O czym chcesz poczytać na blogach?

Mudhoney

,,Ulubieńcy bogów umierają młodo, lecz później żyją wiecznie w ich towarzystwie''

Nirvana- Biografia 2007-08-12 Nirvana - Biografia

Trio Nirvana powoli odchodzi w niepamięć. Ale taka to już prawidłowość - wszyscy tragicznie zmarli rockmani z symbolu kulturowej i obyczajowej rebelii zamieniają się z czasem we wzięty motyw wzornictwa przemysłowego. Bo prawie wszystko, co pozostało z grunge'owej eksplozji początku lat 90. sprowadza się obecnie do natchnionej twarzy Cobaina, zdobiącej jedynie koszulki licealistów.

Dwie pierwsze płyty bandu uchodzą za - obok ówczesnych dokonań kapel Mudhoney i Soundgarden - klasyczne pozycje w historii gatunku rocka, który została później zaszufladkowany i wypromowany jako grunge. Mentalnie Nirvana była jednak znacznie bliższa punk rockowi, w amerykańskim znaczeniu tego terminu. Korzenie formacji tkwią w założonej w 1985 roku przez 18-letniego wówczas Kurta Cobaina oraz Chrisa Novoselica grupie Sellout. Obaj poznali się dwa lata wcześniej za sprawą basisty Buzza Osbourne'a, basisty zespołu Melvins. Właśnie muzyka Melvins, a także takich grup, jak Black Flag, Scratch Acid, Flipper oraz Black Sabbath, Led Zeppelin czy Creeadence Clearwater Revival stanowiła jedyną odtrutkę na nudę ich rodzinnego.

Gwiazdy Muzyki - Onet.pl Blog


13 grudnia 2008
Nirvana -Bibliografia
Trio Nirvana powoli odchodzi w niepamięć. Ale taka to już prawidłowość - wszyscy tragicznie zmarli rockmani z symbolu kulturowej i obyczajowej rebelii zamieniają się z czasem we wzięty motyw wzornictwa przemysłowego. Bo prawie wszystko, co pozostało z grunge'owej eksplozji początku lat 90. sprowadza się obecnie do natchnionej twarzy Cobaina, zdobiącej jedynie koszulki licealistów.

Dwie pierwsze płyty bandu uchodzą za - obok ówczesnych dokonań kapel Mudhoney i Soundgarden - klasyczne pozycje w historii gatunku rocka, który została później zaszufladkowany i wypromowany jako grunge. Mentalnie Nirvana była jednak znacznie bliższa punk rockowi, w amerykańskim znaczeniu tego terminu. Korzenie formacji tkwią w założonej w 1985 roku przez 18-letniego wówczas Kurta Cobaina oraz Chrisa Novoselica grupie Sellout. Obaj poznali się dwa lata wcześniej za sprawą basisty Buzza Osbourne'a, basisty zespołu Melvins. Właśnie muzyka Melvins, a także takich grup, jak Black Flag, Scratch Acid, Flipper oraz Black Sabbath, Led Zeppelin czy Creeadence Clearwater Revival stanowiła jedyną odtrutkę na nudę ich rodzinnego Aberdeen -.

We chase misprinted lies...

To (kurwa...!)bez wiekszego powodu...
w taką melancholię popadam..
o...studiach...o tym jak wiele w moich planach,ktore rzecz jasna nie wypaliły..pozmieniało się od matury...
o..wyjeździe...jakimś , o Krakowie...o śnie w którym piłam piwo we Free
o ..tym jak nie lubię jak choćby przez ułamek minuty wydaje mi się wszystko bez sensu...(bo ja musze widzieć we wszystkim jakiś sens...tak jak musze miec jakis cel,nawet mały...zeby miec do czego dązyc...)
o...tym jaka zrobiłam się (cholera!)nadzwyczaj wrazliwa w tym roku...-czy to przez posiadanie zbyt dużo wolnego czasu?...
o...głupotach...dlaczego po ostatniej piosence na kasecie mudhoney leci megadeth?!...na które ochoty nie mam!
o...tym,ze zdarza mi się...kiedy tak jak teraz się zamyślam..wkręcać sobie różne rzeczy..mija chwila..kiedy schodze na ziemie...no właśnie musi minąc chwila...samym oczekiwaniem na nią irytuje się(bo ja czasem jestem takim Adasiem z "dnia swira" w kobiecym ciele)
o...R.
o... tym,ze musze wyglądać głupio...taka powazna...zamyslona...
(...)
nie przeżarta czułością w dniu dzisiejszym oddycham cięzko...
bo może własnie dziś mi jej zbrakło..a często potrzebuję jej bardzo, bardzo...
nie wiem...
mysle o swojej nie-ksenofobi..bo to chyba...nie, nie ona...
wspomne.

Alt Wave

Electro-Harmonix Bass Big Muff Pi

Seria przesterów Big Muff Pi to prawdopodobnie najważniejsza linia produktów Electro-Harmonix, na pewno to właśnie BM przyniosły firmie sławę i pierwszy, spory sukces komercyjny. To właśnie te efekty są ważnym elementem brzmienia m.in. Pink Floyd. Tytuł legendarnego albumu grupy Mudhoney – “Superfuzz Bigmuff” to odniesienie właśnie do przesterów.

Prawie rok po ostatnim wpisie mam przyjemność wspomnieć o moim ulubionym efekcie do gitary basowej – “Bass Big Muff Pi” od EHX. Dawno temu, gdy świat basowych efektów był bardzo ubogi (albo nie było ich wcale) basiści upodobali sobie rosyjską wersję Big Muff Pi, produkowaną przez firmę Sovtek. Podobno jej brzmienie charakteryzowało się większą głębią dolnych częstotliwości niż w opcji produkowanej w Nowym Jorku. Z czasem jednak rosyjska manufaktura przestała istnieć, po kilku latach totalnej łychy w przestrzeni przesterów do basu firma EHX na.