O czym chcesz poczytać na blogach?

Muerte

Wilki Miłości Natury - Onet.pl Blog


Stado zostało otwarte w dniu 17 września o godz. 21:20
Samców:1
Samic:3 (razem z Alfą)
Nastolatek:0
Razem nas jest:4
Młodych:0
--------------------------------------------------
Informacje stadne:
Do stada doszły nowe wilki: Muerte de Lady i Nazir
Witamy.
Do sojuszy doszły nowe stada : Wataha Wilków Ninja, Stado Koni Burzy, Stado Tygrysów Błyskawicy, Watacha Emo.
Muerte de Lady zdobyła 95 plusów za ramki do bloga. Razem ma 105 plusów więc dostaje na czacie admina. Oby tak dalej Muerte de Lady.
Muerte de Lady straciła 5 plusów za nie udzielanie się na Gł. Polanie
--------------------------------------------------
Informacje czatowe:
Muerte de Lady Dostaje admina.
--------------------------------------------------
Inne informacje:
Na początek dojścia do stada dostaje się 10 Plusów.
Plusy można dostać.

babela12.wordpress.com

Categoría | 3 Comentarios »

Dame esta muerte

 
 
 
 
 
 
 

Dame esta muerte
dámela
hazme gozar el ultimo respiro
quiero llorar
llorar y morir

notatki z podróży

Że jednak przydałoby się więcej powietrza w powietrzu, widok ze szczytu był jednak całkiem atrakcyjny. Zjazd na desce wyglądał również zachęcająco – problem w tym, że po około 5 s frajdy (większości co prawda dotarcie na dół stoku zabierało znacznie więcej czasu, bo jednak piasek ma znacznie wyższy współczynnik tarcia; razem z przewracaniem się i ponownym ustawianiem do zjazdu – mniej więcej trzy-cztery razy – pewnie z pół minuty) rozpoczynało się mozolne wdrapywanie na górę. Z wieloma przystankami. Jeden ze snowboardzistów zauważył dowcipnie, że zna już powód, dla którego dolina zwie się „de la muerte”.


No więc zjazd mnie nie skusił, ale Lucie owszem. Po czym, zamiast zawrócić, ruszyłyśmy dalej – bo droga zatacza pętlę, więc po co się powtarzać. Nie wiedziałyśmy, że pętla jest tak duża. Dodatkowe 10 km, połowa pod górę, stromą i w głębokim piachu. Potem zjazd – rozwinęłam chyba trzecią kosmiczną, było całkiem przyjemnie, ale musiałam poczekać na Lucie, więc nic nie nadrobiłyśmy – może jej rower miał gorsze hamulce, a może świst (zimnego) wiatru, zakręty i ślizgi w żwirze nie są dla niej atrakcyjne. Nie pytałam.


W rezultacie o zachodzie słońca byłyśmy.

Oficjalna strona Orthanku

Przepędzone. 

Skaza
 Prototypowy pancernik Moredheli, duma Rodryka. Poszedł na dno w czasie bitwy u wybrzeży Republiki w 5207 Nv. 

Skerrit
 "Lord Skerrit z Dzigbad. Zjednoczył skavenów, sprawił, że walczyli przeciw Rodrykowi. Został Najwyższym Władcą Skavenów, a potem pierwszym konsulem Kongregacji. Całe życie chciał uczłowieczyć swój lud. Miał obcięty ogon i ogoloną twarz." 

Skerrit XII
 Ambasador Kongregacji w Imperium, potomek lorda Skerrita. Prozaik i humanista. Porwany i zamordowany na zlecenie Muerte. 

Skorpion
 Skorupiak jadowity 

Skorpion morski
 Skorupiak morski o charakterystycznym żądle, jadowity. Uznawany przez Moredhele za przysmak, acz źle dogotowany był trujący. 

Skrzyp
 "Roślina dość popularna na Miscle, ale olbrzymie egzemplarze żyją w dżungli Tigrany. Zbudowany jest z rozrastających się pod ziemią, rozgałęzionych kłączy i odchodzących od niego, pionowo wzniesionych pędów nadziemnych. Pędy tworzone są z na przemian ułożonych członów długich - międzywęźli i krótkich -.

sergiomoralesvera.wordpress.com

Relatos.

VIVENCIA

 

                                                       Conocí de la muerte, gracias a mi vecina:

                                                       la señora Panchita, resbaló en la cocina,

                                                       tropezó con sus años y con sus desaliños;

                                                        mis hermanos mayores todavía eran niños.

W podróży - Onet.pl Blog

Sie niemal normalnie. Poza tym byli Francuzi, Niemcy, Brazylijczycy, ktorych tutaj sporo, Chilijczycy.

            Nastepnie mialem niecale 3h przerwy i wycieczka do Doliny Ksiezycowej i Doliny Smierci, wycieczka okolo 4h, bez zadnego wyzywienia i bliska San Pedro (obie doliny moga robic za Ksiezyc, ale ta druga nazwa wynika ponoc  tego, ze ktos nadal dolinie jakas niezrozumiala nazwe i najblizej ow wyraz pasowal do muerte i tak zostalo). Jesli wycieczka wczesniejsza wyniosla niecale 200km, to ta 45km. Obie doliny ze wzgledu na uksztaltowanie skal, tworza wiele fantastycznych formacji skalnych, rozne kolory. Jest to bardzo efektowne, poza tym kaniony, urwiska, jaskinie, sporo skrystalizowanej soli, potezne wydmy, po ktorych jednak nie mozna nie wiedziec czemu chodzic – kara ma wynosic 500 dolarow. Znowu miedzynarodowe towarzystwo, znowu Niemcy, Francuzi, tez Szkot i Anglik, spotkalem tez Czecha na 2.miesiecznej wyprawie, od El Calafate z naszego regionu nikogo nie spotkalem. Bardzo fajna wycieczka, mozna tez ja zrobic na rowerze.