. Na taki sam krok zdecydowały się także inne gwiazdy: Rocker Dave Navarro, Amanda Bynes, czy też Leila Ali, córka legendarnego Muhammada.

Zdjęcia Sarah'y cieszą się największym powodzeniem na aukcji internetowej. Ich cena przekroczyła już ponad tysiąc funtów.

komentarze [0]

BODY EXCLUSIVE (Łagodząca pianka do higieny intymnej) >>.

Nowe Tworzywo

W samym centrum Kabulu wśród straganów z przyprawami, był świadkiem 30 ostatnich lat burzliwej historii Afganistanu. Powstała jeszcze za panowania króla Muhammada Zahira Chana księgarenka rozwijała się prężnie także w czasach republiki i prezydentury generała Muhammada Dauda Chana. Jednak pod rządami.Siłą zabrał się do rekonstrukcji swojego dawnego interesu. Trudne czasy miały jednak dopiero nadejść… Kiedy w 1996 roku władzę ostatecznie zdobyli Talibowie, a nowo powstałe Ministerstwo zaczęło siać spustoszenie kulturalne: paląc książki, niszcząc zabytki historii czy ograniczając edukację, Sułtan.Tylko jako wykształconego i oczytanego patriotę, wręcz bohatera z narażeniem życia ratującego afgańską kulturę narodową przed zniszczeniem z rąk władzy, ale także jako głowę rodziny. Bycie głową rodziny w Islamie ma jednak zupełnie inny wymiar niż w naszym zachodnim rozumieniu. Sułtan Chan, jako najstarszy.